Coffee and Cigarettes (2003)

Coffee and Cigarettes (2003)

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Düşündürücü
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
95 dakika
155
6
340
215
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
beklentiyi düşük tutmak lazım. Sadece bazi Sohbetler samimi ve izlerken sen de eşlik etmek istiyorsun sigara, kahveye
error_outline
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Gecenin bir vakti kahve ve sigara eşliğinde sabahlamak.. Bence böyle izlenmeli bu film. Sabaha kadar bittikçe başa sara sara izlemeli. Birbirinden bağımsız bölümler ve her bölümde farklı insanlar, konular, sohbetler... Tek ortak noktaları kahve ve sigara. Onlar evinizin bir köşesinde masaya oturup sohbet ediyorlar, siz de uzaktan kulak misafiri oluyorsunuz sanki. Bazen bunlar neyden bahsediyor diye düşünürken bazen de sizi alıp götürecek cümleler kuruyorlar. Ve bunu yaparken öylesine doğal, öylesine hayattan bir tavra sahipler ki anlatamam. Keşke gerçekten odamın bir köşesinde sohbet etseler de ben de bir sandalye çekip aralarına katılsam... Filmin tüm bu güzelliğinin yanı sıra tam bir yıldızlar geçidi olduğunu da belirtmeliyim. Roberto Benigni, Steve Buscemi, Tom Waits, Steve Coogan,Steven Wright, Bill Murray, Cate Blanchett, son olarak o eşsiz güzelliği ve gizemiyle birlikte Renée French... Tüm bunlarla da kalmayıp Iggy Pop, RZA, GZA gibi sanatçılara da yer vermiş efsane bir film.Muhteşem ötesi bir kadro. Özetle terapiye ve dinlenmeye ihtiyaç duyduğunuz bir vakitte açıp, siz de katılın sohbete. Bir sandalye çekip otursanız kimse bir şey demez sanırım. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Sigara kullanan birisi değilim ama izlemeye başladıktan 5 dakika sonra kalkıp kahve yaptım. Zıtlıkların buluştuğu nokta da tek ortak yanları kahve ve sigara ikilisiyle, samimi sohbet eşliğinde hoş ve sade film olmuş. Sanki onlar sigara ve kahve içtikçe benim üzerime sindi. Ciğerlerim tıkandı. Ama her şeye rağmen izledikten sonra sakin bir müzik açıp biraz düşünün derim. :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
ben pek beğenmedim , konu bütünlüğü olmayan filmleri sevmiyorum , sıkıldım ve hepsini de izlemedim zaten .
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
MONONOKE profil fotoğrafı
MONONOKE
’Bırakmanın güzelliği; bıraktım… Bir tane daha içebilirim çünkü bıraktım.’’
Yıl 1986, Jim Jarmusch(JJ.), Coffee and Cigarettes isimli bir kısa film çeker. Roberto Benigni ve Steven Wright’ın bir kafede kahve ve sigara eşliğinde diyaloglarına tanık olunur. Bunu iki farklı kısa film daha takip eder. Ardından JJ. Üzerine sekiz tane daha ekler ve hepsini bölümlere ayırarak birleştirir. Karşımıza Coffee and Cigarettes çıkar. E, müziği, insan ilişkilerini ve göz dolduran oyuncuları içerisinde bulunduran bir bağımsız yapıma kim hayır diyebilir?
Kahve ve sigara gibi bir ikilinin, insanları nasıl bir ortak paydada buluşturduğundan yola çıkar filmciklerimiz. Kahvenin siyahı ve sigaranın beyazının nasıl bir tezatlıkla birbirini tamamladığını izleriz. Her birinde camiasında fark yaratmış ilginç kişiliklere tanık oluruz. Her seferinde farklı satır araları doldururuz. Alt metinler yakalarız. Belki bir-iki tanesi zayıftır ama içine girdikten sonra çok da aldırış etmezsiniz.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Kahve ve sigaranin olduğu bir masada ancak bu diyaloglar gecebilirdi:) Oldukça durağan ama oyuncularıyla da depar atan bir film.En çok son diyaloğu sevdim:)
error_outline
8 yıldan fazla önce
atillalkan profil fotoğrafı
atillalkan
izlerken sigaranız oldugundan emin olun :):)
error_outline
9 yıldan fazla önce
beyinsapi profil fotoğrafı
beyinsapi
belli bi konusu olmayan ama küçük küçük ve çok samimi diyaloglarla hosunuza gidecek bir film. kahve ve sigara seven insanlar samimi insanlardır :D izleyin derim
error_outline
9 yıldan fazla önce