Cartel Land (2015) afişi

Cartel Land (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Belgesel, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
100 dakika
gangrel Dr. Jose Mireles, Meksika'nın Michoacan kasabasında El Doktor olarak tanınır. Yıllardır bölgeyi altüst eden uyuşturucu karteli Tapınak Şövalyeleri'ne karşı vatandaşlar ayaklanır. Bu arada Arizona Altar Vadisi'nde (Kokain Alley olarak da bilinen 52 mil uzunluğundaki dar, çöl geçiti) Arizona Border Recon paralimiter grubun eski başkanı Tim "Nailer" Foley, Meksika sınırından sızan uyuşturucu savaşlarını durdurmak amacındadır. Film yapımcısı Matthew Heineman, Nailer gibi El Doktor gibi kendini karanlığın kalbine yerleştirir.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bir çok dizi ve filmde uyuşturucuyla anılan cartellerin sorun teşkil ettiği ve devletin güvenliği sağlayamadığı bir alanda halkın kendi arasında örgütlenip buna karşı çıkışının hikayesi. Oldukça başarılı bir belgesel.
neredeyse 2 yıl önce
lews profil resmi
lews
Baya sağlam hikayesi var aslında , cartelle ilgili şeyleri her zaman merak etmişimdir.Güzel bir akışı vardı ama belgeselde sonlara doğru olaylar cabuk karıştı sanki ,bir anda gelişti herşey ama yinede genel olarak oscarlık değil ama fena değildi.
neredeyse 2 yıl önce
Sanemm profil resmi
Sanemm
çok iyi başlayıp sonuna doğru batırdıkları belgesel..
neredeyse 2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Bana göre tarafsızlığını koruyamamış yanlı sadece belli kişilerin görüşlerine göre dizayn edilmiş inandırıcı olmayan bir yapımdı. Tabi haksız olabilirm ama benim düşüncelerim bunlar. Normal filmlerde bu propaganda ve taraflı tutumu anlıyor ve kabullenebiliyorum fakat belgeselde bu taraflılık gerçekten can sıkıcı. Adaylığı bile tartışılır.
2 yıl önce

Cartel Land filmini beğenenler

Cartel Land filmini içeren raflar

Cartel Land filmi hakkında ilgi çekici içerikler