Salgın (Contagion) (2011)

Salgın (2011)Contagion

Puan 6.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
66
10
342
59
Özet Fragman Beğenenler
baras profil fotoğrafı
baras
Covid 19 provası gibi film. Kadro harika. Gidişat korkutucu.
error_outline
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
Tıpkı şu an sorularımız havada nasıl kalıyor, hala bazılarının içlerini asla dolduramıyor isek, filmin senaristi de aynı düşünce ile çok şeyi cevapsız bırakmış. Süreci bilelim, kimlerin ne hesapları olabileceğini düşünelim, ipuçlarından yola çıkıp çok boyutlu akletmelere geçelim, salt virüse odaklanıp gerisini boşvermeyelim... gibi gibi anafikirleri arayarak izlemekte yarar var... Aksi halde salt sinematik çerçevede bakarsak bir sürü eksik bulmak olası.
error_outline
Geotitan profil fotoğrafı
Geotitan
Film şu anki durumumuzdan (Dünya geneli olarak) çok daha tehlikeli bir virüsü konu almaktadır . Eğer filmdeki gibi bir ölüm oranına sahip virüsle karşı karşıya olsaydık emin olun film de gördüklerimiz çocuk oyuncağı kalırdı gerçek yaşantımızda . Ama genel olarak bu krize karşı alınan tedbirler aynı tabi işin siyasi yada askeri tarafını bilemiyorum . Yapmamız gerekenler basit ama önemli Elimizi ve yüzümüzü dışardan eve geldiğimizde kesinlikle yıkıyoruz .Bunun haricinde mümkün olduğunca topluluk tarafından temas edilen nesnelere( Asansör Düğmeleri , otobüslerdeki tutunma yerleri , merdivenlerdeki korkuluklar ,kapı kolları , nakit paralar , telefonlar , klavyeler , bilgisayar fareleri vb. ) temas etmemeye çalışıyoruz.. Bu gibi basit önlemlere uyarsak hem kendimizi hemde çevremizdekileri korumuş oluruz .
error_outline
trevor profil fotoğrafı
trevor
Şuan içinde bulunduğumuz durumun aynısı. Başka bir zaman izlesem bu kadar etkilenir miydim emin değilim.
error_outline
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Oyuncu kadrosu geniş.Mükemmel bir film,İşin ilginç tarafı tam anlamıyla corona virüsü konusu.
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
İyi filmdir. Bilimsel açıdan salgın filmlerinin en iyilerindendir hatta. Zamanında film bu tarz yapımlara nazaran aksiyon içermediği için sıkıcı olarak görülmüştü. Oysa filmin amacı bambaşka. Bu arada kadrosu da inanılmaz geniş ve yıldızlarla doludur.
error_outline
ziziking profil fotoğrafı
ziziking
Bu bildiğin corona virüsü ?
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Roman tarzında ilerleyen bir kurgusu var. Herşey sıralanmış. Üst düzeyde bir oyuncu kadrosu var. Ama ne garip ki cast ne kadar yükselirse performans o kadar düşüyor. Bu yüzden de ruhsuz bir atmosfere sahip oluyor filmler. Biraz da tempolu olabilirdi ama bu da gayet iyiyidi.
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
aslında başta sevdim. salgin hastaliklari başka bir açıdan işlemiş dedim. Ama sonra film aldi başını gitti. eksik eksik bir sürü hikaye ve bir sürü soru işareti bıraktı arkasında. Böyle bir kadro nasıl bir filme katki saglayamaz anlamış değilim. Salgin hastalıkların nasıl yayıldığı, tedavisi için hangi aşamalardan geçildiğinin anlatilma fikri hoşuma gitti ama böyle mi anlatılması gerekiyordu, hiç sanmam. Hele sonu bize hakaret gibiydi. neyse sevmedim, kara listeme de almam ama hayal kırıklığı resmen.
error_outline
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Hoş bir film. İzlenir. Yalnız sonu çok garipti. 'Yok ebesinin' cinsinden bir son.
error_outline
htcpyrz profil fotoğrafı
htcpyrz
oldukça sıkıcıydı
error_outline
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
tamamen sacmalik. tam hollywood isi. saglam oyuncu kadrosu, bolca merak uyandiran ve adim adim ilerleyen bir senaryo.... ama havada kalan onlarca durum. jude law haklimiydi, kate winslet'a, marion cotillard'a, yasak aska, dr. ellis'e ne oldu... vs...vs...
error_outline
Neclaa profil fotoğrafı
Neclaa
Oyuncu kadrosuna aldanıp büyük bir heyecanla açtım filmi fakat gerçekten beklediğimin çok altında bir film çıktı. Final kısmı güzeldi ama yine de filmin genelini kurtarmaya yetmez.
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
filmin konusu güzel ama film gerçekten çok sıkıcı ve kötü , filmin tek güzel yanı sonu başkada yok . kadro filmi kurtarmıyor
error_outline
bayanbenjamin profil fotoğrafı
bayanbenjamin
Oyuncu kadrosu mükemmel olunca , ee tabiki film de o şekilde mükemmelliyette oluyor ;)
error_outline