Sefer Tasi (Dabba) (2013) afişi

Sefer Tasi (2013)
Dabba

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Hindistan
Süresi
104 dakika
hivron Mumbay, mucizeler kentidir... Bu dev kentte her gün 160.000 sefertası evlerden alınıp işyerlerine dağıtılır, akşamüstleri de aynı şekilde toplanır. Mutsuz ev kadını İla'nın, ilgisiz kocasını heyecanlandırmak ümidiyle denediği tarifler, özene bezene hazırladığı sefertasları yanlışlıkla, emekliliğini iple çeken yalnız Saajan'a ulaşır. İla ile Saajan birbirlerine böylece ufak notlar iletmeye başlarlar. Hayallerin katili bu dev kentte ikisi de bir yudum umut bulur sefertaslarında. Birbirlerini gerçekten hiç görmeseler de yaşam düzenlerini tehlikeye atmayı göze alarak sefertasları üzerinden olağanüstü bir ilişkiye girişirler.

Yorumlar

Femmefatale profil resmi
Femmefatale
Hint filmi seveceğimi düşünmezdim. Böyle tatlı baharat gibi :)
0
2 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
Filmde dikkatimi çeken ilk nokta sefer tası kültürü. Yabancı olduğumuz bir kültür değil ama bizdekinden farklı tabi ki. Her gün sefer taslarının evlerden alınıp iş yerlerine götürülmesi ardından evlere geri teslim edilmesi ve bunun için onlarca insanın çalışması ilk defa gördüğüm bir şey, şaşırtıcı ve ilginç geldi. Hindistan'ın bir kültürünü daha öğrenmiş oldum bu film sayesinde.
Sefer tasından mektuplaşma fikri kesinlikle çok farklı, orjinal ve akla gelmeyecek tarzda olduğu için merak uyandırıyor, tekrarlar olduğu halde sıkmadan yüzde tebessümle izlettiriyor kendini.
Film çok güzel, sıcak, samimiydi. İnsanı derinden etkileyen (en azından beni oldukça etkiledi) sahneleri var. En aklımda kalıcı olanı banyodaki tanıdık koku ve Saajan'ın bunu Ila'ya açıklaması.
Klasik Bollywood filmlerinden farklı sanatsal film tadında. Anlatmakla bitmez, tavsiye ederim!
3
2 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
film sonuna kadar güzeldi fakat mektuplaşmalar ve tabi ki başrolün oyunculuğu süperdi kısaca hassas ve derindi bir yanda gerçekler bir yanda hayaller çok gerçekçiydi..
0
2 yıldan fazla önce
EgeM profil resmi
EgeM
harika..oldukça mesajlar içeren salep kıvamında iç ısıtan cinsten=)
0
neredeyse 3 yıl önce
muratmurat profil resmi
muratmurat
çok sıradan bir film. siz de bir şey bırakmıyor. vakit kaybı bile denilebilir.
0
neredeyse 3 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Klasik Bollywood filmlerinden farklı bir film. Zaten süresine bakınca da anlayabilirsiniz. Sade olduğu kadar derin bir senaryosu var. Oyunculuklar ise yüksek kalitede. Filmin sonunda ROK gibi "Haydaaaaa" çektim resmen. Romantik olduğu kadar pesimistik bir yapısı da var. Belki de filmi bu kadar güzel yapan şey bu. Diğer türlü bir final nasıl olurdu bilmiyorum ama bu haliyle bile oldukça etkileyici.
1
neredeyse 3 yıl önce
eness profil resmi
eness
eğer bir hint filmde ırrfan khan varsa o filmi yorumlara yada puana bakmadan izleyin ;)
0
neredeyse 3 yıl önce
Sherlockolik...SmyySrk profil resmi
Sherlockolik...SmyySrk
arkadaşlar açık uclu bir sonu var sonu seyirciye bıraklımış önce bunu söylemek istedim :) benim için mühim çünkü(ben bir son bekledim), film farklı ve güzel süresi de diğer hint filmlerine nazaran bayağı kısa
6
3 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
O kadar sade, bir o kadar da güzel bir film
0
3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Özgün senaryosu ve farklı konusu ile güzel bir film. Bazı çiftler vardır çevrenizde de görürsünüz eşi için çabalayan duran bir eş ve onu yeterince takdir etmeyi bırakın onun yaptıklarının farkında bile olmayan hak ettiği değerin kırıntısını bile ona göstermeyen insanlar vardır . Film bana bunu hatırlattı .
0
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Güzeldi..
0
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi

Dabba filmini beğenenler

Dabba filmi hakkında ilgi çekici içerikler