Tetikcinin Gecesi (Collateral) (2004)

Tetikcinin Gecesi (2004)Collateral

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
120 dakika
164
8
558
81
Sefa profil resmi
Sefa
Tom Cruise'den farklı bir suç filmi. Yardımcı oyuncu isimleri de oldukça güzel. Cameo görüntülerde ise Jason Statham var. İzlenebilir bir film.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Oldukça başarılı bir gerilim, suç filmi. Herkes aksiyon olarak bahsetmiş fakat film aksiyon türünde bir film değil bu ümitle izleyenler de pek keyif almayacaktır zaten. Fakat diyalog ve ağır işleyişiyle olayların tam olarak nereye gideceğinin belirsizliğiyle kendisini sonuna kadar izletti. Final daha iyi olabilirdi tabiki orası ayrı. Öte yandan son iki haftada sanırım 15. Cruise filmim ve şunu söyleyebilirimki bu adam iyi koşuyor :D çoğu filminde de bolca koşturmuşlar zaten tek rakibi Mirkelam diyebilirimki onun da klibi hatırlanmayacak kadar eskilerde kaldı :D neyse özetle aksiyon arayışındaysanız uygun değil fakat biraz daha kasvetli ağır ve diyaloğa dayanan geilim ve daha ağırlıklı suç temalı bir film arıyorsanız keyif alacağınıza eminim. 7,7/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Jason Statham filmi diye başladım adam sadece giriş sahnesinde göründü :) Neyse Tom Cruise'da fena değil devam et dedim ama yok ya içim bir kaç kere geçti izlerken. Nasıl donuk, sakin bir film. Diyaloglar o kadar derin ki ders verir gibi halbuki ben aksiyon istemiştim :/
error_outline
2 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Tom Cruise'un en sönük aksiyon filmi. O kendini yerden yere atan, bolt gibi koşan, sürekli ölümden kıl payı kurtulan adamı unutun. Sadece kasıntı bir tetikçi düşünün. Gereksiz bir ciddilik ve yavaşlık. Filmin geneline baktığımızda da idare eder. Ne olacağını merak ederek izliyorsunuz. Sonlara doğru biraz sıksa da tolere edilebilir.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
sağlam filmmiş, sürükleyici.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vakit geçirmek için güzel bir filmdi. Çoğu aksiyon filminden iyi bulmamın sebebi sadece kosturmaca, adam öldürmece yoktu, atmosferi, müzikleri ve karsilikli diyalogları da özenle seçilmişti. Saçma bulduğunuz noktalar elbet olacak ama hiçbiri filmden sogutacak seviyede değil. Yani tercih edilebilir.
error_outline
5 yıldan fazla önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Vakit kaybı tom curise var diye boş yere izlemeyin.. Orta seviye bile denemiyecek acemice bi film olmuş bence bu izleyene kadar ne filmler var boşversenize..
error_outline
5 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Kadro iyi. Yanlız Jason abimiz ile filmi başlatıp neden heyecanlatıyorlar ki? Bütün film ha çıktı, ha çıkacak modundaydım. Mark Ruffalonun rolü de çok az olmuş. Onun dışında Jamie Foxx rolun hakkını vermiş. İzlenebilir.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
"Sıradan bir gece gibi başlamıştı." Tom Cruise nin oynadığı en güzel film. Klasik aksiyondan biraz daha farklı sanki. Beni cezbeden birşeyi var ama tam olarak çözemedim. Son sahne ve son replik filmi zirveye çıkartıyor. Çok hoş bir film yaaaa!
error_outline
6 yıldan fazla önce
Benq35 profil resmi
Benq35
değişik...
error_outline
6 yıldan fazla önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız .Jamie Foxx ta mükemmel oynamıştır..kesinlikle izleyin
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
los angeles'da bir gece. ışıklı los angeles'a gitmeden orayı yaşıyorsunuz. bir gecede geçen film sizi öyle bir içine alıyor ki iki adamla bu macerayı yaşıyorsunuz. şık görüntüler, temiz çekimler, doyumsuz sinema dili...
error_outline
6 yıldan fazla önce
hezarfenas profil resmi
hezarfenas
ne biliyormusun hala izlememiş olman büyük bir kayıp
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Polisiye türüne dahil edilebilir ama filmi saf bir polisiye olarak tanımlandırmak geneline hakim olan gizem ve gerilim havasına yapılacak en büyük ihanet olur. Michael Mann incelikle işlenmiş senaryodan aldığı güç ve yarattığı tekinsiz şehir atmosferi ile seyirciyi filmin içine kolayca çekip baş kahramanının yaşadıklarını her detayına varana kadar hissetmemizi sağlıyor. Tom Cruise ve Jamie Foxx oyunculuk anlamında bir düello içindeler ama Tom Cruise'un sakin halinin yanında verdiği birkaç fire sebepli Foxx fersah fersah öte bir oyunculukla adeta baş döndürüyor. Her geçen dakikanın ardından ne olacağını sakin temposuna rağmen diken üstünde bekliyorsunuz. Sonuçta elimizde olan son derece iyi işlenmiş karakterler, filmin temposuna son derece iyi bir uyumla eşlik eden müzikleri ve tekinsiz olduğu kadar yaşadığını da hissettiren bir Los Angeles gecesini yaşamamızı sağlayan Micheal Mann'ın atmosfer kurmaktaki başarısı. Kaçırılmaması gereken filmlerden
error_outline
neredeyse 7 yıl önce