Küp (Cube) (1997)

Küp (1997)Cube

Puan 7.0 (21 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Bilim Kurgu, Gizem
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Kanada
Süre
90 dakika
283
26
1149
114
sabriayes profil resmi
sabriayes
ilk bakışta ucuz bir numaraymış gibi görünen final sahnesinin altındaki tuzağı farkedince daha bir anlamlı geldi bütün film.
report_problem
10 gün önce
kallehari profil resmi
kallehari
Filmin teknik yetersizliklerinden şikayet etmek yerine, filmin konusuna odaklanabilmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Birbirinden tamamen farklı karakterlerin bir ekip çalışması oluşturma çabasına tanık oluyoruz bir kere, Şili’de geceyarıları polis baskınları yaşayan bağımsız bir doktorun yabana atılmayacak fakat diğerlerince “komplo” olarak değerlendirilen argümanlarını izlemek filmi benim gözümde değerli kıldı. Esas diyaloglar bu noktada mühendis Worth ile doktor Hollowey arasında geçenlerdi: hiçlik ve nedenselliğin birbirini anlayamayan fakat birbirine muhtaç bağlamlarında buluşan diyaloglar. Bir tarafta çok uluslu şirketler, piyasalar, askeri sınai kompleksin çıkarları ile nereye gittiği belli olmayan vergilerden yapıldığını düşündüren bir neden var; öte yanda “ex nihilo nihil fit”, ekibin kalanlarının da hakkını yememek gerek hele o polis karakterinin.. nereye gidersek gidelim katiyen değişmiyorlar öyle değil mi? Doğuştan kötülüğe inanan ve şeytan avına ve cadı avına çıkan, kaba kuvvetle her şeyin “üstesinden” gelebileceğine inanan kolluk kuvvetleri. Fakat ne yazık ki kovuşturmayı onlar yapıyor... uzun lafın kısası filmi yabana atmamak, yapım tarihini de göz önünde bulundurursak klostrofobik korkularımızı kolumuza takıp, üzerine biraz düşünmenin bizlerden pek bir şey götürmeyeceği düşüncesindeyim. Gün ışığı sınırsız insan ahmaklığını örtmüyor ne de olsa. İyi seyirler.
report_problem
5 ay önce
serkan2335 profil resmi
serkan2335
Konusu mükemmel.Gerilim ölüm sahneleri harika olmuş.Kaçırılmayacak bir film,Tavsiye ederim.Bu film efsane.
report_problem
8 ay önce
umutgokgul profil resmi
umutgokgul
konu güzel oyunculuk berbat senaryo leş ben yazsam daha iyi yazarım dedirtiyor. kız mat. okuyo zor hesaplar yapıyo 645 asal mı 768 asal mı diye 7-8 sn düşünüyor senarist sözelci bariz...
report_problem
3 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Gerildim açıkçası ama beklediğimi bulamadım pek biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum..
report_problem
4 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
gerilim türünün hakkını veren bir film.
report_problem
4 yıldan fazla önce
fs0ciety profil resmi
fs0ciety
büyük beklentiyle başlamamalıydım heralde filme birkaç diyalogdan fazlasını beğenmedim
report_problem
4 yıldan fazla önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Gercekten saglam bir film izleyin
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Poker profil resmi
Poker
Hadi tamam kabul edelim. Konu ilgi çekici ve farklı bir şey. Hadi anlaması da zor değilim. Ama bok mu bok. İtiraz eden illaki olacaktır. Ama bir kere senaryo leş. Diyaloglar ana okulu terk bir senaristin elinden çıkma gibi. Saçma sapan efektler yapılmış. Hepi topu 2 tane tuzak gördük. Şöyle bakınca çok beğenilmiş bir film gibi duruyor ama benim için sınıfta kaldı. Ben beğenemedim. The End.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
sndsaltn profil resmi
sndsaltn
gerçekten çok iyiydi. özellikle insanın hem yaşama isteği içinde olup hemde dış dünyayı istememesiyle epeyi düşündürdü. kesinlikle izlenmeli!
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
dominiko profil resmi
dominiko
Kesinlikle efsane bilim kurgu filmlerinden ve anlamak çok zor. Her saniyesi 'neler oluyor' demekle geçiyor. Çok iyiydi.
report_problem
6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
zor bulunan cinsten bir film. kaçırmayın!
report_problem
6 yıl önce