Küp (Cube) (1997)

Küp (1997)Cube

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Bilim Kurgu, Gizem
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Kanada
Süre
90 dakika
299
32
1202
117
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Kendimi bildim bileli adını duyduğum ve izlemekten hep kaçındığım bir filmdi. Başta ulan çok saçma şeyler mi olacak derken merakla heyecanla izletti kendini. Bazı odalarda gerilimi ve gizem duygusunu oldukça güzel hissettirdi. Süresi de rahat izlemeye uygun gizem ve gerilim sevenler için güzel tercih bir tutam da bilim kurgu
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Kaç izleme sakın rafımda yıldızlı giriş yaptı. Konusu marjinal ama bitti o kadar, ama yılı ama şusu, busu yok, çöp bir film. Efekt olmaz anlarım, oyuncu da mı bulamadınız, senaryo da mı yazamadınız, facia derecede kötü bir film
error_outline
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yapılan mantık hatalarına rağmen yine de yılına göre güzel bir gerilim yaşattı, yer yer ter döktürdü. Kısa sürede işin sırrını çözmek hem akıl hem de mantık ister. Böyle acayip insanlar gerçek hayatta da var, imreniyorum doğrusu. Ben olsam kesin elim ayağıma dolanırdı heyecandan ..
error_outline
2 yıldan fazla önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
ilk bakışta ucuz bir numaraymış gibi görünen final sahnesinin altındaki tuzağı farkedince daha bir anlamlı geldi bütün film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
kallehari profil fotoğrafı
kallehari
Filmin teknik yetersizliklerinden şikayet etmek yerine, filmin konusuna odaklanabilmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Birbirinden tamamen farklı karakterlerin bir ekip çalışması oluşturma çabasına tanık oluyoruz bir kere, Şili’de geceyarıları polis baskınları yaşayan bağımsız bir doktorun yabana atılmayacak fakat diğerlerince “komplo” olarak değerlendirilen argümanlarını izlemek filmi benim gözümde değerli kıldı. Esas diyaloglar bu noktada mühendis Worth ile doktor Hollowey arasında geçenlerdi: hiçlik ve nedenselliğin birbirini anlayamayan fakat birbirine muhtaç bağlamlarında buluşan diyaloglar. Bir tarafta çok uluslu şirketler, piyasalar, askeri sınai kompleksin çıkarları ile nereye gittiği belli olmayan vergilerden yapıldığını düşündüren bir neden var; öte yanda “ex nihilo nihil fit”, ekibin kalanlarının da hakkını yememek gerek hele o polis karakterinin.. nereye gidersek gidelim katiyen değişmiyorlar öyle değil mi? Doğuştan kötülüğe inanan ve şeytan avına ve cadı avına çıkan, kaba kuvvetle her şeyin “üstesinden” gelebileceğine inanan kolluk kuvvetleri. Fakat ne yazık ki kovuşturmayı onlar yapıyor... uzun lafın kısası filmi yabana atmamak, yapım tarihini de göz önünde bulundurursak klostrofobik korkularımızı kolumuza takıp, üzerine biraz düşünmenin bizlerden pek bir şey götürmeyeceği düşüncesindeyim. Gün ışığı sınırsız insan ahmaklığını örtmüyor ne de olsa. İyi seyirler.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Konusu mükemmel.Gerilim ölüm sahneleri harika olmuş.Kaçırılmayacak bir film,Tavsiye ederim.Bu film efsane.
error_outline
3 yıldan fazla önce
umutgokgul profil fotoğrafı
umutgokgul
konu güzel oyunculuk berbat senaryo leş ben yazsam daha iyi yazarım dedirtiyor. kız mat. okuyo zor hesaplar yapıyo 645 asal mı 768 asal mı diye 7-8 sn düşünüyor senarist sözelci bariz...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Gerildim açıkçası ama beklediğimi bulamadım pek biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum..
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
gerilim türünün hakkını veren bir film.
error_outline
7 yıldan fazla önce
fs0ciety profil fotoğrafı
fs0ciety
büyük beklentiyle başlamamalıydım heralde filme birkaç diyalogdan fazlasını beğenmedim
error_outline
7 yıldan fazla önce
yakup11 profil fotoğrafı
yakup11
Gercekten saglam bir film izleyin
error_outline
7 yıldan fazla önce
Poker profil fotoğrafı
Poker
Hadi tamam kabul edelim. Konu ilgi çekici ve farklı bir şey. Hadi anlaması da zor değilim. Ama bok mu bok. İtiraz eden illaki olacaktır. Ama bir kere senaryo leş. Diyaloglar ana okulu terk bir senaristin elinden çıkma gibi. Saçma sapan efektler yapılmış. Hepi topu 2 tane tuzak gördük. Şöyle bakınca çok beğenilmiş bir film gibi duruyor ama benim için sınıfta kaldı. Ben beğenemedim. The End.
error_outline
7 yıldan fazla önce
sndsaltn profil fotoğrafı
sndsaltn
gerçekten çok iyiydi. özellikle insanın hem yaşama isteği içinde olup hemde dış dünyayı istememesiyle epeyi düşündürdü. kesinlikle izlenmeli!
error_outline
8 yıldan fazla önce
dominiko profil fotoğrafı
dominiko
Kesinlikle efsane bilim kurgu filmlerinden ve anlamak çok zor. Her saniyesi 'neler oluyor' demekle geçiyor. Çok iyiydi.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
zor bulunan cinsten bir film. kaçırmayın!
error_outline
neredeyse 9 yıl önce