Çikolata (Chocolat) (2000)

Çikolata (2000)
Chocolat

Puan Like 8.0 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
121 dakika
dorogaya Ufak bir Fransız köyündeki gündelik yaşam, buraya yeni taşınan gizemli bir genç kadın ve kızı sayesinde bir anda değişiverir. Oldukça kasvetli ve monoton günler geçiren kasaba halkı, anne-kızın birlikte açtıkları son derece sevimli çikolata dükkanı sayesinde, farkında olmadıkları bambaşka bir hayatla tanışırlar. Zevkin, eğlencenin, neşenin,umudun ve en önemlisi çikolatanın olduğu bir hayattır bu. Lakin kasabadaki bu değişimden memnun olmayan insanlar da vardır. Bunların en başında, ahlak bekçiliği yaparak kasabada dilediği gibi bir ortam yaratan belediye başkanı gelmektedir. Ama birbirinden lezzetli çikolataların karşısında durmak, o kadar da kolay değildir...

Yorumlar

Selocan profil resmi
Selocan
Bir insanın gülümseyişi sizin gülümsemenize nasıl sebep olur deneyimlemek isterseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bu ne içtenlik,ne samimiyet, ne sıcaklıktır yahu :) Farklılığın nasıl karşılandığı çok güzel anlatılmış, keşke filmlerle kalmasa bu sonlar.. Gerçekten gülümseyerek izledim ve içimde o eşsiz çikolata tatlarının yarattığı açlıkla :)))
7 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Johnny&Juliette siz ne güzel bir çift olmuşsunuz ya tü maşallah keşke birlikte daha çok görebilsek sizi J.J. Fun Club olurum valla :D
İçinizi ısıtacak sımsıcak filmlerden biri daha he biz izlerken sadece eti hoşbeş yedik bu üzdü o ayrı :))
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İyi ki çikolata ile izlemişim. Keşke buralarda da öyle bir çikolata dükkanı ve Juliette Ablanın tatlılığında bir sahibi olsa.
2 yıl önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Ya ne olurdu o kadın buraya gelip bi dükkan açsaydı. İzlerken eridim resmen :D
neredeyse 3 yıl önce
hivron profil resmi
hivron
masal tadında , sevgi pıtırcığı .. :D
neredeyse 3 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
çikolatasız izlemeyin!
3 yıl önce
ladyirem profil resmi
ladyirem
Filmi izleyip de Johnny'e aşık olmayan var mıdır? (:
neredeyse 4 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
johnny için listeme ekledim ama juliette gibi bi aktrisi kazanmanın keyfiyle bitirdim :D sadece anlatılan çikolata mı derseniz değil.yıkılmaya mecbur tabular,inançlar ve devrilmeye mahkum düzenler... vianne'i izledikçe başkalrı için kendinizden taviz vermemeyi öğreneceksiniz...dikkat:bu filmde üstünüz başınız çikolata kokacak,çikolatanın yoğun kokusuyla başa çıkamayacak daha doğrusu çıkmak istemeyeceksiniz :) aşık olabilir,bir fıçı çikolatanın içinde kaybolmak isteyebilirsiniz :) izlemeden son bi uyarı: şeker hastaları için ağır tahrik içerir :D çikolatalı günler ;)
neredeyse 4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Değişime ve hayattan zevk almaya karşı koymadan yaşamayı öğrenmenin ve mutlu olmanın hikayesi.çikolata bahane,özgürlük şahane :) kırmızı ayakkabılarına bayıldığım güçlü ve asil bir kadının,gölgesinden korkan insanların duvarlarını nasıl yıktığını görüyoruz.en beğendiğim filmlerden oldu bu,öneren herkese teşekkür ediyorum :)
4 yıl önce
damla. profil resmi
damla.
diyet yapan ve şeker hastalarına önermeyeceğim iştah açıcı güzelliklerle dolu film :D johnny depp cok cooldu yine..karizmatik bir girişle filme katılması çikolatalar kadar kriz yarattırdı bana :) enfes tadından yenmez bir filmm. soundtracklarıda bir o kadar güzeldi. Tavsiye edilir..
4 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Hem çikolata hem Johnny Deep bir bayan sinemakolik daha ne isteyebilir ki... :) İzlenilmesi gereken harika bir film.
4 yıl önce
incrediblecolor profil resmi
incrediblecolor
Çok iyi bir film, kesinlikle. Aşk filmi istiyorsanız, öyle vıcık vıcık aşk filmleri yerine bunu izleyin. Birçok aşk filmine bin basar :)
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bağnaz bir kasabaya taşınan iyi niyetli inançsız ve yalnız bir kadının hikayesi. Gerçekten çok güzel filmdi keyifle izledim zaman zaman duygulanıp bazen gülüp ve tabi iştahla :D bolca güzel çikolata da görüyoruz filmde. Bir de ek olarak söyleyeceğim sanıyorum çok uzun bir zaman sonra ilk kez Johnny Depp'i normal bir insan olarak izledim :D
4 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Farklı oluşun toplum tarafından dışlanış hikayesi bi yerde.
4 yıldan fazla önce
Numenor profil resmi
Numenor
Periyodik olarak açıp izlediğim, insanı nedensiz mutlu eden bir film.
Not: İzlerken yanınızda kafi miktarda çikolata bulundurmanızı tavsiye ederim.
4 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Çikolata tadında bir film. Gğçlü kadın karakterleri izlemek bana keyif veriyor.
neredeyse 5 yıl önce

Chocolat filmini beğenenler

Chocolat filmi hakkında ilgi çekici içerikler