Citizenfour (2014)

Citizenfour (2014)

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Belgesel
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
114 dakika
16
0
57
55
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Hepimizin aslında aklından geçen soru "birileri bizi dinliyor mu?" sorusunun gözler önüne serilen gerçekleri ve bunu açıklayan bir kişinin olması. Yaptığı şeyin bir hainlik mi yoksa doğru bişey mi olduğunu bilemem ama çok cesur bir iş olduğunu söyleyebilirim. Oldukça başarılı bir belgesel. İzlemeye değer.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Dinlenmediğimizi düşünen var mıydı ki?
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Elbette ki bir şeyler duymuştuk bu duruma olabileceğine dair ama bu kadarını beklemiyordum hayretler içinde kaldım şaşkınım gerçekten inanılmaz en çok dikkatimi çeken replik de " Mahremiyetimizin olmadığı yerde, özgürlüğümüz de olmaz" gibi bir cümleydi, hakikaten paranoyaya bağlayacağız yakında. mutlaka izleyin.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ulan ne Amerikaymis! Demek onca komplo teorili film Hollywood kurmacasi değilmiş. Belgesel dilinde bir aksiyon filmi izledim resmen. Zaten herkesin bildiği şeyi belgelerle, görüntülerle ortaya koyMuş, bu da oldukça sıkıcı olabilecek bir belgeseli ilginç hale getirmiş. Sevdim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
coquelicot profil fotoğrafı
coquelicot
Bittiğinde sinemada alkış tufanı, ben de ise ''hepimiz takip ediliyoruz'' paranoyası yaratan belgesel. En güzel yanı olayları önceden olmuş gibi değil o an canlı canlı yaşanıyormuş gibi aktarabilmesi. İzlenmeli, izlettirilmeli.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce