Cruella (2021)

Cruella (2021)

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
134 dakika
63
2
113
33
iko profil fotoğrafı
iko
I love it ♥️ 8/10
error_outline
yaklaşık 1 ay önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
içinde bir adet "yangında düşürdüm sanıyordum / yangın sayılır" repliği bulunduran taş gibi emma stone filmi
error_outline
5 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Zekice yazılan ve mükemmel oynanan bir film. Emma Stone' un evlere şenlik muazzam oyunculuğunu gözlerim parlayarak izledim. Disney'de en sevdiğim antihero oldu. 60' lı yıllara yolculuk yaptıran kostüm ve müzikler oluşturulan masalsı evreni çok da güzel temsil etmiş.
error_outline
5 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Emma Stone'un çok başarılı oyunculuğuyla birleşmiş eğlenceli ve Cruella'nın origin hikayesini ele almış film. Gayet de güzel olmuş. Tabi çocukluğumda izlediğim ve çok sevdiğim (çizgi filmlerini de çok severdim) 101 Dalmaçyalı'yı bana özletti film. Minik bir nostaljik his ve bağlılık da kattı sanırım. Bir ara da onları tekrar izleyeceğim galiba. Türünün benzerlerine göre süresi uzun dursa da biraz, eğlenceli ve sürükleyici yapısıyla bir çırpıda bitiyor film.
error_outline
7 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Emma Stone o kadar güzel oynamış ki filmi beğeni dolu gözlerle izledim ,genel olarak akış ,senaryo ,işleniş de çok hoşuma gitti ,ben sevdim 2. Film umarım gelir :)
error_outline
7 ay önce
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
Emma Stone'a çok yakışmış bu rol fakat dalmaçyalıları bu şekilde görmek biraz garipti :) Genel olarak keyifliydi özellikle kostümler ve müziklere bayıldım.
error_outline
10 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İki saati aşkın süre ne çabuk bitti anlamadım. Hiç sıkılmadan keyifle izledim. Nefis bir film olmuş. Hele hele Emma Stone beni öyle şaşırttı ki harika bir oyunculuk sergilemiş. Böyle kötü bir karakterin dönüşümü için gerçekten güzel bir performans ortaya koymuş. Emma Thompson'da bir o kadar harikaydı. Kostümler de çok başarılıydı. Cruella karakterinin kostümlerine bayıldım. Oscar'da kostüm dalında mutlaka aday olur diye düşünüyorum. Devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Bu filmi izledikten sonra insanın moda tasarımcısı olası geliyor gerçekten. Tasarım yapmak için yanıp tutuşan, sınırları aşan, gözlere şenlik tasarımlarıyla birlikte Estella'nın, çocukken 101 Dalmaçyalıları izlerken benim için kötülüğün bir numarası olan Cruella karakterine dönüşümünü izlemek üzücü, Emma Stone'un 'bu rol için doğmuş resmen' dedirten mükemmel ötesi performansıyla da oldukça başarılıydı. Cruella 1970'lerin Londra'sında punk rock devrimini sonuna kadar yaşatan bir karakter olmuş gerçekten.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Cruella'nın nasıl Cruella olduğunu, nasıl bu kadar gaddar ve kötü birisi olabildiğini ve dalmaçyalılara neden düşman olduğuna kendince açıklık getiren son derece zevkli ve başarılı bir yapım olmuş. Sanırım Cruella karakteri için de zaten, Emma Stone dan başkası olmazmış bu rolde. Yine tatlı, yine güzel, yine deli dolu :D Ayrıca sanırım ilk kez bir Outro'yu aşırı beğenip, defalarca izleyip, dinleyesim geldi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Başlarken, senenin en iyi filmlerinden birini izleyeceğimi asla düşünmememiştim. Bu güzide filmle, az önce enfes bir 2 saat yaşamış oldum. Disney muazzam bir iş çıkarmış, bayıldım! Konusunun da gerekliliği ile kostüm tasarımları ile zaten aşmış yapım, dönem filmi olarak da müthiş bir atmosfer sunuyor. Disney, animasyon tarafındaki ustalığını, gençleştirme tekniklerinde de ortaya dökmüş. Filmde boş bir sahne, gereksiz bir an bile görmedim, çok keyifli. Emma Stone her Cruella oluşunda döktürürken, adaşı Emma Thompson ise tüm ustalığını konuşturmuş. Cruella hakkında, küçük yaşlardayken 101 Dalmaçyalı'nın filmini de izlemiş, kitabını okumuş biri olduğum halde, görselliği dışında hiçbir şey hatırlamıyordum desem yeridir. Gelgelelim, artık devam filmini dört gözle bekliyorum.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce