Intikam Melegi (Chinjeolhan geumjassi) (2005)

Intikam Melegi (2005)Chinjeolhan geumjassi

Puan 9.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
115 dakika
43
1
103
34
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yine Kore yine cayır cayır yanan intikam ateşi. Chan Wook Park sineması insana film bittikten sonra soğuk su içirtir.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Müzik ve sahne uyumu çok başarılı olan filmdir. Chan-Wook Park, bu konuda en az Tarantino kadar yetenekli. Seneler önce izlememe rağmen, Vivaldi ve Montserrat Figueras'ın Mareta'sıyla birlikte, filmin etkileyici anları hala aklımdadır.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
intikam 3 lemesinin sonuncusu ve bence en kötüsü... ilk film ile güzel bir giriş yapan yönetmen 2. intikam filmi old boy ile (bence) yapılmış en iyi intikam filmini çekmiş... bu son filmde ise kanımca old boy u yakalamak için bazı sahneleri biraz zorlamış... buraya kadar yazdıklarım 3lemenin kendi arasındaki kıyaslamasıydı... zaten bu 3 filmde birbirinden bağımsız... filmi tek başına ele aldığımda başarılı buldum... tavsiye ederim... ama bi old boy değil :)...
error_outline
8 yıldan fazla önce
Heisenbergxx profil fotoğrafı
Heisenbergxx
Bu film hakkında ne söylenebilir ki bu kadar mı ruha dokunur?Bu kadar mı vahşeti sanatsal anlatır ? Harika bir film.Ama çok daha harika olabilir miydi? Kesinlikle!! Bu filmi izlerken müziklerini dinlediğiniz için bile övünebilirsiniz..Yer yer harika ötesi sahneler harika müziklerle süslense de bulmacanın bazı parcaları eksik kalıyor.Yönetmen onu da tamamlasa kesinliklle listemde 2.sırada olan oldboy gibi kült olabilirdi.Ama bu haliyle de mükemmel!!!!! İntikam üclemesinin en iyi 2.dir..Sen çok yaşa chan wook park !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
error_outline
8 yıldan fazla önce