Bilinmeyen kod (Code inconnu: Récit incomplet de divers voyages) (2000)

Bilinmeyen kod (2000)Code inconnu: Récit incomplet de divers voyages

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
118 dakika
22
1
55
37
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Haneke yine yaratıcı zekasını kullanarak kendi üslubunu konuşturmuş. Toplumsal ilişkiler üzerine kurulu olan bu filmde aslında bireyler arasındaki iletişimsizlik ve iletişimdeki kopukluğa değinmiş. Hatta bunu vurgulamak için diyalogları bile yarım bırakmış. Postmoderniteye bağlı seçtiği bu sosyal konuda azınlıklara, göçmen politikasına da dikkat çekmiş. Kozmopolitik şehirlerden biri olan o güzelim Paris'in gelin bir de bu yüzünü görün çağrısında resmen. İşte dünyanın en gözde şehri de olsan sosyal eşitsizlik her yerde !
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Acaba ne izliyorum ben dedikçe kendimi bir ara insanların hayatlarını röntgenliyor gibi de hissettim. Puzzele gibi bir filmdi. Bir yere varamayacağım galiba derken parçaları birleştirince insan birbirini nasıl görebilir, duyabilir, anlayabilir? İletişim kurmak, kurmamak .. gibi üzerinde düşündüm. Hanekevari çarpan harika bir filmdi.
error_outline
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
Hanekeciğim bu sefer pek de harika olmamış filmin derken sonlara doğru tokat yemişe döndüm. Mükemmel bir son, yine kalp ağrısıyla bitten bir Haneke filmi.
error_outline
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
Yapılmış en iyi filmlerdendir. Girişteki plan sekansı unutmamak lazım.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
belirli bir olayın üzerine gidilmiyor. belli olaylar var sadece yaşamımızda tanık olduğumuz. ancak o kadar etkili çekilmiş ki bu olaylar... ve yönetmen oyunculardan gerçekten çok yüksek performanslar çıkarmış. oyunculukla ilgilenenlere ders niteliğinde.
error_outline