Kurtlarla dans (Dances with Wolves) (1990)

Kurtlarla dans (1990)Dances with Wolves

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
181 dakika
140
6
436
146
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
4 saat versiyonu izledim ve hikayenin içerisinde öyle bir aktım gittim ki gerçekten keyifliydi.
error_outline
7 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Üç saatlik uzun bir film. fakat, filmin bir noktasından sonra kendinizi öyle kaptırıyorsunuz ki saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Teğmen'in Kızılderili kabileyle tanıştıktan sonra beyaz adamdan yerliye dönüşme hikayesini izliyoruz. doğayla iç içe hafif belgesel hafif fantastik bir yapım gibi. Amerika'nın yerlileri kendilerinden uzaklaştırma projesini, vahşi bir ırk olduğunu görüyoruz. doğanın ve tabiatın vücut bulmuş hali Kızılderili insanlara ise fazlasıyla üzülüyoruz. Kevin Costner filmin hem ana karakter rolünü hem de yönetmenliğini o yıllarda çok başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Yılmadan 4 saatlik versiyonunu izledim. Çok güzeldi, geç kalmadan izleyin,zira bir kaç yıl sonra pek çok sahneye anlam veremeyebilirsiniz
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
KIZILDERİLİLERE FARKLI BAKIŞ AÇISI Süper bir film. Yer yer ağır kaçsa da yine de sürükleyici sınıfından. Kevin Costner in en iyi performansı.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Kevin Costner'ın izlediğim en iyi filmi. 3 saatlik süresine rağmen akıp giden bir film adeta. Tek kelimeyle muhteşem
error_outline
9 yıldan fazla önce
fuatdmrl profil fotoğrafı
fuatdmrl
Kevın Costner ın en iyi filmi bence :)
error_outline
9 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Teğmen Dunbar .Amerikan iç savaşından sonra güney Dakota'daki sınır karakoluna atanır.Sürekli sınır karakoluna gelen bir kurtla arkadaş olur.Bu kurtla oyunlar oynarken onu Sioux kabilesinden yerliler görür ve ona kurtlarla dans eden adam adını takarlar.Dunbar'ın bu kabileyle tanışması sonucu politik fikirleri değişmeye başlar.Zaman içinde bu barışcıl kızılderilileri dahada yakından tanıyarak dostluklarını ilerletir.Onlardan biri gibi davranmaya başlandığında aslında kızılderililerin büyüttüğü bir beyaz olan tek yumrukla direnen aşık olacak ve gelen tehlikeleri birlikte gögüs gerecekler.
error_outline
neredeyse 10 yıl önce