Sinirsizlar Kulübü (Dallas Buyers Club) (2013)

Sinirsizlar Kulübü (2013)
Dallas Buyers Club

Puan Like 8.7 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
117 dakika
cafcafx Film, uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof'un hayatından esinleniyor. Ron Woodroof'a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT'yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD'de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur. Kendisiyle ilgilenen doktorlardan biri olan arkadaşı Eve Saks'ın da yardımıyla Ron farkıdna olmadan çevresindeki hastalar içinde bir iletişim ve satış ağı kurmuş olur. "Dallas Buyers Club" olarak bilinen bu oluşum FDA'nın tedavisi yerine alternatif tıbbı tercih edenlerin çaresi olur ve dahası hastalar üzerinde onaylı AZT'den daha çok işe yarar. Fakat durum çok geçmeden fark edilir ve ilaç firmaları ve FDA Ron'a karşı büyük bir savaş açar. Film 30 günlük ömrü kaldı dendikten sonra kendi doğal yöntemleriyle 2191 gün daha yaşamayı başaran Ron Woodroof'un kişisel mücadelesine odaklanıyor.

Yorumlar

slymndgn profil resmi
slymndgn
Jared Leto nasıl bir role sokmuş kendini aklı almıyor insanın film çok hoşuma gitti öncelikle enteresan bir konusu vardı ve karakterler yerli yerine oturtulmuş
Matthew McConaughey büyük adamsın :)
neredeyse 2 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Jared Leto nun yine sıradışı bir rolü hakkıyla canlandırdığı fimlerden birisi. Konusu çok güzel, ders veren cinsten.
2 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
etkileyici bir hikayeyi sıradan gişe işi sistematik bir film haline getirmişler. kötü değil ama başarılı da denilemez kendi adıma.
neredeyse 3 yıl önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
konusu bence harıka, fılm orta halliydi, film duygu olarak bana geçmedi bence bu konuya daha ıyı bır fılm cekılebılırlerdı sahnelerı daha vurucu bır hal alabılırdı o zaman tadından yenmezdı. jared leto sonuk kalıyor ancak bu ondan dolayımı yoksa fılmın genel yapısı itibarı ilemı tam cozemedım ve filmin önüne geçmiş bir Mathew Mcconaughey performansı şahaneydi sırf onun için bile izlenir.
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
AIDS'in iyiden iyiye yayıldığı, seksenli yılları anlatan bir film. McConaughey için izlenir..
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
SAÇMASAPAN BİR FİLM Ne diye ödül almış anlamak mümkün değil!
3 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
beyaz bağımlılarının izlemesi gereken fim. filmden çok öğüt gibi
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Büyük dram ve hareketlilik bekleyenlerin izlememesi gereken bir film. Evet konusu oldukça dramatik ancak filmde sergilenen olaylar daramatik yönünden çok mesaj vermeye yönelik gibiydi. Oyunculuklar o kadar iyi ki gerçek aids hastaları kendilerini oynasalar bu kadar başarılı olamazlar.
neredeyse 4 yıl önce
heisenberg06 profil resmi
heisenberg06
Dallas Buyers Club, biyografik dram türüne sahip olması yönünden gayet etkileyici bir film. Bir diğer önemli nokta ise Matthew McConaughey’nin göstermiş olduğu performans. İzleyicilerin memnun kalacağı türden..
4 yıl önce
Cekdar profil resmi
Cekdar
İzlenmeli.
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
2013'ün en iyi erkek performans ve yardımcı erkek oyuncu performans kazananı. Zaten bu ikisi bile filmi izlemeye yetecek nedenler. Film çok akıcı değil fakat gerçek ve acı bir konuya da parmak basması izlenilir kılıyor. Oyunculuk performansları için izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film. Ama filminde iz bırakmasını beklemeyin derim.
4 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Film hitlerimden değil ama Mathew Mcconaughey'in performansı izlenmeli.
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Filmi film yapan Matthew McConaughey ve Jared Leto performansı. Konu da sosyal bir yaraya parmak basınca tadından yenmez bir film olmuş.
4 yıldan fazla önce

Dallas Buyers Club filmini beğenenler

Dallas Buyers Club filmi hakkında ilgi çekici içerikler