Sikiysa yakala (Catch Me If You Can) (2002)

Sikiysa yakala (2002)Catch Me If You Can

Puan 8.7 (41 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Komik, Aksiyon, Şaşırtan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
141 dakika
2505
23
6005
712
Ned profil resmi
Ned
Başrolleri sevsem de film bana biraz garip geldi. Filmi film olarak izlemek başka, başlangıcında gerçek hikayeden esinlenilmiştir yazısını gördükten sonraki bakış açısı başka. Dicaprio'nun karakterinin her şeye o kadar basit bir şekilde el atıp yaşaması bana gerçek hissettirmedi. Tamam kendine güveni yüksek ve zeki biri, evet bilgisayar çağı değil bu yüzden aldatmak kolay olabilir ama bu kadar da değil. Her sektörde her şeyi bilemez ve ayak uyduramazsın içine girmedikçe. Etrafındaki insanların hiç mi farklı bireyden haberi yok diyorsun. Havacılık sektöründen bir kişi olarak da kaptan ve kabin memurluğunun ve uçaktan o kaçış sahnesinin ne kadar ucuzlaştığını görünce iyice çekilmez oldu benim için. Eski zamanlar deyip kenara atmaya çalışsam da yapamadım. İçimdekileri tam olarak dökemesem de özetle; güzel bir film, gereksiz uzun bir film, yaşanmış gibi hissettirmeyen bir hikaye. Filmin severlerinden özür dilerim.
report_problem
5 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Oyunculuklar ve yönetmen eşsiz olunca film de müthis oluyor tabi ki. Gercek olmasindan dolayı vayy be demekten kendimi alamiyorumhttp://listelist.com/frank-abagnalein/ .
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Film çok sürükleyici. Unutulmaz filmlerim arasına girmiştir.
report_problem
3 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan film bitiyor. Bi 5-6 saat olsa hiç anlamazsınız o kadar sürükleyici. Di caprio ve Hanks adeta yapbozun iki parçası. Birbirlerini kusursuz tamamlıyorlar. Hikaye çok güzel işlenmiş. Frank'in hayat mücadelesine bizde dahil oluyor evden kaçtığı andan itibaren onun en yakın arkadaşı oluyoruz. Sürükleyiciliği de burdan geliyor. Sürekli değişen mekanlar, kostümler, kimlikler, kişiler sizi daha da filmin içine çekiyor.E yapımcısı da DreamWorks olduğu için serüvenvari bir yapım görüyoruz. Mutlu olmak için izleyin. Tavsiye ederim. Kovalamacanın o tatlı rekabetini oldukça güzel sunuyor.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
baras profil resmi
baras
Özeti okuyayım dedim adam filmi anlatmış yarıda kestim. Özeti okumayın :D
report_problem
4 yıl önce
Bingewatch profil resmi
Bingewatch
D.Caprio is a big smartass
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Harika bir filmdi. Uzun zaman önce izledim ama nedense bir ara tekrar izleme isteği uyandırdı bende :D Aksiyonu eksik olmayan zamanı bir çırpıda geçiren ve muhteşem oyuncluklarla karşılaşacağınız bir film.
report_problem
4 yıldan fazla önce
JhonCoffy profil resmi
JhonCoffy
Şimdi kendime soruyorum ben bu filmi nasıl olur da bilgisayarımda olmasına rağmen yeni izledim , neyse.Film, 1960'larda dünyanın en iyi check fraud unu gerçekleştiren gencin hikayesini anlatan bir filmdir. 16 yaşında dolandırıcılık kariyerine başlamış olup 19unda 3 milyon dolarlık dolandırıcılık yapmıştır. Film bu gencin yakalanma/yakalanamama hikayesini işlemektedir. Kolay izlenebilir ve zekice düşünülmüş bir hikayeye sahiptir. Başrol oyuncusunun canlandırdığı karakterden ilham alındığı için büyük ihtimal ki yaşananların çoğu gerçektir. Filmi 1 hafta kadar önce izledim. Ve gerçekten Steven Spielberg ve Tom Hanks'i ne kadar sevdiğimi tekrar hatırladım. Film efsane, çok güzel çok beğendim. Dicaprio'nun oyunculuğu üst düzey olduğunu, ayrıca konunun da çok iyi işlendiğini ve de filmin çok iyi ilerlediğini düşünüyorum. Film kendini izlettiriyor 2 saati aşkın olmasına rağmen 1sn bile sıkmıyor zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Herkese hitap edebilecek, izlenmesi çok zevkli bir film.
report_problem
4 yıldan fazla önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Sakın ertelemeyin...
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Klasik yorumum '' Di Caprio varsa gözün kapalı izle''
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
caglaaaa profil resmi
caglaaaa
Kaçan kovalanır usulünde çok şukela bi film... Filmin sonunda öğrenecekleriniz 'yoğğh artık' dedirtebilir size.. İzlemeyen filmlovers lar.. Geç kalmayın.. Kendinizi esaslı bi filmden mahrum bırakmayın.. Üzülmeyin ;)
report_problem
5 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
leonardo ve tom hanks'in müthiş oyunculukları bir tarafa olayın gerçekçiliği ağızda harika bir tat bırakıyor :) sonunda "neden daha önce izlemedim"diye dövünme belirtileri görülebilir :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
cinema.colic profil resmi
cinema.colic
gerçekten mükemmel. zevkle izledim sürükleyiciydi
report_problem
5 yıldan fazla önce
erdikondak profil resmi
erdikondak
izlediğim en iyi filmlerden biri kesinlikle izlenmesi gereken sürükleyici bir film
report_problem
5 yıldan fazla önce
filmbilir profil resmi
filmbilir
süper ya 10 numara film.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce