Coach Carter (2005)

Coach Carter (2005)

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
136 dakika
87
2
208
22
RatedR profil fotoğrafı
RatedR
Hayaller uğruna her şeyin yapılabileceğini gösteren bir film. Tabii bu yolda bolca fedakarlık ve disiplinin de olması gerektiğini gösteriyor.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Disiplinine hayran kaldım. Eğitim ve öğretim anlayışına hayran kaldım. Güzel bir filmdi.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Yaşanmış hikaye oluşuyla yine benim için + puanla başlayan güzel, sürükleyici, motive edici bir yapım.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Fena değil de uzun biraz. Klasik senaryo.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
İnsanı 136 dakikada gerçekten disipline sokuyor film Koç Carter'ın etkisiyle. Sporu konu alan filmler her zaman ilgimi çekmiştir özellikle de basketbol bir numaralı ilgi alanımken. İzlediğim onca başarılı spor filmleri arasında en tepeye yazacağım filmlerden birisi kesinlikle. İşlenişi ve verdiği mesajlarla, Samuel Jackson'ın muhteşem oyunculuğu ve adları çok duyulmamış yan karakterlerin samimiyetiyle kendi içine çekmeyi çok rahat başarıyor zaten film. Basketbola ve ya spora ilgisi olmayan birisi izlediği zaman ne hisseder bilmiyorum fakat biraz ilginiz varsa mutlaka izlemeniz gereken bir film bu. Filmin etkisiyle filmden sonra biraz araştırama yapınca gerçek bir hikayeden uyarlandığını da öğrendim filmin. Tabi bu arada kafamda sürekli filmdeki tezahürat Rich Whaat ? Richmond vardı :) başarısız bir semtteki başarısız bir okula koçluk yapan gerçek Carter efendimiz sayesinde çok yakından takip ettiğim NBA'de bu oyunculardan hiçbirisi gelecek göremese de hepsi üniversiteye yerleşip yaşadıkları yerdeki kalıpların üzerinde başarılar elde etmişler. Filmde ismi geçen oyunculardan rakibin en büyük oyuncusu Ty Crane de liseyi bitirip direk NBA'e draft olan Tyson Chandler'mış. NBA meraklılarına da ufak bir ek bilgi olsun bu :) Filmi izleyeceklere ekstra bir tavsiyem de mutlaka telefonunuz yanınızda olsun çünkü bolca Shazam'ı kullanmanız gerekebilir. Türü de sevenler için gerçekten muazzam müziklere sahip. Özellikle o dönemi takip edenler için de ayrı bir iç gıdıklayan mutlu eden müzikler yeniden duyunca. Eh tam da bu gece All-Star haftası başlıyorken hem basketbol hem sinema adına bu kadar güzel birşey izlediğim için çok şanslıyım sanırım :) 9,6/10
error_outline
4 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Çok çok iyiydi,sıkmadan izlettirdi. Disiplin ve inanmak en büyük başarı!!
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
umutgokgul profil fotoğrafı
umutgokgul
benim için film güzel demek için sıkılmamam ileri sarmamam demek bu filmde 2 saat olmasına rağmen hiç ileri sarmadım.gereksiz sıkıcı diyebileceğim sahne hatırlamıyorum
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
hamzabarkin profil fotoğrafı
hamzabarkin
Sarsıcı, tüm ödülleri silip süpüren bir filmden ziyade direkt olarak seyircisine hitap eden motivasyon filmi. Diyete başlayacak olanlara ve final dönemi yaklaşanlara tavsiye edilir özellikle.
error_outline
6 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Hırsı, azmi ve başarıyı çok güzel özetleyen bir film. Sayısız ütopik, ilham veren film olmasına rağmen bunun yeri çok ayrıdır. Çerezlik bir film olabilir ama etkili olduğu kesin. Soundtrackler de ise hip-hop un altın şafağını yaşatmış.
error_outline
6 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
basketbol ile ilgisi olmayanlar için sıradan bir film olarak görülmesini normal karşılıyorum. ama basketbolla ilgili gençler için ayrı bir gözle izlenecektir. kimileri için unutulmaz filmlerdendir.
error_outline
9 yıldan fazla önce