Istanbul hatirasi - Köprüyü geçmek (Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul) (2005) afişi

Istanbul hatirasi - Köprüyü geçmek (2005)
Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
90 dakika
Noir Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek), yönetmenliğini Fatih Akın’ın, anlatımını Einstürzende Neubauten’ın bas gitaristi Alexander Hacke’nin yaptığı belgesel filmdir. Belgesel film, İstanbul’daki değişik müzik türleri, müzik kültürleri ve bunların toplum, yaşam, siyaset ve diğer müzik türleriyle olan ilişkileridir.

Yorumlar

fir profil resmi
fir
bugün de müziğe doyduk...
0
9 ay önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Muhteşem müzikleriyle çok özel bir İstanbul hikayesi. Sokaklarındaki müzisyenlerinden, ara sokaklarına yankılanan arabeskine, gurbetçilerden gelip gögsümüze konmuş rapten, anadoludan miras Türkülere, Terkedilmenin en acıklı halllerini anlatan Sezen aksu'dan, Seattle'ı istanbul'a taşıyan Duman'a uzanan tıpkı bizim gibi karman çorman, farklılıkların içinde aynı bize benzeyen bir film köprüyü geçmek. Tarihle bugünün arasında 3. köptürüyü çok önceden kurmuş Fatih Akın. İzleyiciyi başını taşa koymaya , Taşa koyup yaşamın titreşimlerini dinlemeye davet ediyor adeta. Hacke'nin peşine takıldığımız İstanbul Yolculuğunda kendimizi yeniden anlama çabasına giriyoruz. Bu gün için sosyolojik ,20 yıl sonrasının sosyolojisinde bir belge niteliği taşıyacak, kendi dili, derdi olan bir yapım. Tüm İstanbul sevdalılarına tavsiyedir...
0
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
İstanbul ve müziği hakkında çok güzel belgesel. Fatih Akın gibi usta bir yönetmene yakışan bir kalitede . Mutlaka izleyin , soundtrack albümü oldukça keyifli .
1
3 yıldan fazla önce

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul filmini beğenenler

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul filmini içeren raflar

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul filmi hakkında ilgi çekici içerikler