Charlie'nin çikolata fabrikası (Charlie and the Chocolate Factory) (2005)

Charlie'nin çikolata fabrikası (2005)Charlie and the Chocolate Factory

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Aile Filmi, Komik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
1408
42
5049
226
Özet Fragman Beğenenler
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ailecek keyifle izleyeceğiniz kültleştiğini düşündüğüm harika bir Tim Burton filmi... Böyle bir fabrikaya düşseydim diyor insan. Yeni çekilen Wonka (2023) filmi öncesi bir kez daha keyifle izledim.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Sevgili Tim Burton'un een lezzetli filmi. Ah o fabrikanın içine beni bırakacaklar ?
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ailecek izlenebilecek hoş ve keyifli bir film.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
Harika bir film. Ailenizle izleyebileceğiniz; akılda kalıcı, öğretici, eğlendirici, düşündürücü, güldürücü...
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Depp ve Burton ikilisinden yine harika bir film. Rengarenk bir yapım. Çok eğlenceli olmasıyla birlikte her çocuk üzerinden temelinde ince mesajlar barındırıyor. Muhteşemdi bir film. Ramazanda oruçlu izledim oldu mu şimdi bu ??
error_outline
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Çok keyifli ve arkada ince mesajları vermeyi de ihmal etmeyen harika bir Tim Burton filmi daha...Sanat sepet filmleri izlemekten klasikleri es geçmişim de haberim olmamış nasıl bunca yıl izlemem bana yazıklar olsun ama bundan sonra da birkaç kez kardeşlerle izleyip arayı kapatırım mutlaka :)
error_outline
Gokalpb profil fotoğrafı
Gokalpb
Depp'in oyunculuğuna kimse laf edemez lakin benim favorilerim arasında değildi. Ta ki bu filmi izleyene kadar. Burton'un hayal gücü bir kenara bence Jhonny Depp'in oyunculuk olarak devleştiği bir film.

Not: Yanınızda 1-2 paket çikolata olmadan izlemeyin. Yoksa salyalarınızı temizlemek zorunda kalabilirsiniz.
error_outline
melikebf profil fotoğrafı
melikebf
Bayıl bayıl bayılıyorum bu adama, bir de çikolatayla yan yana gelince daha bi dayanılmaz oluyor (bu iki oldu böyle :D).Dışarıdan fazla çocuksu göründüğü için izlemeyi hep ertelemiştim ama başlar başlamaz dikkatimi çekmeyi başardı. Yani, yine çok çılgın şeyler dönüyor içeride, normal bir şey beklemek anormal olurdu zaten :) Büyüüük bir zevkle izledim. (durmadan sakız çiğneyen şu küçük gıcık uyuz gereksiz sarışın kızı saymazsak )
error_outline
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
cocuk filmi mi ... ailelerin cocuklari yanlis yetistirmesini elestiren ve bu eleştirisi de cok samimi bir bicimde müzikli anlatan cok tatli filmdir kendileri. simdi direk elestiri filmi gibi oldu ama tim burtonun o muhtesem hayal dunyasinda sadece bir arka oda bu. :) seviyorum bu adami.
error_outline
Brook profil fotoğrafı
Brook
Çok güzel bir filmdi çocukken denk gelmedik ama bu sene izledim bir ara :) johnny depp olur da kötü mü olur muymuş hiç! :D
error_outline
Femmefatale profil fotoğrafı
Femmefatale
Hangi yaşta olursam olayım izlerken içime sıcak çikolata akacak sanırım. Aynı filmi birden fazla kez izlemeyi sevmeyen biri olarak fena halde kaidemi bozuyor
error_outline
incrediblecolor profil fotoğrafı
incrediblecolor
Çocukluğumun filmi. Bence tüm çocuklar izlemeli. Özellikle onların seveceği türden ama ne zaman televizyonda görsem hala oturup izlerim, sıkılmam :)
error_outline
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
GÜZEL AMA SADECE MERAKLISINA Mantık hataları çok fazla. Bu yüzden tüm görselliğine ve Johnny Deep in oyunculuğuna rağmen herkese hitap eden bir film değil.
error_outline
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Kardeşim kitabını okuduktan sonra bende filmini izlemiştim. Küçük dostlarla izlenebilecek tatlı bir film.
error_outline
bonibon8 profil fotoğrafı
bonibon8
yani 7 den 70 hepimizin milyonlarca kez izlediği ve her seferinde heyecanlandırdığı bir film ve johnny depp in kesinlikle çok çok yakıştığı bir film
error_outline