Hücre 211 (Celda 211) (2009)

Hücre 211 (2009)Celda 211

Puan 8.1 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerilim, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
113 dakika
381
6
1196
271
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmin güzel bir kurgusu ve akışı var. Nasıl bittiğini anlamadan çabuk bitiverdi sanki. Vermek istediği mesaj(lar) dokunur cinsten. Bir ömür beklediğiniz bir şey ya da bir gün, hayatınızı baştan aşağı değiştirir derler ya aha da işte o...
report_problem
5 ay önce
vitocorleone profil resmi
vitocorleone
ön edit:spoiler içerir,izlemeyen arkadaşlara duyurulur
kadrosunda louis tosar ve alberto ammann başrolde olmak üzere birçok gerçek mahkum içeren bu film gerçek bir hapishanede çekilmiştir ve goya'da(ispanya oscarı olarak bilinirmiş) 8 ödül almıştır.ayrıca filmde geçen her şey 24 saatlik zaman dilimi içerisinde gerçekleşmiştir.
benim filmle ilgili anlatmak istediğim daha ilk sahnelerde malamadre'nin ağzından çıkan bir laf ''hayat farkında olmadan bazen sikiyor seni''.bu cümle filmde ete kemiğe bürünüyor diyebiliriz.mesela juan karakterini ele alırsak daha iki gün önce eline yeni bir meslek almış ertesi gün işine başlayacak biriyken şimdi kendi meslektaşını öldüren işsiz biri,iki gün önce karısıyla evde romantik bir şekilde yorgan keyfi yaparken şimdi karısının cenazesine bile gidemeyeceğini bilen dul biri,iki gün önce bebeği için hayatını kurmaya çalışan bir babayken şimdi hayatının amacı kalmayan biri.daniel monzon bu filmde hayatımızdaki kartların ne kadar rastgele dağıtıldığını ve hiçbir zaman sonrayı tahmin edemeyeceğimizi sürükleyici bir şekilde anlatmayı başarabilmiş.bunun gibi monzon için diyebileceğim başka bir şey ise filmin sonunda juan'ın odada bıraktığı yüzüğü almak için eğilirken kadraja giren diğer gardiyanın parmağındaki yüzük.kamerada 2 saniye arayla gözüken bu iki yüzük juan'ın yaşadığı her şeyin aslında diğer gardiyanın yaşamış olma ihtimalinin de olduğunu bariz bir şekilde anlatıyor.bazıları juan karakterini eleştirebilir veya direk haksız bulabilir,onlara bu konuda söyleyebileceğim şey sanırım 'prisoners' izlemeleri.filmin yarısında utrilla'dan tiksinen juan'a ise sempati besleyen biri olarak düşünüyorum sanırım insan 'yeterince dibe vurduğunda' ortada kendinden pek bir şey kalmıyor.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Konusu ve narcos Alberto Ammann müthiş güzel.Ama o kadar.Bu filmle artık net olarak ''ispanyol sinemasını sevmiyorum'' diyebilirim.Senaryoları yaratıcı ve çok güzel ama filmlerin işlenişi aşırı kalitesiz,izleyiciyi içine almadan çok hızlı ilerliyor(içinde yaşadığım deri filmi hariç).Sevene lafım yok asla ama benim film zevkime uymuyor.
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Konusu güzel ama dar filmlerin lanetiyle karşı karşıyayız evet konu çok güzel ama işlenecek bir şey bulamadıkça başlarda biraz tekrara düşmüşler ne yalan söyliyim sıkılıyo gibi oldum ama sonra bi anda olayı hoop sistem eleştirisine çevirdiler ilgiyi topladı böylece ikinci yarı daha iyiydi. Ayrıca Phillip Zimbardo'nun Stanford Hapishane Deneylerinde de ortaya koyduğu gibi bir insana haddinden fazla güç ve başına bir şey gelmeyeceğinin garantisini verirseniz en uysal insan bile zalim birine dönüşebilir(İlgisini çekenler deney sonuçlarına bir göz atabilir) Film hakkında son söz; yahu İspanyollar filmlerinizi niye hep aynı oyuncularla çekiyosunuz oyuncular sabit etrafında set değişiyo gibi hissediyorum :)
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
saçma sapan bir film ne konsuu ne işleyişi nede çekimler 5 para etmez. çizgi film izleyin vakit kaybı. yorumlara baktım cok iyi cok begendim felanlar ucusuyor zevk meselesi ama sanırım ilk kez hapishane filmi izliyorkar :) .
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Oznurr profil resmi
Oznurr
Açık ara en iyilerden birisi. Eğer hapishane filmlerini seviyorsanız en iyilerden bitanesi izleyin. Eğer hapishane filmlerini sevmiyorsanız yine en iyi filmlerden biri yine izleyin. İzleyin!
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Shawshank redemption filminden sonra bu da hapishanede çekilmiş izlediğim en iyi film diyebilirim, özellikle sistem eleştirisi yönüyle filmin senaryosunun oluşturulması ayrıca dikkatimi çekti, izleyin derim her dakika gerildim izlerken, insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Sürükleyici temposuyla film ilginizi canlı tutuyor . 1-2 repliği olan yan roller dahi çok gerçekçi bir oyunculuk sergilemiş buda sizin filmin içine girmenizi kolaylaştırıyor . Kurguda ufak eksiklikleri ve goreda aşırıcılığı saymazsak (ki bu bazıları için artı bir özellik olarakta düşünülebilir) güzel bir filmdi diyebilirim , çok üst düzey bir filmdi diyemiyorum ama kötüydü demekte haksızlık olurdu diye düşünüyorum .
report_problem
4 yıl önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Bitmesini istemedim resmen... bi kaç eksik kurgu olsa da bence hiç düşünmeden izlenmesi gereken bir film... Gerçekten çokk iyii 8,5/10
report_problem
4 yıl önce
Mr.V profil resmi
Mr.V
Tam anlamıyla harika bir filmdi
report_problem
4 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Acıklı bir film. Sistem eleştirisi boyutu da var. Mahkumların gözünden de bakmış. İzlemeye değer.
report_problem
4 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
İspanyol sinemasinin kaliteli filmlerinden ve muhteşem bir oyunculuk..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
MeKa profil resmi
MeKa
Benim gibi hapishane filmi sevenlerin en iyileri arasına girebilecek bir film. Konu güzel, kurgu başarılı, oyuncular çok iyi. Haliyle imdb puanından daha fazlasını hak ediyor.
report_problem
5 yıl önce
hakan68 profil resmi
hakan68
uzun zamandır bu tarz da bi film izlememiştim cidden güzel kurgulanmış bir hapishane filmi
report_problem
5 yıldan fazla önce
birtank profil resmi
birtank
Çok iyi bir hapishane filmiydi.Bu türü sevenlerin kaçırmaması gerek.
report_problem
5 yıldan fazla önce