Paralel Evren (Coherence) (2013) afişi

Paralel Evren (2013)
Coherence

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
89 dakika
Blacklion Bir kuyrukluyıldızın dünyanın yakınından geçtiği o gece, yakın dostlar keyifli bir akşam yemeği için toplanmış. Ancak, gerçekliğin ve ilişkilerin yavaş yavaş kırılmaya başlayacağını az sonra anlayacaklar. Mahallede elektrik kesilince, yemekleri yarım kalıyor. Sadece az ilerideki tuhaf evde elektrik var. Ardı ardına gizemli olaylara tanık olan bu konuklar aslında hiçbir gücün çözemeyeceği bir muammanın içine düştüklerinin er geç farkına varacak. Alacakaranlık Kuşağı’ndan esinlenen Parelel Evren insanı saran, düşük bütçeli, doğaçlamaya dayanan, senaryosuz bir bilimkurgu.

Yorumlar

slymndgn profil resmi
slymndgn
Çoğu kişi çekimlerden şikayetçi olmuş ama filmin el kamerası ve öznel açı çok kullanması daha gerçekçi bir izlenim yaratmış sanki onlardan biri gibi izliyorsunuz filmi konu paralel evren ve kuantum olunca bambaşka bir film çıkmış filmin müzikleride gerilimi hat safaya çıkarıyor..
1
28 gün önce
umrant profil resmi
umrant
Başta bir çokları gibi bende bunlar nasıl kadraj yahu bbg evi mi bu özgünlük mü hadi yaa...dediysemde sonlara doğru herşeyi unutup baya paralel evren(ler)deki hallerimi düşünmeye başladım.Ne yalan söyleyeyim nice kan revan içeren gerilimlerden daha çok gerildim.Bu duruma bende şaşırdım.ncak insanın kendiyle kaşılaşması fikri bana baya bi ürkütücü geliyor hala.İzlenir mi,izlenir be,neler gördük daha... bence olmuş bu olmuş.Farklı olmuş,iyidir.Şans verebilirsiniz.
2
6 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
Paralel evren anlatacaksın ve bu kadar ucuza anlatacaksın. Bravo. Rastlantılarla ilerleyen bir film. Seyirlik ve sabırlık :)
0
11 ay önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Keşke iyi oyuncular iyi çekim iyi kurguyla harmanlansaydı yıldızlararası filmi gibi unutulmaz bence efsane bi film olabilirdi fringe dizisinden beri paralel evren konusu hoş geliyor bilim kurgu sevenler izlesn konu iyi :) işleyiş oyunculuk çekim vasat malesef :)
0
1 yıl önce
gala profil resmi
gala
bi taraftan kafa karıştırıp bi taraftan daha da çok merak ettirmesi soluksuz izlettirdi tam bir mindfuck movie diyebilirim kendimce, tabiki mesajları da vardı ufaktan; yok olma korkusunun nelere sebep olacağı gibi.. sevdiğim tarzdaydı ve güzel yanı bu kadar şaşırtacağını tahmin etmemiştim. Başarılı.
0
1 yıl önce
93desibel profil resmi
93desibel
düşük bütçe, bolca zeka ve beyin yakan muhteşem bir film.
0
1 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
bir bilim-kurgu filminden böyle sıkılacağım aklıma gelmezdi, hele ki konu paralel evrenlerse... kafa karıştırayım derken asıl filmi yapanın kafası karışmış gibi sanki :D gerçi mevzu paralel evrenler üzerinden insanın kendisiyle ve diğerleriyle ilişkilerini irdelemeye uğraşmış gibi de algılanabilir ama öyle ise bile gene tatmin edici değildi bana göre. mantık hatalarına çok takıldım nedense. izlerken epeyi sıkıldım ama sci-fi rafıma atarım ben bunu :)
şu iyiydi yalnız:
-Schrödinger'in kedisini bilen var mı?
+benim alerjim var!
1
neredeyse 2 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
beyin yakıcı bir film daha... schrodinger in kedisi hikaye... dikkat dağıtmak için kurgulanmış. insanın kendisiyle sınavını anlatan bir film... güzel izlenilesi bir film...
1
2 yıl önce
missimiki profil resmi
missimiki
güzel bağlamışlar, sonu iyiydi.. yorumlarından anladığım kadarıyla kimse anlamamış ama, telefonu kırılanlar her evin zayıf halkaları. bi de kendini öldürmek.. tamamen şok ediciydi.. hayatta kalma içgüdüsü işte.. hayatta kalmak uğruna kendini bile yok etmeye razı geliyo insanoğlu.
2
2 yıl önce
taotipinotrino profil resmi
taotipinotrino
Sonu çok askıda kalmasına rağmen, kurgu ve fikir güzel. Sakin kafayla izlenmesi gereken bir film.
2
2 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Tek mekan filmleri genellikle durağan şekilde ve akıl oyunları temasıyla ilerler. Bu mantık içinde hem akıl oyunlarının hem de aksiyon ve hareketin bir arada olduğu güzel bir film. Paralel evrenlerin oluşma süreci kurulu yıldız kayması gibi bir temaya biraz kestirme bağlansa da olay akışı çok iyi kurgulanmış. Yalanlar yozlaşmiş ilişkiler ve bunların açığa çıkması kadar, gerçeklerin saklanabildigi mutlu ama sahte İlişkilere kadar sonsuz bir olasılık zincirinin canlanması da filme renk katıyor.
0
2 yıldan fazla önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
çok gizemliydi soluksuz izledim..
0
2 yıldan fazla önce
lethe.ib profil resmi
lethe.ib
el kamerasiyla cekilmeseydi iyiydi.
1
2 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
Filmin bence ilgi çekebilecek tek yönü milyonlarca olasılığı tek bir mekanla anlatmaya çalışması. Felsefi konulara şöyle bir göz kırpıp, derinleştirememiş. Yine de popüler kültür seviyor bu tarzı.
0
2 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
paralel evren konulu güzel bir bilim kurgu olmuş, sonu da güzeldi
1
2 yıldan fazla önce

Coherence filmini beğenenler

Coherence filmini izlemek isteyenler

Coherence filmini içeren raflar

Coherence filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön