Paralel Evren (Coherence) (2013)

Paralel Evren (2013)Coherence

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
89 dakika
168
8
508
130
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Olasılıklara geeel :)Kim kimdi neydi ? Ben gerçekte ben miyim-mindblowing :D
Tek sıkıntı kadrajdı bence onun haricinde güzel bir film :)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
James Ward Byrkit'i ayakta alkışlıyorum. İlk uzun metrajında 50'000$ gibi bir bütçe ile set ekibi kullanmadan, sahnelerin neredeyse tamamının doğaçlama olduğu, paralel evrenler üstüne harika bir film izlettirdi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Paralel evren, Schrödinger'in kedisi gibi uçsuz bucaksız konuları sınırlı mekanda düşük bütçeye rağmen enfes anlatmış olan filmdir
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
İlk 15 dk dan sonrasının nasıl geçtiğini anlamadan film bitti Gerilim dozu ve beyinyakıcı bir film olmuş. el kamerası ile çekilmiş olması beni rahatsız etmedi
error_outline
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Etkileyici bir bağımsız film olmuş. Diğer yorumları okuyunca ilk 10 dakika adapte olmak da zorlanmamı nedeni el kamerasıyla çekilmesinden kaynaklandığını anladım. Filmdeki atlamalar kafa karıştırmada iyidi. Kalan boşlukları doldurmak bir ara beyni yakacakken film bitti. Schrödinger'in kedisi ve quantum fiziğiyle bağ kurması örneklerle açıklanılması kafadaki soruları cevaplıyor.
error_outline
4 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Çok beğendim. Süresi de iyi, çerez gibi. Hemen izleyin bitirin derim
error_outline
4 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Çoğu kişi çekimlerden şikayetçi olmuş ama filmin el kamerası ve öznel açı çok kullanması daha gerçekçi bir izlenim yaratmış sanki onlardan biri gibi izliyorsunuz filmi konu paralel evren ve kuantum olunca bambaşka bir film çıkmış filmin müzikleride gerilimi hat safaya çıkarıyor..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Başta bir çokları gibi bende bunlar nasıl kadraj yahu bbg evi mi bu özgünlük mü hadi yaa...dediysemde sonlara doğru herşeyi unutup baya paralel evren(ler)deki hallerimi düşünmeye başladım.Ne yalan söyleyeyim nice kan revan içeren gerilimlerden daha çok gerildim.Bu duruma bende şaşırdım.ncak insanın kendiyle kaşılaşması fikri bana baya bi ürkütücü geliyor hala.İzlenir mi,izlenir be,neler gördük daha... bence olmuş bu olmuş.Farklı olmuş,iyidir.Şans verebilirsiniz.
error_outline
5 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Paralel evren anlatacaksın ve bu kadar ucuza anlatacaksın. Bravo. Rastlantılarla ilerleyen bir film. Seyirlik ve sabırlık :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
Keşke iyi oyuncular iyi çekim iyi kurguyla harmanlansaydı yıldızlararası filmi gibi unutulmaz bence efsane bi film olabilirdi fringe dizisinden beri paralel evren konusu hoş geliyor bilim kurgu sevenler izlesn konu iyi :) işleyiş oyunculuk çekim vasat malesef :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
gala profil fotoğrafı
gala
bi taraftan kafa karıştırıp bi taraftan daha da çok merak ettirmesi soluksuz izlettirdi tam bir mindfuck movie diyebilirim kendimce, tabiki mesajları da vardı ufaktan; yok olma korkusunun nelere sebep olacağı gibi.. sevdiğim tarzdaydı ve güzel yanı bu kadar şaşırtacağını tahmin etmemiştim. Başarılı.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
93desibel profil fotoğrafı
93desibel
düşük bütçe, bolca zeka ve beyin yakan muhteşem bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil fotoğrafı
jupiterinuydusu
bir bilim-kurgu filminden böyle sıkılacağım aklıma gelmezdi, hele ki konu paralel evrenlerse... kafa karıştırayım derken asıl filmi yapanın kafası karışmış gibi sanki :D gerçi mevzu paralel evrenler üzerinden insanın kendisiyle ve diğerleriyle ilişkilerini irdelemeye uğraşmış gibi de algılanabilir ama öyle ise bile gene tatmin edici değildi bana göre. mantık hatalarına çok takıldım nedense. izlerken epeyi sıkıldım ama sci-fi rafıma atarım ben bunu :)
şu iyiydi yalnız:
-Schrödinger'in kedisini bilen var mı?
+benim alerjim var!
error_outline
6 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
beyin yakıcı bir film daha... schrodinger in kedisi hikaye... dikkat dağıtmak için kurgulanmış. insanın kendisiyle sınavını anlatan bir film... güzel izlenilesi bir film...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
missimiki profil fotoğrafı
missimiki
güzel bağlamışlar, sonu iyiydi.. yorumlarından anladığım kadarıyla kimse anlamamış ama, telefonu kırılanlar her evin zayıf halkaları. bi de kendini öldürmek.. tamamen şok ediciydi.. hayatta kalma içgüdüsü işte.. hayatta kalmak uğruna kendini bile yok etmeye razı geliyo insanoğlu.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce