Coco Chanel'den önce (Coco avant Chanel) (2009)

Coco Chanel'den önce (2009)Coco avant Chanel

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
105 dakika
137
4
442
198
sercandevran profil resmi
sercandevran
film gerçekten coco BEFORE chanel :) eğer bir güçlü bir markanın yaratılış ve gelişim öyküsü için açacaksanız açmayın.o kısma son 2 dkyı ayırmışlar. socail network(facebookun kuruluşu) ya da as dreamers do( walt disneyin walt disney oluşu) gibi filmlerle karıştırmayın benim gibi:D onun dışında da bence güzel değildi aşırı sıkıcı ve kasıntı diyaloglar. en ufak bir samimiyeti yoktu. herkesin birbiriyle diyalogları bir iş görüşmesinde geçecek diyaloglar gibi aşırı seviyeli ve net. bu durum aşık olduğunda bile değişmedi. bu yüzden de filmin içine bir türlü giremedim. galiba sırf bu samimiyetsizlik yüzünden bu kadar eski filmleri sevemiyorum
error_outline
4 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Modayla pek alakam olmasa da, güçlü, akıllı bir kadını izlemenin verdiği zevkle beğendim filmi. Zaten filmde Coco'nun modayla ilgisinin üzerinde pek durulmamış, adından da anlaşılacağı gibi efsane olmadan önce ilişkileri üzerinde durulmuş. O sebeple ne kadar zevk verse de bittiğinde çok tatmin olmuyorsunuz. Kısa süresi elverdiğince anlattığı olaylar bana yetmedi şahsen. Daha fazla izlemek istedim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Bi insanın jest ve mimikleri bu kadar mı güzel olur? Audrey işte.. Farklı kadın Channel.. İlk başta yadırgansa da sevilmese de aykırılığıyla zorluğu aşıp vazgeçmeyişi bu olsa gerek..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Kumpas profil resmi
Kumpas
Coco Chanel ! Bence hayatı bir peri masalından ziyade gerçek azmi ve aşkı anlatıyor. Tam bir idol !!!
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Audrey Tautou, Chanel için en uygun seçim olmuş. Çok yakışmış rolüne, çok da güzel oynamış. Coco, güçlü bir kadın portresi. Dönemin belli kalıplarına karşı sade, idealist bir çizgide durmuş.
Filmde bize bu etkileyiciliği veriyor. ^^
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Yine şahane bir Audrey filmi izledim..Zaten Chanel'in bir kadın olarak hayattaki duruşu ve bakış açısı beni her zaman çok etkilemiştir.Filmde hepsi eksiksiz yansıtılmış,çok etkileyiciydi.Filmin müzikleriyse ayrı ayrı büyüleyiciydi..Başarılı biyografik filmleri her zaman çok sevmişimdir.kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Elifimou profil resmi
Elifimou
Özellikle modaya ilgisi olan, tasarımcı olmak isteyen, koleksiyon üretmek ya da koleksiyon geliştirmek isteyenler için de çok faydalı olacağını düşündüğüm bir film. Coco'nun benimsediği sade tarzı dönemin çok renkli, abartılı modasına yön vermiş ve dünya çapında büyük bir marka olmuştur. Coco'nun hem işinde hem de aşk hayatında ne kadar güçlü bir tavır sergilediğini, ne kadar hırslı ve idealist bir kadın olduğunu anlatan bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
bu filmi kesinlikle izlemelisiniz hem de hemen :) insana çok şey katıyor çok güçlü bir kadının hikayesi. Ne yapıyor bu kadın dediğiniz bir anda sizi çok şaşırtıyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce