Chung Hing sam lam (Chungking Express) (1994)

Chung Hing sam lam (1994)
Chungking Express

Puan Like 8.6 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Kült
Yönetmen
Ülke
Hong Kong
Süresi
102 dakika
cinemarty Film iki farklı kırık kalpli insanın içine düştüğü benzer çıkmazları, hem dokunaklı hem de eğlenceli bir üslupla anlatır. İlk yarısında sevgilisinden ayrılan ve bu ayrılığın üstesinden gelemeyen bir polis memuru olan Cop 223 (He Zhiwu)’ün dramını izlerken, ikinci yarıda da benzer bir şekilde sevgilisinden ayrılan ve benzer bir bunalımlı ruh haliyle bu ayrılığın üstesinden gelmeye çalışan bir diğer polisin, Cop 663’ün hikayesine tanık oluruz. Bu benzer hikayeler dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde, mucizevi bir şekilde ortak noktalarda kesişir.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Beğenmeyen 2. kişiyim burada. Pek bana hitap eden bir film değildi. Zaten başından itibaren de dikkatimi vermeden izledim. İlerledikçe de filmden iyice koptum.
12 ay önce
starch profil resmi
starch
Başlangıçtaki hareketli kamera beni çok rahatsız ettiyse de, beğendim. Müzikler güzeldi.
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
cranberries çok seveerim müziğine bayıldım:) onun haricinde ikinci hikayeyi daha çok sevdim ortak noktasını yakalayamadım iki hikayede ama ikinci hikayede çok etkileyiciydi bana biraz amelie filmini anımsattı:) iki hikayedeki ortak nokta ikisi de kalp kırıklığı yaşayan olisti benim görebildiğim belki çok basit irdelemişimdir:) ikinci hikayedeki adamın tavırları değişimleri fark etmeyecek kadar kendini kapatmış olması, kendi kendine konuşması içim burkuldu:)
3 yıldan fazla önce
blindcrow profil resmi
blindcrow
Müzikler de çok uyumluydu, cranberries i duyunca nedense çok sevindim, ikinci hikaye bitmese de olurdu :)
neredeyse 4 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
farklı ve hoş bir his veren bir film. benim kalbim kırıldı sanki filmdekilerle beraber ikinci hikaye açık ara daha güzeldi ve erkek tıraşlı ablamizin masumiyetini ve oynadığı karakteri sevmemek elde değil ve içimde bu filmle birlikte buruk bir şeyler kaldı onu güzel kılan da bu oldu yanımda
4 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
arızalı ilişkiler uzmanı yönetmenimiz... bu sefer biraz daha insaflı davrandı gerçi...
4 yıldan fazla önce

Chung Hing sam lam filmini beğenenler

Chung Hing sam lam filmi hakkında ilgi çekici içerikler