Mesaj (Contact) (1997)

Mesaj (1997)Contact

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
150 dakika
287
5
711
181
Özet Fragman Beğenenler
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
90lı yılların altın filmlerinden. Uzay bilinmezliği ve iletişimini, bilimin üzerinden anlatan muazzam bir film. Harika oyunculuklar ve atmosfere sahip bir yapım. Süresi sizi korkutmasın akıp gidiyor. Harikaydı. Çok ama çok beğendim. Güzel mesajlar ve çekimler barındırıyor. Oldukça başarılı. Kaçırılmamalı. 8/10
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Gelmiş geçmiş en iyi bilim-kurgu filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Carl Sagan'ın romanından uyarlanmıştır. Filmi sevenlerin, romanı da okumalarını mutlaka tavsiye ederim. Contact, Arrival, Close Encounters of the Third Kind gibi filmler farklı yaklaşımlarıyla, uzay konusundaki müthiş işler.
error_outline
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Uzay, bilim ve inanç konusuna taraflı bir bakış atan, Matthew McConaughey'nin gençliğinde çektiği ender güzel filmlerden.
Zamanın popüler konusu olan uzay temalı filmlerin güzel bir örneğidir böyle filmlerin tek eksiği fazla duygusal motivasyon verme çabası.Bunu kırmayı başarabilen ender kişilerden birisi 17 yıl sonra C.Nolan sanırım.
error_outline
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
yapım yılına rağmen günümüz arrival,interstellar...larla yarışabilecek kalitede bilimkurgu olduğunu düşünüyorum.kesinlikle izlenmeli!!
error_outline
SNOWS profil fotoğrafı
SNOWS
bilimkurgu severlerin arşivinde olması gereken düşündürücü filmlerden birtanesi. insanlığa verdiği mesajlardan bakımından da etkiledi beni
error_outline
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
beni şaşırtan bir film oldu contact. bu kadar iyi bir kurgu beklemiyordum. tüm harika oyunculuklar,tüm din ve bilim çatışması altında verilen mesajlar ve tüm görsel şovu bir yana koyup carl sagan'da daha ne hikayeler vardır kim bilir demek istiyorum sadece. zira diğer konulara değinirsek içinden çıkamayacağımız bir övgü yorumuna sebep olabilirim. iyi seyirler,sakın ertelemeyin benim gibi.
error_outline
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
Uzay temasını işleyen, izlediğim en etkili yapımlardan biriydi. Hatta Interstellar çekilmemiş olsaydı, en etkili yapım diyebilirdim. İçerisinde barındırdığı gizem sizi öylesine filme bağlıyor ki bir sonraki adımı soluksuz izliyorsunuz. 150dk'lık bir yapım olması göz korkutmasın, meraklısı iseniz nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Oldukça sürükleyici ve başarılı oyunculukların sergilendiği muazzam bir yapım.
error_outline
mels profil fotoğrafı
mels
Tek kelimeyle harikaydı. Bu filmi niye daha önce izlemedim, bilemiyorum. "Eğer evrende sadece biz varsak,bu korkunç bir yer israfı demektir." cümlesi filmi özetliyor zaten. :) Mutlaka izleyin. :)
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Mükemmel bir giriş jeneriğine sahip bir film benim için.
error_outline
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
budur... çok güzel konu çok iyi işlenmiş. oyuncular iyi hersey tadında. tavsiye ederim.
error_outline
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
yanlis hatirlamiyorsam carl sagan'in ayni isimli romanindan uyarlanmis bu film. dunya disi zeki yasam konusunu bilimsel bi bakis acisiyla islemis. bu yuzden uzayli gormeyi beklemeyin :) bu mevzulara merakliysaniz hemen izleyin derim. hatta filmi izlemeden once yine carl sagan'in voyager 1 uydusu uzerine yerlestirdigi platin plaka ve ses kaydi, seti projesi, wow sinyali hakkinda kucuk bi arastirma yapin netten. simdiden iyi seyirler...
error_outline
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Astronom Dr. Arroway, Bir gece Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Arroway'in bu keşfi bütün Amerika'yı ayağa kaldıracaktır. İşin daha da tuhaf olan tarafı, Vega yıldızından gelen bu sinyaller birleştirildiğinde bir teknolojik aracın yapım planı ortaya çıkmaktadır. Bu bir truva atı mıdır? yoksa başka gezegen ve galaksilere seyahatin yolunu açan bir makine midir? Bunu öğrenmek için Amerikan Hükümeti makineyi yapmaya karar verir.
error_outline