Circle (2015)

Circle (2015)

Puan 4.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Karanlık
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
87 dakika
19
17
119
12
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Filmin sonu tam bir rezalet. Filmdeki karakterler sonderece yavan ve özensiz. Merak için izlenebilir. Sevdiğim tek sahne, finalden önceki küçük bir detay.
error_outline
12 ay önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
beğenmek için epey çabaladığım film. fakat ne yazık ki muadilleri olan (bkz: cube), (bkz: exam), (bkz: the man from earth) gibi filmlerin yanında epey yavan kalıyor.

evet, belki insanoğlunun şartlar kötüleştiğinde ya da köşeye sıkıştığında ilkel bir yaratığa dönüşmesini gayet güzel eleştiriyor olsa da hızlı yaşanan ölümler yüzünden hiçbir karakterle bağ kuramadım, haliyle üzülemedim. izlerken oluşan sorulara cevap veremiyor olması da ayrı bir eksi benim için
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Senaryo ilginç ama son yazamamışlar maalesef.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Çok büyük beklentiyle izlenecek bir film değil. Merak uyandırıyor ve süresi itibarıyla izleniyor ama sonu hiçbir şeye bağlanmıyor. Bu da boşa izledim hissine kapılmanıza yol açıyor. Yine de kara listeye almayacağım. Kısıtlı vaktiniz var ve bir filmle değerlendireyim diyorsanız açıp izlenir belki. 5/10
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
ringhiogennaro profil fotoğrafı
ringhiogennaro
güzel bir konu fakat o kadar vasat işlenmiş ki zaman kaybı olmuş.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Film süresi kısa oldugu icin ve baslamişkem yarım bırakmamak icin izledim Zaman kaybı.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Bu guzel konuyu, aciklamasi olmayan bir finalle harcamislar. İslenis fena degildi tek mekan filmlerine gore. Turu sevenler icin cerezlik olabilir.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Her kesime hatta direkt olarak insanoğluna mesaj verip ve eleştiri yapacağım diye konuyu ve senaryoyu zaman zaman o kadar saptırıyor ki bu da filmdeki olay örgüsünün sıklıkla kopmasına neden oluyor. Filmde yoğun bir kaotik atmosfer yer alıyor. İnsanlar ve insanlık o kadar kötü gösteriliyor ki insanın güven umut duygularını tamamen köreltiyor. Hatat insaların her türlü kötü sonu hak ettiğini düşündüttürüyor. Bu ve bunun gibi yapımlarla insanların birbirine en önemlisi de insanlığa olan güvenini yıkmaya yönlendirmesiyle bu tür yapımların arkasındaki isimlerin gerçekten ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum. Fakat bu tür yapımları insanı en kötüye yönlerdiği aşikar. Bir de bu tür yapımlara oranla insanlığın bir de güzel yönlerini gösteren film sayısını karşılaştırdığımız da durum ciddi bir şekilde iç karartıcı bir hal alıyor. Özellikle bu tür yapımları izleyen genç beyinlerin nasıl şekillendiğini düşündükçe insanın içi ürperiyor. İnsanları insanlıktan nefret ettiriyorlar ve artık yok olsak da ya da ne bileyim şu dünyanın bir sonu gelse de kurtulsak diyenlerin sayısı gün geçtikte artıyor. Lütfen insanoğlunun ne kadar birçok kötülüğe neden olsa da birçok iyi ve güzel şeyleri de yaptığını, yapabildiğini ve yapacağını unutmayalım. Filmde katıldığım tek şey insanların direkt iyi- kötü diye siyah beyaz olarak sınıflandırılamayacağı birçok gri alanında olduğunu söylendiği bölümdü. Siyahı ya da beyazı seçmek tamamen bizim elimizde, şu zor dönemlerde bizlerin maalesef insanları çok kolay olarak siyah olarak nitelendirdiğimizi görmekteyim. Artık buna bir son vermeli ve insanların beyazı seçmesi için elimizden geleni yapmalıyız. İşte bu filmi benzerleri gibibu nedenle (siyahı dayattığı için) beğenmedim ve beğenmeyeceğim.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
BOZO profil fotoğrafı
BOZO
Konu olarak heyecan uyandıran fakat vasatı aşamayan bir film...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce