Yeni hayat (Cast Away) (2000)

Yeni hayat (2000)
Cast Away

Puan Like 8.4 / 21 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
143 dakika
TAGUT Yeni Hayat, 2000 yapımı Robert Zemeckis filmi. Tom Hanks'in oynadığı bir FedEx çalışanının, uçağının Güney Pasifik üzerindeyken düşmesi üzerine ıssız bir adada yaşamak zorunda kalışını konu alır. Tom Hanks bu filmdeki performansıyla 73. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.

Yorumlar

phoebe profil resmi
phoebe
Gene film hakkında yazılması gereken her şeye değinilmiş. Ewet Wilson harika bir fikirdi, film boyunca en yaratıcı, ada hayatına en büyük destekçi olarak Wilson ı gördüm. Aynı konu aynı işleyiş farklı bir oyuncuyla bu kadar etkilemezdi; Tom Hanks sen başkasın..
1 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Başta biraz sıkar gibi olsa da ada hayatı başladığında tuhaf bir hâl alıyor, beklediğimden farklı çıktı ama bu olumsuz etkilemedi keyif alarak izledim etkileyici bir filmdi kesinlikle
1 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Çaresizlik insana ne yaptırmaz ki ! Filmde öncelikle bol reklam görüyoruz ,ki maşallah bereket versin :) Allah kimseyi böyle ıssız diyarlarda bir başına çaresiz bırakmasın ,içim acıdı ,bilhassa arkadaşlığı tatmin etmek adına birden ortada beliriveren Wilson :)) iyi kötü yaralarını -tek taraflı da olsa sarıyor,yalnızlığını bastırabiliyordu ta ki o da kendini sulara salıp gözden kaybolana kadar :( (BEnce bu filmden sonra wilson iyi satış götürmüştür ) Genel itibariyle film güzel özellikle son sahnesini çok beğendim ...Mukakkak izleyin :)
1 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Bir klişeyi sanat eseri yapan güzel adam Tom Hanks.. Geç kaldığıma oldukça üzüldüm
neredeyse 2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Tom Hanks farkı her filmde kendini belli ediyor.Bazen tek bir adam yeterlidir filmi mükemmel yapmak için tabi Wilsonun da hakkını yiyemem iyi iş çıkardı ?
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Filmin yüzde sekseni tek kişiyle geçse de o iki saatin nasıl aktığını anlayamadım bile. Sizi kendinize getirecek nadir filmlerden.
2 yıldan fazla önce
canmustaffa profil resmi
canmustaffa
Gidenlerle kalanların hayatlarının eş zamanlarda farklı aktığını, yaşam araçlarının amaçların önüne geçtiğini anlatan güzel bir film.
3 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Yeni Hayat.. Ne filmdi beee...8/10
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir filmdi. Tom Hanks 2,5 saat boyunca kendisini izletmeyi başarmış, zaten zamanımızın en beğendiğim oyuncularındandır. ve tabi bir de Mr. Wilson var :) 9/10
3 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Guapo
En iyi dost kitap mıdır? Bunu sorgulatan bir film :) Mr. Wilson ;)
neredeyse 4 yıl önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Konusu çok iyi tom hanks ise kelime bulamıyorum . 10 / 8,5
4 yıl önce
nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
çok çok çok başarılı bir film.tom hanks tabi herkesin dediği gibi...benim de hayatımda bir wilsonum olduğu için kendime yakın da hissettim baya :)
4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
FİLM FİLM OLUNCA TEK ADAM DA YETİYOR. Tüm sürenin az bir zamanını diğer oyuncularla ortaklaşa kullanan Tom Hanks, çok güzel oynamış. Realistik bir Robinson Crusoe hikayesi. Fedex filmin ana sponsoru, reklamı da oluyor doğal olarak. Ama bizim bazı yerli filmlerdeki gibi sayısız ürün yerleştirme olmasından iyidir!)
4 yıldan fazla önce
scrscream profil resmi
scrscream
Harika Tom Hanks yine konuşturmuş oyunculuğunu.Düşünmeden izleyin.
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
film harikaydı tom hanks in performansı harikaydı ama wilson un performansı daha harikaydı :)
neredeyse 5 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
Film harikaydı. Tom Hanks yine çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş.
neredeyse 5 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Tom Hanks işte...Tek başınada sürükler filmin içine insanı.Mr.Wilson ile ayrıldıkları sahne unutulmazdır.Zevkle ve hayretle izlenir...
5 yıl önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
İşte harika bir yalnızlık filmi daha!Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey olurdu?Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim!!!
5 yıldan fazla önce

Cast Away filmini beğenenler

Cast Away filmi hakkında ilgi çekici içerikler