Çarpisma (Crash) (2004) afişi

Çarpisma (2004)
Crash

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
112 dakika
gkhn. Bir ev kadını ve uyuşturucu bağımlısı kocası. Bir dükkan sahibi. Birbirine aşık iki polis dedektifi. Afrika-Amerikalı bir yönetmen ve karısı. Meksikalı bir çilingir. İki araba hırsızı. Acemi bir polis. Ortayaşlı Koreli bir çift. Hepsi Los Angeles'ta yaşıyor ve önümüzdeki 36 saat boyunca hepsi birbirini tanıyacak ve bir öykünün ayrılmaz parçası haline gelecek. Başrollerini Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon, Brendan Fraser, Tandie Newton gibi birbirinden güçlü isimlerin paylaştığı film zaman zaman eğlenceli hikayesi bir o kadar güçlü ve hiçbir zaman tahmin edilemez!

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Bu kadar insanla kısa bir süreyi birbirine mükemmel bağlam ...Ah bu önyagılar,imtiyazlar...Kader döngüsü güzel işlenmiş ,,Oldukça başarılı..
6 ay önce
HeatherBell profil resmi
HeatherBell
Sürprizlerle dolu bir film. Kınadığınız insanlar kahramana dönüşürken, acıdıklarınız sempatiyi hak etmeyen tipler çıkabiliyor. Kısacası insanlar hakkında yargıya varmanın aslında ne kadar kolay ama yanlış olduğu mesajını filmi izleyenlere deneyimlendirerek veriyor. İyi kötü kavramları tanımlarını yitiriyor. Etnik kökenleri belirleyen çizgiler silikleşiyor, geriye "insan" olgusu kalıyor. Bütün karakterler bir şekilde bağlantılı ve bu ufak çaplı beyin yanmasına yol açıyor, izle-unut filmi kesinlikle değil o yüzden. Film bittikten sonra da düşünmeye devam edeceksiniz. Kesinlikle zamanınız boşa gitmeyecek.
neredeyse 2 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Seyrettiğimde baya sinirlerim bozulmuştu, ırkçılığın ne kadar iğrenç bir şey olduğunu çarpıcı bir şekilde anlatan bir film, mutlaka seyredilmesi gerekenlerden...
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
YA ÇOK SEVERSİNİZ YA HİÇ SEVMEZSİNİZ O cinsten. Ben sevmeyenlerdenim. Karmaşa ve tevafuk ayrıntılı olarak izah edilemiyor.
neredeyse 3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hayatın hızını yakalamaya çalışırken birbirimizle çarpışmaya mahkumuz...
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
İranlı bir aile... dışlanmış zenciler... yanlış anlaşılmış bir Meksikalı... umut arayan çinliler... ezilmiş bir Uzakdoğulu... klişeler etrafında dönen bir ''ırk ayrımcılığına hayır'' filmi.. başta güzel görünebilir; büyük laflar etmesi hoşunuza gidebilir ama o kadar da iyi değil. müziği ve girişi güzel o ayrı ;)
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Oscarı sonuna kadar hak eden, ön yargıların sebep olduğu eylemlerin yansımalarıyla yüzleşen insanların hikayelerini, zaman zaman gözlerim dolarak izlediğim bir film. Kesinlikle daha fazla izleyiciyi hak ediyor.
3 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Filmin ana teması 'We are all connected' yani birbirimize bağlıyız.. Eylemlerimizin hayatlarımızı nasıl biçimlendirdiğini bu sırada hayatımızın akışının ne derece değiştiğini dramatik bir biçimde önümüze seren bir film.7
3 yıldan fazla önce
Poker profil resmi
Poker
2004'ün oscarlık filmi ama emin olun o ödülü hak etmiyor ama film gene fena değil
3 yıldan fazla önce

Crash filmini beğenenler

Crash filmi hakkında ilgi çekici içerikler