Cyrano de Bergerac (1990)

Cyrano de Bergerac (1990)

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
137 dakika
37
0
74
29
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gönlünde sevdası, dilinde şiiri olduktan sonra fiziksel kusuru olmuş çok mu ? Aşkından yanıp tutuşan bir şövalyenin birbirinden güzel serenadlarına ve gölge yazarı olduğu duygu dolu aşk mektuplarına tanık olacağınız, meğer aşk buymuş diyeceğiniz tiyatro tadında film.
error_outline
3 ay önce
mezemorta profil fotoğrafı
mezemorta
Şövalye ruhunu en iyi anlatan kitaplardan , Edmond Rostand ’ ın şaheseri Cyrano de Bergerac ' ın 1990 yapımı film uyarlaması da çok başarılıdır. Gerard Depardieu, Cyrano rolünde döktürürken, filmin Türkçe seslendirmesinde Rüştü Asyalı olağanüstü bir ustalık sergiliyordu.Eğer ana diliniz Fransızca değilse bu filmi Türkçe dublaj izleyin . Filmden bir sahne: http://www.youtube.com/watch?v=QUJpGqQly2Q
error_outline
6 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Tv.de dublajlı olarak izledim. Çevirisi, öyle tahmin ediyorum orjinalindeki edebi dilli yakalamak için oldukça emek harcanmış harika bir işti. Seslendirme sanatçılarıda bir o kadar başarılıydı. Orjinal dilinde altyazılı izlesem bu kadar keyif alırmıydım bilmiyorum. İhtiyaçda hissetmedim açıkçası. Kısacası şiir gibi bir film.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Siyasi Felsefesi ile Cyrano De Bergrac ve her kötüleğe karışan burnu.Burnu kadar yüreği ve tutkusuda büyük bir kahraman...Gerard Depardue....Efsane replikler...Düşünerek ve sevgiyle izlenir...
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
onurun,dürüstlüğün, insanlığın yüceldiği bir film. efsane bir karakter, efsane bir oyunculuk. bilmeyen ne bilsin bu filmi: bilenlere selam olsun..
error_outline
7 yıldan fazla önce