Mahkumiyet (Conviction) (2010) afişi

Mahkumiyet (2010)
Conviction

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
107 dakika
Philosophy Film Betty Anne Waters’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Bekar bir anne olan Waters, suçsuz yere hüküm giymiş olan erkek kardeşinin serbest kalması için büyük mücadeleler vermektedir. 1980 yılında Massachusetts’te meydana gelen korkunç bir cinayetle açılan film daha sonra Waters’ın kardeşi Kenny’nin bu cinayetten sorumlu tutulmasına gider. Kenny’nin aleyhine tanıklık eden üç kişi vardır: Çavuş Nancy Taylor, eski karısı Brenda ve eski kız arkadaşı Roseanna. Üç yıl sonra, uzun süredir hapisteki kardeşinden haber alamayan Betty Anne, sonunda kardeşinin hapiste intihara teşebbüs ettiğini öğrenir. Onu oradan çıkarmak için okula geri dönerek avukat olmaya karar veren Betty Anne, eşinin onu bu konuda desteklememesi üzerine ondan boşanır. Betty Anne artık hem çalışan hem okula giden bekar bir annedir. Film bazı flashback’lerle Kenny ile Betty Anne’in çocukluğuna götürür bizi. Betty’nin çocukları ise annelerinin bu hayat koşullarından hoşlanmazlar ve babalarıyla yaşamaya karar verirler.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Betty Anne'nin azmi ve mücadelesi bana Erin Brockovich'i hatırlattı. Böyle güzel yürekli abi ve kardeşin bağı etkileyici... İzleyin, mutlaka...
7
4 ay önce
HImbIL profil resmi
HImbIL
Yaşanmış bir hikayenin uyarlanışı olması tercih sebebi fakat daha önemlisi bir kardeşin abisi için yada ailesi için neler yapabileceğini ve azmininin inancının zaferini anlatan 10 üzerinden 10 bir film.
1
neredeyse 2 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
Bir kardeşin abisi için neler yapabileceğini anlattığı bu güzel filmi izlemenizi tavsiye ediyorum ve filmi izlerken de bu hikayenin tamamiyle gerçek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
0
3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
Cok etkileyici-ve gercek- bir hikaye ancak bu kadar sıradan-belki de kotu- bir film olabilirdi...
0
3 yıldan fazla önce

Conviction filmini beğenenler

Conviction filmi hakkında ilgi çekici içerikler