Cyrano de Bergerac (1990)

Cyrano de Bergerac (1990)

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
137 dakika
37
0
74
32
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gönlünde sevdası, dilinde şiiri olduktan sonra fiziksel kusuru olmuş çok mu ? Aşkından yanıp tutuşan bir şövalyenin birbirinden güzel serenadlarına ve gölge yazarı olduğu duygu dolu aşk mektuplarına tanık olacağınız, meğer aşk buymuş diyeceğiniz tiyatro tadında film.
error_outline
11 ay önce
mezemorta profil fotoğrafı
mezemorta
Şövalye ruhunu en iyi anlatan kitaplardan , Edmond Rostand ’ ın şaheseri Cyrano de Bergerac ' ın 1990 yapımı film uyarlaması da çok başarılıdır. Gerard Depardieu, Cyrano rolünde döktürürken, filmin Türkçe seslendirmesinde Rüştü Asyalı olağanüstü bir ustalık sergiliyordu.Eğer ana diliniz Fransızca değilse bu filmi Türkçe dublaj izleyin . Filmden bir sahne: http://www.youtube.com/watch?v=QUJpGqQly2Q
error_outline
7 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Tv.de dublajlı olarak izledim. Çevirisi, öyle tahmin ediyorum orjinalindeki edebi dilli yakalamak için oldukça emek harcanmış harika bir işti. Seslendirme sanatçılarıda bir o kadar başarılıydı. Orjinal dilinde altyazılı izlesem bu kadar keyif alırmıydım bilmiyorum. İhtiyaçda hissetmedim açıkçası. Kısacası şiir gibi bir film.
error_outline
7 yıldan fazla önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Siyasi Felsefesi ile Cyrano De Bergrac ve her kötüleğe karışan burnu.Burnu kadar yüreği ve tutkusuda büyük bir kahraman...Gerard Depardue....Efsane replikler...Düşünerek ve sevgiyle izlenir...
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
onurun,dürüstlüğün, insanlığın yüceldiği bir film. efsane bir karakter, efsane bir oyunculuk. bilmeyen ne bilsin bu filmi: bilenlere selam olsun..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce