Sahtekar (Changeling) (2008)

Sahtekar (2008)Changeling

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gizem, Biyografi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
141 dakika
301
14
1123
315
Ned profil resmi
Ned
Çok etkiledi beni. Angelina müthiş bir performans sergilemiş. Yaşanmış hikayeleri izlemeyi sevmem. Filme aktarıldığında abartıldığını düşünürüm. Abartıp ekleyeceklerse neden yaşanmış deniyor diye kızarım. Ama bu hiç öyle hissettirmedi. Daha çok hayret ve acı hissettim izlerken.
error_outline
10 ay önce
dominiko profil resmi
dominiko
Belirsizlik bütün korkuların temelini oluşturur diyebiliriz. Mesela karanlıktan korkarız, ne çıkacağını bilmeyiz, ölümden korkarız sonrasını bilmeyiz... gibi. Bu belirsizlik yakın bir kişi sebebiyle ortaya çıkmışsa durum vahimdir. Evladı kaybolan bir anneyi ve arayışlarını izliyoruz. Umut arıyor. Cevap arıyor. Ben de annesini arayan bir evlattım. Yıllar sürdü benim de arayışım. Onu, yaşadığı korkuları çok iyi anlıyorum. Film bu sebepten beni ekstra bağladı. Etkilendim.

Film uzun. Konu çok derin. Türlü sorgulamalar mevcut. Temelde merak uyandıran bir olay var iken, trajik olaylar zinciri mevcut. Duvar gibi görünen karmakarışık psikolojiler var. Ölüm ve vahşilik var.

Ağır bir film. Beğendim. Bir daha izleyemem sanırım.
error_outline
11 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
gerçekten yaşanmış hikayeleri izlemeyi seviyorum ana temanın kurguyla birleşmesi çok hoşuma gidiyor bu film de her ne kadar uzun olsa da ve çoğu zaman durağan geçse de kendini izlettiriyor ve sevdiriyor . angelina çok iyi oynamış helal olsun gerçekten . film ise konusuyla gerçekten çok iyi yozlaşmışlığı, haksızlığı , anneliği , sabrı çok iyi ele almış tavsiye ederim :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Yüreğim sızladı be anneeee ...Siz ne güzel insanlarsınız ki içinizde daima bir umut var ...Zaten yönetmenin ayrı bir hayranıyım,böyle gerçek bir hikayeyi kaliteli oyuncularla böylesine mükemmel anlatabilirdi.Empati yapmaya çalıştım da yok yok Allah hiçbir ebeveyne evlat acısı göstermesin :(
error_outline
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Clint Eastwood gerçekten harika bir yönetmen. Yaptığı her işte o işe ne kadar değer verdiğini anlayabiliyorsunuz. Bu filmde de bunu hissettim. Anlattığı dönemi çok başarılı bir şekilde yansıtmış yine usta yönetmen. Filme gelecek olursak gerçek bir hikaye olması sebebiyle kalbe dokunduğunu söyleyebilirim, merak duygusunu da fazlaca hissediyorsunuz sadece biraz ağır ilerliyor ki kimilerine zor gelebilir bu durum ama beni zorlamadı. Filmin baş kahramanı Christine Collins'in yaşadığı şeyler o kadar zor ki bir kadın olarak etkilenmemek mümkün değil zaten. Bazı sahnelerde nasıl bu kadar vicdansız olabiliyor insanlar, nasıl duygusuz olabiliyorlar diye düşünüyorsunuz. Özellikle gizem türü sevenlere öneririm. Keyifli seyirler. 7/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Biyografi olması sanırım yine elleri bağlamış, fazla durgundu bi duruşma sahnesi birde idam sahnesinde hareketlendi.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
spotlight tan sonra ikinci kahrolduğum film... konu yıkıcı olsa da kalan her şey mükemmeldi
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Sıradan
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Tüm yorumlara katılıyorum, hem oyunculuklar hem de işleniş çok güzeldi. Uzun olmasina aldırmadan izleyin.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Bir anne rolü bu kadar güzel oynanabilirdi. Hayran kaldım gerçekten başarılı bir yapım olmuş. Aşırı etkilendim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir filmdi. Gerçek bir hikayeye dayanması insanı daha çok etkiliyor tabi. Bir de Eastwood ve A.Jolie kalitesi var tabi. Eastwood'un içinde yer aldığı hatta yer almayıp çekimi sırasında sadece seyirci olduğu bir yapımı bile izlerim :) Çok güzel bir film özetle 8/10
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Jolienin performansı gayet iyi Hollywood triplerinden çok tam bir anne olmuş. Zaten konuda etkileyici olunca ortaya bir hayli başarılı bir film çıkmış tavsiye olunur.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
jolie nin en sevdiğim filmidir. çok da güzel olmuş.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Asli. profil resmi
Asli.
tek kelimeyle mükemmel !
Angelina Jolie'nin burdaki oyunculuğunu çoğu kişi beğenmese de ben hayran kaldım, müthişti.
Gerçek bi hikaye olduğunu düşündükçe filmi izlerken bazı yerlerinde insan gerçekten hayret ediyor; o kadar şey nasıl gerçekten yaşanmış olabilir?Ben o kadının yerinde olsaydım gerçekten delirirdim sanırım.
bence mutlaka izlenmesi gereken bir film. Kesinlikle hiçbir yerinde sıkılmadım. ha çok sövdüm orası ayrı :) izleyin !
error_outline
6 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
İzlerken zaman zaman nereye varacak bunun sonu diyerek sıkıldığımı düşünmüştüm ama sonra beklemediğim şekilde ilgimi çekti.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce