Külkedisi Adam (Cinderella Man) (2005)

Külkedisi Adam (2005)
Cinderella Man

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
144 dakika
gkhn. Cinderella Man" lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock'un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD'deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadığı sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesi. Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin hüküm sürdüğü bir dönemde James Braddock, ailesini açlığa mahkum etmemek için dövüşmüş ve dünya ağır siklet boks şampiyonluğuna kadar yükselmişti.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Güzel bir biyografi filmidir...Russell Crowe çok iyi bir oyunculuk çıkarmış..Bokstan hoşlanmayanların da izlerken keyif alacaklarını düşünüyorum çünkü filmde bokstan başka şeylerde var,filmi güzel yapanda bunlar zaten.
10 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Şimdi filme hangi açıdan yorum yapacağımı bilemedim... Russel Crowe'un film boyu yüzündeki hüzünle karışık cesur ifadesi, karısına aşık bakışları, bu kadar güçlü azimli olmasıyla beraber böylesi naif huylu bir boksçu baba karakteri canlandırması başlı başına müthiş oyunculuk... İnsanın içine işleyen bir başyapıt! Gerçek hikaye olması ekstra bağlıyor filme. Özellikle kulübe gidip "Mecbur kalmasam bunu asla yapmayacağımı bilecek kadar tanırsınız beni...." deyip şapkasını açtığı sahne beni vurdu adeta. Ertelemeyin, izleyin, izlettirin.
2 yıldan fazla önce
Harbiyeli profil resmi
Harbiyeli
Mükemmel film ve ders alınacak birçok konu var filmde: Sadakat, cesaret, sebat, tevekkül ve mücadele.. Never give up!
2 yıldan fazla önce
Aunveren profil resmi
Aunveren
Sadece normal bir box filmi demek filme büyük haksızlık olur. Bir adamın ailesi için yaptığı fedakarlıklar, sabır ve aşkla elde ettiği başarı, o dönemdeki ekonomik kriz yüzünden çekilen sefalet, çaresiz bir adamın çırpınışları, dürüstlüğün önemi (babanın küçük oğluna verdiği sözü) kısacası herşey var filmde. Başarmaktan başka şansı olmayan bir adam düşünün. Russell Crowe'un müthiş oyunculuğu beni hüngür hüngür ağlatmayı başardı.
neredeyse 3 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
İnsanın, böyle maddi durumların aileye yaşatabileceği sıkıntıları
düşündükçe yüreği sızlıyor. Fazlasıyla duygulu ve anlamlıydı.^^
neredeyse 3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Büyük buhran döneminden bir kesit izlemek için bütün filmi seyretmiştim. Boks severler için güzel bir film.
3 yıldan fazla önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Russell Candır can
neredeyse 4 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Amerika'nın bitmek bilmez büyük buhran ve kurtuluş filmlerinden biri daha. Film çok kötü değil ama büyük buhranı bir boks ringi ve o ringdeki boksör ve ailesini de Amerika şeklinde birer metafor olarak kullanmak artık okyanusun diğer yakasındakileri bile cezbetmeyecek kadar bayatlamış durumda. Yaz sonu gösterime giren filmden Oscar'a dair umutlar beklenmişse de Paul Giamatti'nin en iyi yardımcı erkek oyuncu adaylığından başka bir başarı elde edememiş, türün diğer örneklerine göre kalburüstü ama genel olarak değerlendirildiğinde ise ortalama bir yapım olmaktan öteye geçemeyen bir film.
neredeyse 4 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
çok güzel bir box filmi
neredeyse 4 yıl önce

Cinderella Man filmini beğenenler

Cinderella Man filmi hakkında ilgi çekici içerikler