Bulut Atlasi (Cloud Atlas) (2012) afişi

Bulut Atlasi (2012)
Cloud Atlas

Puan Like 8.3 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
172 dakika
zeftodeath 1850 yılında Pasifik Okyanusu'ndayız. Adam Ewing Yeni Zelanda'daki takım adalardan zorlu bir deniz yolculuğu yaparak Californiya’daki evine dönmektedir. 1930'lu yıllarda Belçika'da yaşayan beş parasız ama yetenekli bir bestekar olan Robert Frobisher'ın elinde Adam Ewing'in günlüğü vardır. Luisa Rey ise Reagan yönetimindeki Amerika'da yaşayan isyankar ruhlu bir gazetecidir. Yayın evi sahibi Timothy Cavendish ise alıcaklılarından canını kurtarmaya çalışır. Kendisini var eden sisteme isyan eden android garson Sonmi~451 ise yakın gelecekte Güney Kore'dedir. Zachry ise medeniyetin çöküşüne ve ilkel kabilelerin insanlığa hükmetmesine şahit olmak üzeredir... Alt başlığının da dediği gibi Bulut Atlası'nda Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her Şey Birbiriyle Bağlantılıdır.
Middle after

Yorumlar

Agarta profil resmi
Agarta
Olumsuz yorumların hiçbirine aldırış etmeden filminizi açın ve yaklaşık 3 saatlik bir kurgusal şölene merhaba diyin.
4 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
ilk 15 dakika ısınamadıysanız izlemeyin bence. bir oyun gibi tasarlanmış, gittikçe konular hem artıyor hem ağırlaşıyor hemde derinleşiyor dolayısıyla anlamak ve ayrıntıyı yakalamak zorlaşıyor. kesinlikle bir kez izlemeyle olmaz. her bir sahnesine dikkat edilmesi gerekiyor. izlerken bir sahneyi kaçırınca gerisini anlamlandırmak daha zorlaşıyor. çok fazla düşünülmüş ve ince ince dokunmuş. filmin anlatmak istediklerini anlatmaya kalksam sadece benim yakalayabildiklerimle kitap çıkar. wachowski kardeşlerin başka bir dünyada yaşadıklarına inanmaya başladım.
11 ay önce
dilaraoner profil resmi
dilaraoner
olumsuz yorumlara rağmen iyiki izlemişim dediğim filmlerden biri. Başta anlayamıyorsunuz hatta sıkılıyorsunuz ama sonra konuyu anladıkça keşke daha da uzun olsaydı diyeceğiniz, en azından benim dediğim bir film. Muhteşemdi, kesinlikle izleyin, inanılmazdı veyahutta çok kötüydü, zaman kaybıydı diyemem. Herkesin zevkleri aynı değildir sadece konusunu okuyun açın dayanabildiğiniz veya sizi çektiği yere kadar bakıp karar verin. İyi seyirler...
1 yıldan fazla önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Birkaç defa izlenilebilir bir film.
neredeyse 2 yıl önce
fs0ciety profil resmi
fs0ciety
ırk ayrımından üst insana ordan kölelerin doğuştan köle olarak doğduğuna ve tüm bunların bi yaratıcının eseri değil de tesadüf olduğunu bir güzel alttan alttan yediren bi film.tüm film boyunca darwine ve hitlerin ruhuna da fatih okutturan,new age saçmalılarıyla sıvanmış çoğu kişinin anlamadığından izlediğine pişman olabileceği türde bi yapım, ayrıca wachowskinin asıl anlattıklarıyla bilim kurgunun alakası yok
neredeyse 2 yıl önce
mels profil resmi
mels
5-6 koldan aynı ya da birbirinden farklı konuları işlemeye çalışsa da pek başarılı olamamış bence. Bunun yerine kronolojik sırayla tek bir konuyu anlatsa daha iyi olurdu sanki. Ayrıca son yarım saati haricinde oldukça sıkıcı ve çok uzun bir filmdi.
2 yıl önce
engintunc profil resmi
engintunc
Benim için bir başyapıt. Mükemmel bir film. Son sahnesi son sözler beni çok etkiledi. "istismara boyun eğmeyeceğim" ve '' Sonunda kaybedeceğini bile bile iyilik için savaşmak '' Ayakta alkışlıyorum. Mutlaka izlenmeli..
