Bir alisveriskoligin itiraflari (Confessions of a Shopaholic) (2009) afişi

Bir alisveriskoligin itiraflari (2009)
Confessions of a Shopaholic

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik, Çerezlik, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
104 dakika
KerseL O bir gazeteci. Ücretini hak etmek için yazılarında başkalarına paralarını en iyi şekilde nasıl harcamaları gerektiğini anlatıyor. Boş zamanlarını ise bol bol alışveriş yaparak geçiriyor. Tüm sorunlarını alışveriş terapisiyle çözüyor. Durması gerektiğinde duramıyor. Tasarruf etmeye çalışıyor, bazen de daha fazla para kazanmaya. Ama hiçbiri işe yaramıyor. Maddi durumunu çözmeye/düzeltmeye çalışırken uydurduğu hikayeler, giderek daha karmaşıklaşıyor. Onu rahatlatan tek şey kendine yeni bir şeyler almak –ufak tefek şeyler-... Rebecca bu hayal dünyasından kurtulabilecek mi? Gerçek aşkı bulup kredi kartını tekrar kullanıma açtırabilecek mi?

Yorumlar

Selocan profil resmi
Selocan
Çoğu kadının kurtulamadığı alışveriş hastalığı sanırım daha eğlenceli anlatılamazdı. Yer yer gülmekten yakalayamadığım sahneler oldu. Çok sevecen, keyifli, kahkahamsı bir film. Hoş bir tat bırakıyor, film bitince hala gülümsüyor oluyorsunuz :)
2
neredeyse 2 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
izlediğim en tatlı ve insana en iyi gelen filmlerdendi.Öncelikle daha ilk dakikalarında yüksek temposu ve canlı renkleriyle modunuzu yükseltmeyi başarıyor.Canlı ve güzel müzikler film boyunca tempoyu yüksek tutuyor.Esas meseleye gelicek olursak>>> ahhlışveriş!! :) Onu neden seviyoruz,cevaplar yüzümüze yüzümüze çarpıyor.Filmde en çok dikkatimi çeken şu oldu,sadece alışverişkolik bir kızın alışverişle mücadelesini anlatan basit bi komedi filmi değil, onun bu zayıf yönünün nasıl yaratıcı bi güce dönüştüğünü gösteren,aşklı meşkli bi konu örgüsü de var.Ayrıca belki samanlıkta aranan iğneyi bulmuşum gibi bi tespit olucak ama ben bu filmde ''bir editör nasıl olmalı''nın cevabını gördüm resmen.Hugh Dancy'nin muhteşem İngiliz aksanından ya da karizmasından bahsetmiyorum (onlar ayrı))..Bişeyden bişey çıkaran,çıkardığı şeyi yücelten ve daha iyi olmasını sağlayan işverenden bahsediyorum..Nerden nereye gelmekte son noktadayım,mektubuma burda son verirken, sizlere bir spoiler armağan etmek isterim>>
10
2 yıl önce
incrediblecolor profil resmi
incrediblecolor
Güzel film.
0
2 yıldan fazla önce

Confessions of a Shopaholic filmini beğenenler

Confessions of a Shopaholic filmini içeren raflar

Confessions of a Shopaholic filmi hakkında ilgi çekici içerikler