Tetikcinin Gecesi (Collateral) (2004) afişi

Tetikcinin Gecesi (2004)
Collateral

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
120 dakika
PrestijMeselesi Vincent (Tom Cruise) kariyerinin zirvesinde soğuk kanlı ve zeki bir kiralık katildir. Max (Jamie Foxx) büyük hayalleri olan ancak bu hayallerini gerçekleştirememiş bir taksi şöförüdür. Max, Vincent'ı bir sonraki işine ulaştırmak zorundadır: Bir gecede beş durak, beş atış ve bir kaçış. Birlikte yaşayacakları bu amansız gece sonunda hayatları bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Bu gece her şey değişecektir.ALINTIDIR

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Tom Cruise'un en sönük aksiyon filmi. O kendini yerden yere atan, bolt gibi koşan, sürekli ölümden kıl payı kurtulan adamı unutun. Sadece kasıntı bir tetikçi düşünün. Gereksiz bir ciddilik ve yavaşlık. Filmin geneline baktığımızda da idare eder. Ne olacağını merak ederek izliyorsunuz. Sonlara doğru biraz sıksa da tolere edilebilir.
1
6 ay önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
2
7 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
sağlam filmmiş, sürükleyici.
0
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vakit geçirmek için güzel bir filmdi. Çoğu aksiyon filminden iyi bulmamın sebebi sadece kosturmaca, adam öldürmece yoktu, atmosferi, müzikleri ve karsilikli diyalogları da özenle seçilmişti. Saçma bulduğunuz noktalar elbet olacak ama hiçbiri filmden sogutacak seviyede değil. Yani tercih edilebilir.
1
2 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Vakit kaybı tom curise var diye boş yere izlemeyin.. Orta seviye bile denemiyecek acemice bi film olmuş bence bu izleyene kadar ne filmler var boşversenize..
1
2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Kadro iyi. Yanlız Jason abimiz ile filmi başlatıp neden heyecanlatıyorlar ki? Bütün film ha çıktı, ha çıkacak modundaydım. Mark Ruffalonun rolü de çok az olmuş. Onun dışında Jamie Foxx rolun hakkını vermiş. İzlenebilir.
0
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
"Sıradan bir gece gibi başlamıştı." Tom Cruise nin oynadığı en güzel film. Klasik aksiyondan biraz daha farklı sanki. Beni cezbeden birşeyi var ama tam olarak çözemedim. Son sahne ve son replik filmi zirveye çıkartıyor. Çok hoş bir film yaaaa!
0
neredeyse 3 yıl önce
Benq35 profil resmi
Benq35
değişik...
0
3 yıl önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız .Jamie Foxx ta mükemmel oynamıştır..kesinlikle izleyin
1
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
los angeles'da bir gece. ışıklı los angeles'a gitmeden orayı yaşıyorsunuz. bir gecede geçen film sizi öyle bir içine alıyor ki iki adamla bu macerayı yaşıyorsunuz. şık görüntüler, temiz çekimler, doyumsuz sinema dili...
2
3 yıldan fazla önce
hezarfenas profil resmi
hezarfenas
ne biliyormusun hala izlememiş olman büyük bir kayıp
1
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Polisiye türüne dahil edilebilir ama filmi saf bir polisiye olarak tanımlandırmak geneline hakim olan gizem ve gerilim havasına yapılacak en büyük ihanet olur. Michael Mann incelikle işlenmiş senaryodan aldığı güç ve yarattığı tekinsiz şehir atmosferi ile seyirciyi filmin içine kolayca çekip baş kahramanının yaşadıklarını her detayına varana kadar hissetmemizi sağlıyor. Tom Cruise ve Jamie Foxx oyunculuk anlamında bir düello içindeler ama Tom Cruise'un sakin halinin yanında verdiği birkaç fire sebepli Foxx fersah fersah öte bir oyunculukla adeta baş döndürüyor. Her geçen dakikanın ardından ne olacağını sakin temposuna rağmen diken üstünde bekliyorsunuz. Sonuçta elimizde olan son derece iyi işlenmiş karakterler, filmin temposuna son derece iyi bir uyumla eşlik eden müzikleri ve tekinsiz olduğu kadar yaşadığını da hissettiren bir Los Angeles gecesini yaşamamızı sağlayan Micheal Mann'ın atmosfer kurmaktaki başarısı. Kaçırılmaması gereken filmlerden
6
3 yıldan fazla önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
klişe aksiyon sahnelerine rağmen yine de izlenebilecek bir film
1
3 yıldan fazla önce

Collateral filmini beğenenler

Collateral filmi hakkında ilgi çekici içerikler