2 yıldan fazla önce
engintunc profil resmi
engintunc
Hayatlarımız sadece bizim değil,
Ana Rahminden mezara, başkalarına bağlıyız,
Geçmişten geleceğe.
Ve her bir suçla ve yaptığımız her bir iyilikle geleceğimizi doğuruyoruz....
En etkili sahne...
2 yıldan fazla önce
engintunc profil resmi
engintunc
Yorumlar içler acısı...
2 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Tom Hanks'in oyunculuğu ,sevdiğim bir yönetmen.En mükemmelini yapayım derken, fazla abartılı ve zorlama bir film çıkıyor ortaya.Birde film uzun olunca bu boğucu FAZLALIK insanı yoruyor yoruyor.Ama illa ki izlenmeli ne kadar sıkılsada insan!"less is more "
2 yıldan fazla önce
oorhunturan profil resmi
oorhunturan
3 yıldır anlamaya çalışıyorum. Başaramadım.
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
GÖRSELLİK VAR, ANLAM YOK Derinden etkileyeyim derken, affedersiniz, biraz saçmalamışlar! Çok etkili olsun diye uğraşıp, manasız bir film yapmışlar.
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok büyük beklentiyle başlasam da konusu beni bir türlü çekemedi. Birkaç güzel manzara ve Tom Hanks'in farklı farklı karakterleri harika canlandırması dışında hiçbirşey kalmadı bana filmin ardından.
2 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
İşte basit konusu olmayan kendini vererek izlemek zorunda olduğunuz süper ötesi bir film ^^ İzleyicinin işini kolaylaştırmayan böyle filmlere bayılıyorum.
2 yıldan fazla önce
EchoBravo profil resmi
EchoBravo
her sahnesini, her repliğini, her mesajını beynime kazımak istediim bir film. o kadar iyi..
neredeyse 3 yıl önce
GzmSari profil resmi
GzmSari
O kadar iyi ki anlamakta zorlanabilirsiniz.
3 yıldan fazla önce
mustafasulerya profil resmi
mustafasulerya
Filme uzun süre sabır gösteremeyenlerdenim. Çok sıktı uykumu getirdi!
3 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
İlk bölümde nereye varacak diye beklerken biraz sıkılmadım değil. ama sonra sonra parçalar oturmaya başlayınca filmi anlamaya başladım. O yüzden izleyeceklere biraz sabırlı olmalarını ve beklemelerini tavsiye edebilirim.
3 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
çok uzundu ve izlerken çok sıkıldım
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
mukemmel bir film olmasindan ote insanligi ve hakikati anlatmasi nedeniyle favorilerimden artik.
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Daha proje aşamasındayken pek çok sinema yazarı ve izleyici tarafından sonucun ya bir vehamet ya da tam bir zafer olacağı düşünülürken bu denli bir prodüksiyonun abartıdan uzak ve son drece doyurucu öykü anlatımı ile gösterime çıkmış olması filmin yönetmenlerinin üstün başarısı olarak yorumlanabilir. Her bir sahnenin ince ince tasarlandığı son derece belli bir yapım olan Bulut Atlası özellikle makyaj çalışması ile okullarda ders olarak okutulması gereken bir çalışma ortaya koyuyor. Filmin içine girmekte zorlanan izleyici ilk başlarda bunun sıkıntısını yaşıyor gibi hissetse de dakikalar aktıkça hikayenin içine öyle bir giriyorsunuz ki 164 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Modern sinemanın unutulmazlarından olacağı aşikar.
neredeyse 4 yıl önce
Dabulyuce profil resmi
Dabulyuce
Mükemmel bir yapım !!!
neredeyse 4 yıl önce

Cloud Atlas filmini beğenenler

Cloud Atlas filmini içeren raflar

Cloud Atlas filmi hakkında ilgi çekici içerikler