Climax (2018)

Climax (2018)

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
97 dakika
94
6
218
75
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Aklımdan çıkmayacak bir film .
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
uzakinsan profil fotoğrafı
uzakinsan
Söyleyecek bir şey bulamıyorum, sanki izleyici hiç kafayı bulan, moda giren, pislik çıkaran görmemiş de bugüne kadar Gaspar noe yi beklemiş rahatsız olmak için. Beklenen buysa bu ülkede BARDA diye bir film var, bildiniz mi?
error_outline
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Söylenecek pek bir şey yok Gaspar Bey yine yapmış yapacağını
error_outline
1 yıldan fazla önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
gaspar noe ile ilk tanışmam oldu. gaspar ağam bizi sal gidelim. herhangi bir beklentiye girmeden açmıştım ama inanılmaz beğendim ve bir o kadar da gerildim. insana verdiği rahatsız edicilik hissi ve kaos had safhada. sanırım neredeyse tek plan olarak çekilmiş film. ters çekim kamera ve kullanılan renkler insan olanı hipnotize eder. he bir de dans sahnesinde çalan cerrone - supernature'ı ayırarak konuşuyorum rolling stones - angie hariç müzikler bana hitap edecek tarzda değildi. ayrıca insanların bilinçaltlarında sakladıkları kişilikleri uyuşturucu etkisindeyken dışarı yansıtmaları filme bir kamu spotu havası da katmış ya da benim kendi eyyorlamam böyle. lsd içileceğine düğüne gidilmeli
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
emosss profil fotoğrafı
emosss
Filmi her yönden çok değişik buldum. Film bittikten sonra okuduğum bir kaç yazı kendi çıkarımımın yanında filmi daha da anlamlandırdı ve derinlemesini sağladı. Bu sayede film başlı başına bir metafor olarak sunuluyor. Tavsiyem; film sonrasında ben ne izledim sorusunu soranlar için muhakkak ekşi sözlük takviyesi almaları. İyi seyirler
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Hermione profil fotoğrafı
Hermione
Bu filme vasat, amaçsız, boş vs. diyerek eleştirenleri Gaspar Noe'yi anlamaya davet ediyorum. Yönetmeni tanımadan, filmlerini de anlayamazsınız. Filmin sonunda rahatsızlık hissiyle çevrelendiyseniz ve izlerken hipnotize olduysanız hatta filmden nefret ettiyseniz, film amacına ulaşmış demektir :) Bu adam Hollywood yönetmeni değil, sevelim diye film yapmıyor ;)
Sekansların mükemmelliğine, kamera açılarının aykırılığına da değinmeden geçmemeli. Tablo gibi film, otur karşısına bak bak düşün :D
error_outline
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
vasat, amaçsız, nedensiz, sonuçsuz boş bir film.. hayatımda şimdiye kadar izlediğim en boş film en boş.. anırmaktan, böğürmekten başka yaptıkları bir şey yok filmde.. bahsetmeden geçemeyeceğim; allah aşkına bu filmin nesini beğendiniz de bu kadar yüksek puan verip, filmi övüp duruyorsunuz allah aşkına biri lütfen benim sorumu yanıtlasın yaa. normalde hiç bir filme 1 puan vermemişimdir hep emeğe saygı diye düşünüp düşünüp puanlarımı mümkün olduğunca yüksek veririm.. ama üzgünüm ki bu film gerçekten ama gerçekten rezalet ötesi.. filme verdiğim puan : 10 üzerinden 1
error_outline
2 yıldan fazla önce
skadivity profil fotoğrafı
skadivity
Ben sevemedim,filmdeki tek gerilim benim için film ne zaman bitecek gerilimi oldu.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sanemm profil fotoğrafı
Sanemm
Noé, verdiği bir röporajda Stanley Kubrick imzalı 2001: A Space Odyssey’in bir “karşı-sürüm”ünü çekmek istediğini söylemişti. “2001’de maymunun insana nasıl evrildiğini görüyorduk, benim filmimde ise insanların nasıl maymuna dönüştüğünü izliyoruz” diyor Noé…
error_outline
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Flmi izledim ama açıkçası ben ne izledim ne oldu böyle başıım dönüyor hala:( Birşey bdanlamadım anlayan varsa bana da anlatsın yönetmenin hatırına beğendim ama tuhaf bir filmdi bence.
error_outline
2 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Gerçek bir olaydan yola çıkarak yönetmenin özgün bakış açısıyla ele alınmış yani Gaspar Noe tarzını tanımayanların muhtemelen erkenden kapattığı onu tanıyanların ise ikinci defa izleyeceği bir film olmuş.
İşleniş açısından, karakterler, konuşmalar ve konu işlenişi olarak yüzeysel bir film. Muhabbetler boktandı.
Çekim tekniği olarak ilk bölüm çok durağan adeta kamera çivilenmiş gibiydi ama buradaki dans sahneleri güzeldi.
İkinci bölüm ise son derece sarmal, kameranın sürekli hareket ettiği bir yapı var acaba tek seferde mi çekmişler diye düşündüm yoksa gizli cutlar mı vardı?
error_outline
2 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Diğer filmlerinden daha az çarpıcı gelse de Gaspar Noe yine kendisiydi. Nereye varacak bu film derken , ard arda darbelerle yerime çiviledi beni. Kamera her zamanki gibi yaramaz, durduğu yerde durmuyor. Yine baş döndürücü yani. Bir mesaj, bir anlam aramak doğru mu bimiyorum zira ben hiç düşünmedim. Bıraktım gitti. Müzikleri dinledim, dans edenleri, sevişenleri , oradan oraya koşturanlari ve avaz avaz bağıranları izledim. Biraz daha uzun olsun isterdim.Boyle istediğimi tam alamadim sanki. Herkes beğenir mi bilmem ama denemeye değer.
error_outline
2 yıldan fazla önce
3boyoz1yumurta profil fotoğrafı
3boyoz1yumurta
İçim dışıma çıktı.Önce bol bol dans etme hissi sonra kendime zarar verme hissiyatı.Bok gibiyim şu an!
error_outline
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Kendisi gibi insanın kafasını güzel yapan, hipnotize eden bir film. Kafamın içinde hâlâ daha o muhteşem dans sahnesindeki gibi dans ediyorlar. Bittikten sonra neyin kafasını yaşıyorum, az önce ne izledim ben diyip insanın nefesini kesiveriyor yeminle. En iyisi gidip bi hava alayım.
error_outline
2 yıldan fazla önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Ben sevemedim bu filmi ya.Hiç bir iz bırakmadı bende.Sanki kamu spotu izliyormuşum gibi geldi hatta farklı bir yaklaşımı olan.Rahatsız edicilik evet belki ama psikolojik anlamda değil :)mesela bir Heneke 'nin The Funny games i rahatsız edicidir keza piyano öğretmenide öyle. Bilemedim ben de baştaki dans sahnesini beğendim ne diyeyim başka:)
error_outline
2 yıldan fazla önce