Bulut Atlasi (Cloud Atlas) (2012)

Bulut Atlasi (2012)Cloud Atlas

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
172 dakika
678
80
2082
573
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Yıllardır izleme listemde durur iyi ki izlemek için geç kalmışım ve zamanında izlemişim. Çay gibi filmi demlendikçe yine izlemek lazım. Süresine hiç aldanmayın. Hikâyeye kapılıp, izleyin.
error_outline
3 ay önce
Zkanklc profil fotoğrafı
Zkanklc
kurgu ve senaryo iyi fakat işleniş ve geçişler aşırı bunaltıcı ve sıkıcı sırf senaryosu iyi diye 172 dk bu eziyet çekimez. 120 dk izledim ve inanılmaz sıkıldım.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Enteresan, tüyler ürpertici ve beyin yakan bi hikaye. Normalde bi filmi bi daha izlemeyi sevmem ama bunu izlemek şart oldu. Bence etkileyici, sevmediğim kısımlar olsa da.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
“Herkes geçmişte, şimdide ve gelecekte birbirine bağlı”
error_outline
3 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
Yine hayatımın bir kaç saatini daha güzelleştirdim. Aferim bana, iyi ki izledim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Cahilliğime doymayayım. Süresi uzun diye senelerdir içeriği, yönetmeni, oyuncuları incelemeden öylece izlenecekler listesinde bekletip durdum. Pişman mıyım? Hemde deli gibi! Filmin üzerinde düşünülmeye değer çok fazla yanı var, bir çok mesajı var. Hayatlar hep birbiriyle ilişkilendirilmiş, her yaşam bir diğerine dokunur demişler daha ne desinler. Fazla detaya girmeyeyim. Canım Wachowskiler <3
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Smy profil fotoğrafı
Smy
3 saat olduğu için sürekli erteleyip duruyordum izlemeyi. Ama dün o 3 saat nasıl geçti inanın bilmiyorum. Ekrana kitli şekilde sonuna kadar aynı merakla izledim. İç içe geçmiş 6 hikaye izliyoruz. Ama dikkatli izlerseniz hepsinin birbiriyle ufak da olsa bi bağlantısı var. Kelebek etkisi misali. Her hikayeden kendinize bir şeyler çıkarıyorsunuz. Acı verici gerçekleri yüzünüze yüzünüze vuruyor ve ekran başında insan ne kadar kötü bir varlık diye sayıklıyorsunuz. Bi yandan kalbimi çok kırdı bi yandan da beni gülümsetti.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Beğenip beğenmemede kararsız gibiyim. Aslında güzel bi kurgu anlamları oldukça yüksek fakat birkaç noktasını kaçırdın mı filmi yakalamakta zorlanıyorsun kendini direkt vermen lazım birçok kişiye hitap etmeyebilir çünkü. Söyleenen sözler ve imalar çok hoşuma gitti. Bu tarz filmlerde fantastikliği pek sevmiyorum belkide o yüzden ikilemde kaldım ama izlenmeye değer yinede.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Geçmiş, bugün ve bugünden çoook sonraları toplumsal ayrımcılık ve ona baş kaldırış hikayeLERİ (leri diyorum çünkü gerçekten bayaa bi iç içe geçmiş hikaye var ama hiçbiri sıkmadan izletiyor aynı anda 8-9 film izliyosun ve hepsinden keyif alıyosun öyle düşün), harika bir yapım ben kesinlikle bayıldım bilim kurgu ve düşündürücü türlerini sevenlere kesssinlikle tavsiyeeee
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
ukarayel profil fotoğrafı
ukarayel
Mükemmel ötesi baş yapıt ahenk. Senaryo ayrı güzel dantel gibi işlenişi ayrı. Filmin müziği sizi bambaşka sarıyor. Kısacası ahenk.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Agarta profil fotoğrafı
Agarta
Olumsuz yorumların hiçbirine aldırış etmeden filminizi açın ve yaklaşık 3 saatlik bir kurgusal şölene merhaba diyin.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
ilk 15 dakika ısınamadıysanız izlemeyin bence. bir oyun gibi tasarlanmış, gittikçe konular hem artıyor hem ağırlaşıyor hemde derinleşiyor dolayısıyla anlamak ve ayrıntıyı yakalamak zorlaşıyor. kesinlikle bir kez izlemeyle olmaz. her bir sahnesine dikkat edilmesi gerekiyor. izlerken bir sahneyi kaçırınca gerisini anlamlandırmak daha zorlaşıyor. çok fazla düşünülmüş ve ince ince dokunmuş. filmin anlatmak istediklerini anlatmaya kalksam sadece benim yakalayabildiklerimle kitap çıkar. wachowski kardeşlerin başka bir dünyada yaşadıklarına inanmaya başladım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
dilaraoner profil fotoğrafı
dilaraoner
olumsuz yorumlara rağmen iyiki izlemişim dediğim filmlerden biri. Başta anlayamıyorsunuz hatta sıkılıyorsunuz ama sonra konuyu anladıkça keşke daha da uzun olsaydı diyeceğiniz, en azından benim dediğim bir film. Muhteşemdi, kesinlikle izleyin, inanılmazdı veyahutta çok kötüydü, zaman kaybıydı diyemem. Herkesin zevkleri aynı değildir sadece konusunu okuyun açın dayanabildiğiniz veya sizi çektiği yere kadar bakıp karar verin. İyi seyirler...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Mervealucard profil fotoğrafı
Mervealucard
Birkaç defa izlenilebilir bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
fs0ciety profil fotoğrafı
fs0ciety
ırk ayrımından üst insana ordan kölelerin doğuştan köle olarak doğduğuna ve tüm bunların bi yaratıcının eseri değil de tesadüf olduğunu bir güzel alttan alttan yediren bi film.tüm film boyunca darwine ve hitlerin ruhuna da fatih okutturan,new age saçmalılarıyla sıvanmış çoğu kişinin anlamadığından izlediğine pişman olabileceği türde bi yapım, ayrıca wachowskinin asıl anlattıklarıyla bilim kurgunun alakası yok
error_outline
6 yıldan fazla önce