Ask Bilmecesi (Casse-tête chinois) (2013) afişi

Ask Bilmecesi (2013)
Casse-tête chinois

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
117 dakika
yabann Ünlü Fransız senarist-yönetmen Cedric Klapisch, Barselona’da geçen İspanyol Pansiyonu filminden on bir; onun devamı niteliğindeki, Avrupa’da geçen Rus Bebekler filminden sekiz yıl sonra, New York’ta geçen taptaze, enerji dolu, seksi romantik komedi Aşk Bulmacası ile beyazperdeye dönüyor. Kahramanımız Xavier artık kırk yaşına gelmiş ve henüz boşanmıştır. İngiliz olan eski eşi Wendy’nin peşinden, çocuklarının da yaşadığı New York’a gelir; kendine Çin Mahallesi’nde bir ev tutar. Ne var ki, Xavier’nin varoluşsal sorunları sürüp gittikçe, eski aşk meseleleri sökün ettikçe ve hatta Hegel’in hayaleti de ziyarete gelince anlaşılır ki, burada da hayat pek öyle sakin geçmeyecektir..

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Filmle ilgili ağır spoiler.

1
1 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Üçleme güzel.. Son bölümü de iyi olmuş. Bu kadar kargaşa mutlu sonla da bitiversin canım, kim demis butun mutlu sonlar klişe diye.. her filmde çarpıcı replikler vardı, burada da birçoklarından birtanesi: çoğu hikaye acıyla beslenir, fakat mutluluğu bulduğunda söyleyecek şey yoktur yani durma zamanı gelmiştir..
0
2 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Cok begendim,mutlaka izlenmeli.
0
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
esas oğlanın erken olgunluk döneminde hayatında biriken sorunlarla savaşmasını ve yine hayatın getirdiği umutlarla bunları aşmaya çalışmasını anlatmış. duymak ve görmek istediğim şeylerle karşılaştığımdan olabilir, çok sevdim. üçlemenin diğer filmlerinde olduğu gibi sinematografi sıradan ama insan hayatının evrelerini yansıtışında ki başarısı bu sıradanlığı ve diğer bütün göze batan kusurları önemsizleştiriyor. üçlemenin son filmi aynı zamanda zirvesi olmuş bence. müzikleri yine güzeldi. audrey tautou'yu izlemek de.
1
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Serinin 3. filmi .. beğenmediğim bir film hayatı bu kadar karmaşık hale getirmenin anlamı yok .
0
neredeyse 3 yıl önce

Casse-tête chinois filmini beğenenler

Casse-tête chinois filmini izlemek isteyenler

Casse-tête chinois filmini içeren raflar

Casse-tête chinois filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön