Koko (Coco) (2017)

Koko (2017)
Coco

Puan Like 9.0 / 57 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
105 dakika
Arcadia 12 yaşındaki Miguel'in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz'dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel'in onunla tanışma imkanı yoktur. Ancak bu küçük çocuğun hayranlığını azaltmaz. Her gün onun şarkılarını dinlemektedir. Günün birinde Miguel ünlü müzisyenin gitarını bulur ve onu çalmaya başlar. Ancak bu beklemediği bir sonuç doğurur ve gitarı çalması onu Ölüler Şehri'ne götürüverir

Yorumlar

dilber34 profil resmi
dilber34
çok güzeldi.. ana msj sevdiklerin esas onları unuttuğunda ölür.
6 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Animasyonlar da hüzünlendirirmiş Coco sayesinde öğrendik,yaşadık :) İçim bi güzel oldu bu filmle:) SEIZE UR MOMENT ♥
8 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kusursuz bir Pixar işi daha. Kız kardeşimle izlerken birbirimize kenetlenip ellerimizi sıkarak enerjimizle birbirimize güç verdik. Tabi ki Hayat Kitabı'ndan esinlendikleri çok belli ya da o kadar iyi bir animasyonu kıskandılar mı bilemem ama aynı seviyedeler kesinlikle. Birini bir diğerinin üstüne çıkarmak haksızlık olur. Çocuk ve yaşlı masumiyetinin ardına her zamanki gibi saklanılmış. Disney'den kopamadığı için müzikalden kurtulamamış. Ailenin geleneğini ya da tutumlarını aslında tutucu kesim olarak değerlendirmek lazım. Yeniliklere açık olmanın önemi yatıyor. Ölüm bile neler sunuyor insana ama yaşarken hatırlamaktır en güzeli. O an orada olmayan sadece anlatılanlarla bilemez hiçbir şeyi. Kültürel olarak da bir şölen sunuyor. Pancho Villa, Emiliano Zapata, Jorge Negrete, Pedro Infante, El Santo, Cantinflas, Maria Felix, Dolores Del Rio, Agustin Lara gibi gibi (daha hatırlarsam yazarım) Ama filmin aşkı efsane aşk Frida Kahlo ile Diego Rivera arasındaki aşktan alınmıştır. Ailenin soyadının Rivera oluşundan bu anlaşılabilir. Bunun dışında bir bölümde gene Meksika sömürgesi olan Aztek'lerden kabile üyeleri vardı. Zaten ölüler şehri El Dorado'nun bir yansımasıydı. Altın şehirde Meksika sinemasının altın çağından aktörler, müzisyenler, aktrisler olması şaşırtmadı beni. Oldukça iyi bir bağdaştırma ama kabul edelim. Pixar animasyonlarında hep başarının ahlaksızlığı aktarılır. Gene aynı şekilde başarılı olabilmek için ahlaksız olmanın gerekliliği ve unutulmaya yüz tutmuş üstü yırtık pırtık bir karakteri kahraman konumuna oturtup onu yok ederek insan duygularını sömürmesi durumundaki ironi. Kendileri başarılı olabilmek için çoğumuzun duygusundan faydalanırken aslında bizleri kendimizin duyarlı olduğuna inandırırken bu ahlaksızlıkları ile kendilerini lanetlemiş oluyorlar. Eee kimisi iyi hatırlanırken kimi de nefret duyularak hatırlanır. 24 Haziran öncesi güzel bir gönderme ile de bitirdim.
1 yıl önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
ben ömrümde bundan daha iyi bir animasyon izlemedim.
1 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Çok güzel mesajlar veren harika bir animasyon. Mutlaka izlenmeli. Her yaşa hitap ediyor. Bir çok renkli karakterin bulunduğu renkli bir animasyondu. Bayıldım.
1 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok eğlenceli çok anlamlı çok güzel bir animasyondu ailecek izlenecek güzel bir filmdi izlenmeli mutlaka :)
1 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vay be etkileyiciydi gerçekten. Ölüm böyle bir şey olsaydı keşke diye düşünmeden edemiyorum :)
1 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Müthiş müthiş müthiş!!! Zaman kaybetmeden izleyin mutlaka.
1 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
muhteşemdi, bu yılki en iyi animasyondu, üstelik filmi çekilse en iyi filmi de olurdu :) hırsın kötü yanı, ailenin güzelliği, sevdiklerimizin her zaman hatırlanması gerektiği ne güzel anlatılmış. komple ekibin ellerinden öpüyorum.
1 yıldan fazla önce
emre1910 profil resmi
emre1910
Yılın en iyi animasyonu bence
1 yıldan fazla önce
psykhe profil resmi
psykhe
ilk defa bir animasyonda ağladım. Sonu çok duygusaldı . Mesajını da çok anlamlıydı .Oscarı kesinlikle hak etmiş
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Sevdiklerini hatırlamak, ne olursa olsun unutmamak, her fırsatta anmak ancak böylesine güzel anlatılabilirdi. Müziğin ve bolca sevginin de katkılarıyla karşınızda mükemmel bir animasyon.. Miguel, 12 Yaşında müzik aşığı bir çocuktur. Ailesi ise birkaç nesildir ayakkabıcılıkla uğraşan, geleneklerine son derece bağlı bir aile. Bunlara ek olarak Miguel'in aksine müziğe de son derece düşmanlar. Hal böyle olunca da küçük çatışmalar yaşanıyor tabi. Birgün ailesini de karşısına alarak müzik yarışmasına katılmaya karar veren Miguel hiç bilmediği bir dünyanın kapılarını açacak ve ailesiyle ilgili büyük bir sırrı açığa çıkaracaktır. Filmimizin konusu son derece güzel ve heyecanlı. Çoğu aksiyon filminde yok bu heyecan. Bunun yanında ortak değerlerimizden olan aile sevgisini öylesine güzel işlemişler ki anlatamam. Bir eğlenceli bir duygusal, her biri birbirinden güzel müziklerle, gözlerinizin bakmaya doyamayacağı görsel şölenlerle ve bazen de son derece naif cümlelerle içinize işleyen bir yapım. İzlerken siz de benim gibi bu uçsuz bucaksız hayal gücüne hayran kalacaksınız. Mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler :)
1 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Müziğin bazen sözcüklerin ötesine geçtiğini. Müzikle duyguların paylaşılabildiğini ve o sesler insanlara ulaştığında kalplerin nasılda bir araya geldiğini gösteren muhteşem bir animasyondu. Ölüler dünyasını bu kadar tatlı bir şekilde yansıtıp,ailenin sizden kopup gitseler, bu dünyadan göçseler bile önemli olanın onları unutmamak olduğunu anlatan izlenmeyi sonuna kadar hak eden ,gözyaşlarınızın süzüleceği bu animasyonu izleyin ,izletin :) İyi seyirler :)
1 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Tek kelime ile "mükemmel", inanılmaz keyif aldım. Loving Vincent ile bu senenin en iyi animasyonu. İkisi arasında geçecek Oscar yarışını hangisi alırsa hak ettiğini düşünüyorum hatta. :)
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Sonunda bu muhteşem filmi izleyebildim yorumlardan dolayı pişman olmayacağımı az çok tahmin ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum hafif Tim Burton havası da çok başarılıydı
1 yıldan fazla önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Adeta görsel bir şölen. Bunun yanında hem duygusal, hem eğlenceli, hem yaratıcı, sevimli, akıcı... saymakla bitmez. Muhteşemm
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İzledigim en güzel animasyonlardan muhtesemdi.
1 yıldan fazla önce
aydangelenfil profil resmi
aydangelenfil
pixar , sen bu işi biliosun karrşimm '' diyesim geldi. :) sevimli ve bir o kadar da vermek istediği mesajı veren bir animasyon bizlerle. izlenesi..
1 yıldan fazla önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Görsellik, hikaye, duygu, mesajlar o kadar hoştu ki. Özellikle filmin sonlarında gözümüzden tatlı yaşlar aktı diyebilirim. Çok beğendim izlediğim en iyi animasyonlardan birisi kesinlikle Coco'dur
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Duyguları öyle güzel işlemişlerdi ki, gerçekten çok güzeldi. Hani huzurlu zamanlar için defalarca izlenecek türden. Kesinlikle hem eğlenceli hem de oldukça duygusaldı. Müzik zaten işin içine girince her şey bir başkalaşıyor :) İzleyin!
1 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
animasyon sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. 9/10
1 yıldan fazla önce
breathtime profil resmi
breathtime
yarın gitar kursuna yazılıyorum :D
1 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
İzlediğim en iyi animasyonlardan.İzlerken aşık ediyor;her sahnesi,sevgi dolu hikayesi,duygusu,anlatımı,macerası,aksiyonu,renkler ve tabi ki müzik muhteşemdi.Kesinlikle ''aileden daha değerli hiçbir şey yok'':D izleyin,izletin millet:)
1 yıldan fazla önce
fir profil resmi
fir
pixar animasyonlarına bayılıyorum! bir de işin içine müzik girince değmeyin keyfime tam anlamıyla! izleyin bu animasyonu sakın kaçırmayın :)
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Çok çok çok güzel bir animasyondu. Aldığı ödüller bir yana daha da alacağı bir çok ödülü olsun. İzlerken üstü üste sırasıyla bütün duyguları yaşatıyor. Müziklerin naifliği size hem ritim tutturrurken bir yandanda içinizi sızlatacak... Mutlaka izleyin, sonuna kadar... Bir de sevdiklerinizi hatırlayın, unutmayın...
1 yıldan fazla önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Uzun zamandır bu kadar güzel bir animasyon film izlememiştim, müziklere söylenebilecek hiç bir şey yok zaten çok güzeldi. Karakterlerin şirinliği, konunun sıcaklığı ve bir ülkenin kültürüne bu kadar güzel yer verilmesi takdire değer. Aldığı ödülü sonuna kadar hak etmiş, mendilsiz izlemeyin.
1 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Pixar yine yapmış yapacağını. Birçok duyguyu bir arada yaşatan bir film olmuş. Harika şarkılar dinleyeceğinize garanti veriyorum. Çok sevdiğimiz aktörlerin seslendirmesiyle hayat bulan bu animasyonu kaçırmayın , müzik aşığı Miguel'le bir an önce tanışın :)) İyi seyirler
1 yıldan fazla önce

Coco filmi hakkında ilgi çekici içerikler