Creed: Efsanenin Dogusu (Creed) (2015)

Creed: Efsanenin Dogusu (2015)Creed

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
179
3
478
95
umrant profil fotoğrafı
umrant
Rocky' nin beli ağrıyor beli! Rocky' ye bunu yapan zaman bize neler yapmaz diye düşünmedim değil. Filmi serinin devamı diye düşünmedim,tartışılabilir orası,kesin olan çok başarlı bir yapım olmuş olduğu.
Bir de düşününce Rocky 'yi 20' li yaşlarından 70' li yaşlarına kadar izledik.Bu harika bi şey değil mi ya? Stallone'ye de çok saygı duyduğumu farkettim film esnasında ,yazdığı,yönettiği şurada dursun gerçekten çok iyi oyuncu.Yazarlar da güzel kaynaştırmışlar hikayeleri, ruhunu bozmamışlar serinin.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
altında tatlı tatlı dram yatan boks filmlerinin hastayısız. film biter bitmez gonna fly now, eye of the tiger vs. dinleyerek at gibi kişnemeye başladım keyiften. en yakın zamanda kendime "kapşonu çekip sabah koşma playlisti" hazırlamam şart
error_outline
2 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Basit ve izlenebilir bir film.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Evet klasik bir boks filmi sizleri bekliyor desem de inanmayın. Gerçekten duygusal yönden de insanı zorlayan bir film. Eski filmlerden bir kaç anı ve tabi ki Rocky Balboa'nın yıllar sonraki hali de insanı etkileyen noktalardan bazıları. Film aslında çok ilginç bir psikolojiyi de içerisinde barındırıyor. Babasız büyümüş bir çocuğun kendi içerisinde yine babasıyla olan ilişkisini izliyoruz desem sanırım bir nebze ifade etmiş olurum. Filmin müzikleriyse bence çok başarılı. Birkaç şarkıyı geri sarıp sarıp dinledim. Müziklerle birlikte gerçekten izlemekten zevk aldığım bir film oldu. Sylverter Stallone'yi Rocky Balboa olarak tekrar izlemenin verdiği haz ise muhteşemdi. Çok sevdiğiniz biriyle yıllar sonra karşılaşıp hasret gidermek gibi. İzlemenizi tavsiye ederim :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Benim için oldukça duygusal bir filmdi. Rocky serisinin bi hayranı olduğum için İtalyan aygırını öyle görmek biraz üzdü beni. Beklentimi yeterince karşıladı. Mekanlarda ufak tefek değişiklikler olmasına rağmen aynı havasını korumuş. Müzikler canımı sıktı biraz. Sanırım telif hakları alınamamış. Sürekli "Gonna Fly Now" benzeri bi esinti döndü durdu filmde ama hiç parlama yapmadı. Bi final fight da 10 saniye falan kendini gösterdi ama o bile yetti. Gerçekten çok derin bir atmosfere sahip bir film. Özellikle son sahne beni derinden vurdu. Seriyi izleyenler kensinlikle bu filmi izlemeli.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
bukowski profil fotoğrafı
bukowski
yeterince dikkatli bakarsan burdan tüm hayatı görebilirsin....
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Sanki ringde Rocky varmış gibi hissettim. Michael B. Jordan iyi iş çıkarmış. Stallone'un Rocky karakterinide özlemişim. Çok çok iyiydi. Konu , oyunculuklar sağlamdı.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
aykutb. profil fotoğrafı
aykutb.
Spor temalı filmlerden haz etmem ancak Rocky serisinin yeri bende ayrıdır. Çünkü asıl teması spor, boks, aksiyon, vurdu-kırdı değildi.
İlk filmden beri insanı içerisine alan değişik bir dramı vardı.
Ve ben bu filmde de o ilk filmdeki hisleri yaşadım diyebilirim.
Ryan Coogler iyi iş çıkarmış..
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
ringhiogennaro profil fotoğrafı
ringhiogennaro
Keşke Eye Of The Tiger bi yerlerden çalınsaydı kulağımıza. Çok özlemişiz. Umarım suyu çıkmaz
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Olması gerektiği gibi bir filmdi! Harika sahneleri var kesinlikle. Yeni bir efsane doğuyor. Mutlaka izlenmeli!
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Günün ilk ışıklarında Philadelphia sokaklarındaki koşturmacayı özlemişim :) rocky serisi benim için efsanedir ve bu filmden de çok şey bekliyodum. Tamamen de karşıladı isteklerimi. Eski Rocky filmlerinin havası bozulmadan üstüne günümüz teknolojisi ve gelişmeleri eklenerek harika bir film çıkarılmış. Serinin en güzel filmlerinden birisiydi ve umarım devamı da gelir. Ayrıca Stallone da sanılanın aksine bir kez daha sadece gösterişli vücudu ve estetik antrenmanlardan ibaret bir oyuncu olmadığını göstermiş. Mükemmel bir performans sergilemiş.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
nurikurucu profil fotoğrafı
nurikurucu
özlemişiz rocky karakterini... yeni bir efsane doğar inş...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
gorkemgorse profil fotoğrafı
gorkemgorse
Sylvester Stallone çok büyük oyuncu Rocky Balboa çok büyük karakter
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
İlk filmin havası vardı biraz , adonis creed karakteri kıvamında olmuş serinin en iyi filmlerinden biri.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Ben henüz izlemedim ama bu filmin Rocky serisindeki çoğu filmden daha iyi olduğu söyleniyor. Ayrıca şu yönetmen Ryan Coogler ve Creed rolündeki Michael B. Jordan'a dikkat edin; gelecekleri parlak ikisinin de. Fragmanında Big K.R.I.T. çalması ayrıca hoşuma gitti. :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce