Sef (Chef) (2014)

Sef (2014)
Chef

Puan Like 7.0 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Aile Filmi, Huzur
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
114 dakika
yabann Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Kendi mutfağına ait yemekleri nefistir ama lokantanın menüsüne bağımlı çalıştıkça yaratıcılığı ve ona bağlı olarak da yemeklerinin lezzeti düşüşe geçer. Üstelik önemli bir gurmenin yemekleri hakkında yaptığı olumsuz eleştiriler Carl için bardağı taşıran son damla olur. Yeteneğine rağmen kariyerinde düşüşe geçtiğini hisseden Carl´a tam da bu dönem bir teklif gelir: ikinci el bir bir yemek karavanı al ve kendi işinin patronu ol! Oğlu Percy ve eski bir arkadaşı olan Martin’in yardımıyla Carl Amerika yollarında yemeğe ve yeni lezzetlere ve de en önemişi hayata dair tutkusunu yeniden keşfedecektir.

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Mutfağı,yemek yapmayı seven bir yapım olduğundan keyifle izledim bu filmi :) Aşçılara hep özenmişimdir :) Bir de Küba merakım olunca tadından yenmedi :))Üniversite yıllarımda fakültemizin aşağısında küçük bir köfteci dükkanı vardı,sahibi sonradan işleri büyüttü dükkanı genişletti ...Hep anlatırdı sokak sokak dolaşarak satarmış köftelerini,sonradan karavana çevirmiş,derken bugünkü halini aldı ...Ne olursa olsun oranın yeri bende hep ayrıdır ...Bu filmi izlerken bana onu hatırlattı :))Sıkılmadan ,severek izleyeceğiniz filmlerden biri :))
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Yemeğin ve müziğin birleştiği enfes bir film bence. Film sizde yemek yeme ve yemek yapma isteği oluşturuyor resmen. Bu yüzden filmi açken izlemeyin derim :) Filmin ana hikayesi, yönetmenliği ve senaryosu güzel ancak başta görünen bazı karakterlerin sonradan hiç gösterilmiyor oluşu bu karakterlere ne oldu sorusunu sorduruyor insana ki bu anlamda senaryoda eksiklik olduğunu düşünüyorum. Kariyeri çöküşe geçen bir şefin tekrar eski heyecanını bulma çabasının dışında verilen bir baba oğul ilişkisi var ki bunu izlemek oldukça keyifli. Oyunculuklar konusunda sadece Sofia Vergara'yı beğenmemiştim çok yüzeysel oynamıştı bence. Role yakıştıramadım. Kısacası; benim yüzümü gülümseten, keyifli, sıcak bir filmdi. Vakit geçirmek için izleyebilirsiniz. İyi seyirler. 7/10
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Temposu yüksek, sıcacık aile filmi. "Aşçılık" kültürünü alıp üzerine sosyal medya ve baba-oğul statiklerini ekleyince ortaya böyle mükemmel bir film çıkmış. Müzikleri de unutmamak gerek. Müthiş Küba ve Latin esintileri sizi oturduğunuz yerde hareketlendirecek. Konuk oyuncu kadrosu ise oldukça geniş. Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Robert Downey jr., Oliver Platt... Çok eğlenceli vakit geçireceğinizi garanti edebilirim. Kesinlikle izlemelisininiz.
2 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Çok keyifli film. Müzikler, yemekler ve özellikle adamın tutkusu muhteşem. İnsanın aşık olduğu, tutkuyla bağlı olduğu işi yapınca ne kadar mutlu olduğunu ne güzel anlatmış
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok hoş ilgiyle izlediğim yemeklerinin yanı sıra verdiği mesajlarla beğendiğim zaman ayırıp izlemeeli dediğim bir film oldu:)
2 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
Hareketli girişinden dolayı bir beklenti içerisine girdim sonrasında temposunun çok ağır işlemesinden dolayı biraz sıkıldım filmin yarısından sonra biraz heyecan kazandı. Ama yemek sahneleri nefis, güzel bir konu ele alınmış, yer yer verdiği mesajları sevdim. Fena değil diyebiliyorum sadece :)
neredeyse 3 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Demek ki neymiş; mutlu olmak için seni neyin mutlu ettiğini bulacaksın. Bu film için boş vakitte izlenir yorumlarını aldım çoğunlukla. Ama ben öyle düşünmüyorum vakit ayırın.
3 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
Yemek yapma sahnelerinin ayrı bir güzel olduğu eğlenceli bir yapım. Ben beğendim hatta biraz acıktım :D
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Kendin olmak için, KENDİNDEN TAVİZ verme... kaybedebilirsin, güneşi göremeye bilirsin, birileri ateşinin üstüne işemiş olabilir, sabah sabah üşüye bilirsin ve sırtına bir pike bulamazsın. Gönlünün sesini dinle işte o zaman... Kaybetsen de vazgeçme... Gittiğin yollar artık senindir, ve tek gerçeğin SENSİN... Kendine Ateş et son kurşunun ile kendini öldür... Belkide Çiçeklerin Böyle Büyür... Sadece yemek değil konu, insanlığın geldiği noktaya da bir övgü var inceden... Birbirlerini tuz için öldüren dünyadan tutkularının peşinde hikayelerini anlatan deliler yarattık biz... BOBBY Cannavale Büyülüyor, Film 2014'ün en iyi filmlerinden...
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
YEMEK FİLMİ Mİ? Zor. ''Aşk Tarifi'' nin havası yok. Nerdeyse çocuk filmi diyebilirim. Klişe bir tarif var ya; hoşça vakit geçirilebilecek bir film...hah işte ondan!
4 yıldan fazla önce
mine. profil resmi
mine.
film bence genel olarak güzeldi. ama olaylar filmin ortasında başlıyor resmen. arabayı alana kadarki süreç çok uzatılmış. başlarda epey sıkıldım. ama yemekler beni benden aldı :DDD
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
gerçekten çok lezzetli bir film :D film ailecek sıkılmadan izlenecek güzel ve sıcak bir yapım , filmi kesinlikle aç karna izlemeyin , onlar nasıl güzel yemeklerdi öyle iştahınız çılgına dönüyor :)
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Chef nasıl yemeklerdi öyle? Tok karnına izlediğim halde lezzetli görünen yemekleriyle karın acıktaran bir film. Çalan müzikler ise insanın içini kıpır kıpır yapıyor.. Yaratıcıydı..
4 yıldan fazla önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
Az once izledim cok keyifli muzikler yemekler harikaaa yarin sabah ellerimle sandwich yapicam:)))
4 yıldan fazla önce
Fenocan profil resmi
Fenocan
Çok keyifli ve iştah açıcı bir film. Yemekten önce izlenmesi zevkli olabilir. :) Ayrıca insanın içerisinde olan yeteneği, teknolojinin nimetleriyle birleştirerek, yenilikçi yaklaşımlara açık olmanın faydaları göz önüne serilmiş filmde.
4 yıldan fazla önce
MeKa profil resmi
MeKa
Aç karnına izlenmemesi konusunda uyarıyorum ben de. Güzel film, beğendim ben. Müzikleri de çok keyifli ayrıca.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok keyifli ve güzel bir film. Yer yer gösterilen inanılmaz yemeklerde biraz iştah kabartıyor tabi :D
neredeyse 5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Güzel bir yaz filmi sıkılmadan izleniyor . iyi zaman geçirmelik bir film .
neredeyse 5 yıl önce

Chef filmi hakkında ilgi çekici içerikler