Chicago (2002)

Chicago (2002)

Puan Like 8.6 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Müzikal, Kült, Sanat Eseri
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
113 dakika
gkhn. 920'li yıllarda, en parıltılı sahne hayatının yaşandığı Chicago şehri yeni bir skandalla sallanır. Sahnelerin en popüler yıldızı Vilma kız kardeşiyle ilişkiye girdiğini öğrendiği kocası ve kız kardeşini öldürmüş ve hemen ardından da, sahnelerin yıldızı haline gelmek için yanış tutuşan güzel şarkıcı, Roxie, ona istediği şöhreti kazandıracağını söyleyen ve onunla ateşli bir ilişkiye giren Fred adlı kişi, ondan istediğini elde ettikten sonra yardım edemeyeceğini söyleyince onu öldürmüş ve Vilma'nın hücre arkadaşı olmuştur... Hayallerini süsleyen bu meşhur kadınla hücre arkadaşı olmak onu çok sevindirmiş ve hapishane müdürü ona avukat Billy'yi ayarlar. Avukat Billy, bir hukukçudan ziyade tam bir reklam ajansı gibidir ve onu birden magazin haberleninin en önemli maddesi haline getirir. roxie birden meşhur olunca Vilma unutulur ama Vilma ona yeni gösterisinde öldürdüğü kız kardeşinin rolünü teklif eder. Bu sırada sevgilisini öldüren Kitty hapisahanede aralarına katılır ve bu sefer de o haberlerin baş konusu haline gelir. Ancak Roxie'nin son ve müthiş bir kozu daha vardır.

Yorumlar

SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
Müzik ve dans seviyorsanız izleyin . Konu itibariyle basit kalmış . Boş vaktiniz varsa izleyin .
3 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Posterine aşina olduğum ama izlemek için hiç heveslenmediğim filmlerden biriydi benim için. Bu durumun temel sebeplerinden biri, bana göre Hollywood'un 3 soğuk oyuncusunun bir araya gelmiş olmasıydı. Richard Gere'in karizmasına asla laf ettirmeyecek olsam da soğuk bir aktör olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde Zeta-Jones da hep güzel fakat soğuk gelmiştir bana. Yine de ikisini seviyorum. Fakat Renee'ye hiç ısınamadım bu zamana kadar. Bu üç soğuk yıldız çok güzel bir iş çıkarmışlar orası ayrı. Filmdeki müzikal sahnelerin bazıları çok ama çok keyif vericiydi, gözlerim ışıldadı o sahnelerde, sanki sahne ışıklarını hissettim *.* Bkz:
3 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
13 dalda Oscar adaylığı ve 6 dalda ödül...Yılını düşünürsek en iyi film ödülü belki tartışılabilir, ama gerçekten çok emek verilmiş , müzikal kelimesinin hakkını vermiş bir bir film izledim. Zeta-Jones süperdi, kurgu, senaryo, şarkılar ve dans sahneleri muhteşemdi. Şimdiye kadar izlemeyen herkese mutlaka izleyin diyorum, ben kesinlikle defalarca izleyeceğim, iyi seyirler...
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Repliklerle ironik şarkı sözlerinin ve muhteşem dansların iç içe geçtiği harika bir müzikal film.Ödülü fazlasıyla haketmiş.Koreografilerse ayrı güzel.Like the life you live or live the life you like, ama kızgın tavada su damlası olmadan..Ayrıca Cell Block Tango'yu mutlaka dinlemeli ve izlemelisiniz.. müzikseverlere şiddetle tavsiye ederim.
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem bir filmdi. Daha önce izlemediğim için pişman oldum kesinlikle. Harika müzikleri ve bir çok ironik müzikal sahnesiyle ve de tabi ki muhteşem konusuyla sıkılmadan kendini izleten bir filmdi. Oyunculuklar çok başarılıydı. Ödülü kesinlikle hak etmiş. Mutlaka izlenmeli. Her sahnesi ayrı güzeldi tabi ki ama ;
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Müzikal sevmediğimden ne kadar güzel olsa çok çok nadir bir iki film dışında yarım saat sonra sıkılmaya başlıyorum. Bu da öyle oldu üstelik oscar kazanmış olması (hem de çok iyi rakipler arasından) beklentimi tavan yaptırmıştı belki oscarı düşünmeden izlesem daha çok beğenebilirdim.
3 yıldan fazla önce
incidamla profil resmi
incidamla
Efsane müzikal!
5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
All That Jazz, cinayet, entrika ve parlak ışıklar altında iki kadın... Tehlikenin farkında mısınız?
6 yıl önce

Chicago filmini beğenenler

Chicago filmi hakkında ilgi çekici içerikler