Çarpisma (Crash) (2004)

Çarpisma (2004)Crash

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
112 dakika
254
6
1155
218
Lioness profil resmi
Lioness
Her birimiz şu dünyaya bir o kadar uyuyoruz bir yandan dao kadar aykırıyız bir nevi ironinin en büyüğü; ve ne kadar ayrıyız desekte bir tek tesadüf udak bir dokunuş kadar kadar birbirimizn hayatındayız.
report_problem
9 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Farklı diyerek nitelendirebileceğim bir yapım. Birçok değişik hikaye anlatıp bu hikayeleri ortak bir noktada kesiştirmek ya da kendi ifadeleri ile çarpıştırmak yapımı farklı kılıyor. Aslında bu kadar çok rastlantı içeren yapımları pek sevmem ama bu yapım olayları bir mantık çerçevesine ve gerçekçiliğe iyi uydurarak anlatabilmiş. Zaten bir şekilde bu hikayelerin birleşeceğini bilerek izlediğiniz için ya da yapım size direk bunu izleteceğim dediği için rastlantılar zorlama gelmiyor. Bazı etkileyici sahneleri de vardı. Ancak birçok farklı hikaye izlemek de filmin takibini zorlaştırıyor ve bazı hikayelerde tutarsızlıklara neden oluyor. Bu da kahramanlar bir anda karakter değiştiriyormuş hissi yaratıyor. Bunlar dışında benim takıldığım noktalar olmadı .Genel anlamda güzeldi. Farklı bir şeyler arıyorsanız tercih edebilirsiniz. 7/10
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Birbirinden farklı bir çok hayatın ufak tefek dokunuşlarla birbirlerine nasıl bağlandığını gösteren içerisinde , ırkçılık , ön yargı vr bir çok unsur bulunduran muazzam bir film.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Bu kadar insanla kısa bir süreyi birbirine mükemmel bağlam ...Ah bu önyagılar,imtiyazlar...Kader döngüsü güzel işlenmiş ,,Oldukça başarılı..
report_problem
2 yıldan fazla önce
HeatherBell profil resmi
HeatherBell
Sürprizlerle dolu bir film. Kınadığınız insanlar kahramana dönüşürken, acıdıklarınız sempatiyi hak etmeyen tipler çıkabiliyor. Kısacası insanlar hakkında yargıya varmanın aslında ne kadar kolay ama yanlış olduğu mesajını filmi izleyenlere deneyimlendirerek veriyor. İyi kötü kavramları tanımlarını yitiriyor. Etnik kökenleri belirleyen çizgiler silikleşiyor, geriye "insan" olgusu kalıyor. Bütün karakterler bir şekilde bağlantılı ve bu ufak çaplı beyin yanmasına yol açıyor, izle-unut filmi kesinlikle değil o yüzden. Film bittikten sonra da düşünmeye devam edeceksiniz. Kesinlikle zamanınız boşa gitmeyecek.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Seyrettiğimde baya sinirlerim bozulmuştu, ırkçılığın ne kadar iğrenç bir şey olduğunu çarpıcı bir şekilde anlatan bir film, mutlaka seyredilmesi gerekenlerden...
report_problem
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
YA ÇOK SEVERSİNİZ YA HİÇ SEVMEZSİNİZ O cinsten. Ben sevmeyenlerdenim. Karmaşa ve tevafuk ayrıntılı olarak izah edilemiyor.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hayatın hızını yakalamaya çalışırken birbirimizle çarpışmaya mahkumuz...
report_problem
5 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
İranlı bir aile... dışlanmış zenciler... yanlış anlaşılmış bir Meksikalı... umut arayan çinliler... ezilmiş bir Uzakdoğulu... klişeler etrafında dönen bir ''ırk ayrımcılığına hayır'' filmi.. başta güzel görünebilir; büyük laflar etmesi hoşunuza gidebilir ama o kadar da iyi değil. müziği ve girişi güzel o ayrı ;)
report_problem
5 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Oscarı sonuna kadar hak eden, ön yargıların sebep olduğu eylemlerin yansımalarıyla yüzleşen insanların hikayelerini, zaman zaman gözlerim dolarak izlediğim bir film. Kesinlikle daha fazla izleyiciyi hak ediyor.
report_problem
5 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Filmin ana teması 'We are all connected' yani birbirimize bağlıyız.. Eylemlerimizin hayatlarımızı nasıl biçimlendirdiğini bu sırada hayatımızın akışının ne derece değiştiğini dramatik bir biçimde önümüze seren bir film.7
report_problem
5 yıldan fazla önce
Poker profil resmi
Poker
2004'ün oscarlık filmi ama emin olun o ödülü hak etmiyor ama film gene fena değil
report_problem
5 yıldan fazla önce