Sivri Kafalar (Coneheads) (1993)

Sivri Kafalar (1993)Coneheads

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
88 dakika
29
2
207
23
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Ayrı zamanlarda dört kez izlemeyi deneyip onuncu dakikalarda kapadığım bir filmdi. Ta ki bu zamana kadar. 15. dakikadan sonra film akıyor. Sıkmıyor ve dünya ile uzay arasındaki kültürü kıyaslayarak çok tatlı espriler veriyor film. Öyle güçlü pek mesajları yok "ah anılar onlardan zevk alalım" sözü beni çok etkiledi biz burada daha çok anıları unutmaya çalışan hatta bazen hiç yaşamamış gibi davranan bencil insanlar olarak yaşıyoruz. Uzaylılardan insanlık dersi veren ve bunu yaparken de farklılıkları kullanarak eğlendiren bir yapım. Dan Aykroyd çok emek vermiş bu fazlasıyla belli oluyor. Ayrıca uzaylıları farklı bulurken kendi kişisel tercihlerimiz, seçiciliğimiz ve karakterlerimiz daha ağır basıyor ve bunlar daha tuhaf dedirtiyor. Özellikle insanların ne kadar makyavel olduğunu gösteren sahneler aklımda kaldı ve dünyanın iyi bir yer olması için gerçekten bir savaşa ihtiyaç olduğunu gösterdi. Dünyalar ya da ülkeler değil İnsan kalpleri fethedilmeli.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Yıllar önce nerede nasıl izlediğimi bile zor hatırladığım bir film olmasına rağmen komik sahnelerden bazıları hala aklımda :) izlemeye değer olmalı.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Mrs.Garfield profil fotoğrafı
Mrs.Garfield
hatırladıgım (izledigim) en eski hatta ilk film diyebilirim ..film serüvenim bu filmle başladı :)
error_outline
8 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Iki uzaylı olan Beldar Sivrikafa (Dan Aykroyd) ve karısı Prymatt Sivrikafa (Jane Curtin) karı-kocadırlar. Güneşe gitmek yolunda olan ve ordan kendi gezegenlerine gidecek olan çift bir ara dünyadan geçmek zorunda kalırlar. O anda radalara yakalanınca, korsan uçak zann edilip New Jersey Milli Hava Korumasının F-16 isimli uçağı tarafından saldırıya uğranılır. Neye uğradıklarını şaşıran çift bir anda dünyaya inerler. Geldiklerinde bir otelde oda tutarlar, kafaları sivri olduğundan dolayı bazı insanlar onlardan korkmaktadırlar. Kendileride bazı garip davranışlar sergilemektedir (örneğin sabun yemek gibi). Beldar, ertesi gün bir yerde çalışmaya başlar ki, müşteriler (Eddie Griffin) ve patronu ondan süphelensede Beldar, o kadar iyi teknolojik aletler hazırlıyordur ki bu patronunu sevindirmektedir ancak Beldar hem çalışırken hem de gezegenleri ile iletişim kurmak için burdan bazı aletler çalmaktadır. En sonunda gezegenleri ile iletişim kurduklarında ise sonuç kötü olur. Şimdi mecburen ABDde konaklamak zorunda olacaklar. Beldar patronuna sorununu açıklayınca. Patronu ona Carmineyi (Adam Sandler) çağırarak Beldara gizli bir kimlik verirler. Artık fransalı Donald R. DeCicco ve karısı ise fransalı Mary Margaret DeCicco diye isimlerini değiştirirler, her kese de isimlerini öyle söylerler. Kafalarını ise doğuş problemi olarak açıklarlar, kızları ise (Michelle Burke) artık genç kızdır ve komşuları Ronnie (Chris Farley) ile yakınlaşmaları başlamışdır. Ayrıca Beldara Carminenin verdiği kimlik yani Doland aslında bir kaçakdır, bu sebepten polisler Donaldın gizlice kanunsuz yollardan ABDyi girdiğini sanırlar ancak polislerden biri onların uzaylı olduğunu anlayınca hayatlarının fırsatlarını yakaladığını düşünürler. Ve bunlar sadece Sivrikafa ailesinin başına gelecek ilk belalardır.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce