Üşütük Popolar (Cool Runnings) (1993)

Üşütük Popolar (1993)Cool Runnings

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Komik, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
98 dakika
31
0
80
17
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gülmekten çenenizin ağrıyacağı komedi gibi komedi. Eşine az rastlanır derecede doğal, duru ve eğlenceli. Türkçe ismi ise ayrı bir komedi :)) Kıyıda köşede kalmasın, izleyin keyif alın.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Jamaika gibi tropik bir adadan kalkıp da hayatlarında hiç kar görmeyen sporcuların kış olimpiyatlarına katılmalarının gerçek hikayesini anlatan bir film. Çok dramatize edilerek de başarılı olunabilecek bir hikayeyi farklı bir şekilde komediyle anlatmaları bence çok güzel olmuş. Film boyu gerçekten çok eğleniyorsunuz. Karakterler, Jamaika halkının sıcaklığı ve oyuncuların sempatik Jamaika aksanları filmi çok keyifli hale getiriyor. Filmin müzikleri de Jamaika'ya özgü oldukça güzel müzikler. Finali ise oldukça etkileyici. Bazen saygı kazanmak madalya kazanmaktan çok değerlidir bu filmin de esas konusu bu. 8,8/10
NOT: Ayrıca tamam o dönemlerde film ismi çevirirken üşütük kafalar çatlak bilmem neler matrak enişteler gibi saçma sapan komedi filmi çevirileri yapılıyodu ama bu film komedi olsa da azmin ve kararlılığın temelde olduğu gerçek yaşanmış bir olayı konu alıyor. Neyi düşünerek böyle salakça bir çeviri yapmışlar merak ediyorum.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Nerden aklıma geldi de tekrar izledim ben bunu :D zamanına göre düşününce komik :p
error_outline
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
John Candy'nin harika oyunculuğu eşliğinde, dört Jamaika'lı gencin kış olimpiyatlarına katılışının eğlenceli öyküsü kaliteli bir komediyle birleşiyor. Film oldukça duygusal, anlamlı ve müthiş bir finale sahip.
error_outline
bukowski profil fotoğrafı
bukowski
vakit geçirmek için ideal.güzel bir film.başarı ve inanç....
error_outline
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
Türkçe adı "Üşütük Popolar". Afişi gördükçe gülesim geliyor :D
error_outline