Elly Hakkinda (Darbareye Elly) (2009) afişi

Elly Hakkinda (2009)
Darbareye Elly

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İran
Süresi
119 dakika
slymndgn Ahmed, Almanya'da yıllar boyu yaşadıktan sonra, İran'ı ziyaret etmeye karar verir. Üniversiteden eski arkadaşları, Ahmed'in gelişi onuruna Hazar Gölü kıyısında hep birlikte üç gün geçirecekleri bir tatil planlarlar. Bu tatili düzenlemek, gruptaki kadınlardan birinin, neşeli Sepideh'in sorumluluğundadır. Sepideh, gruptaki arkadaşlarının haberi olmaksızın, kızının anaokulu öğretmeni Elly'yi de davet eder. Almanya'da yaptığı mutsuz evlilikten henüz kurtulmuş olan Ahmad, İranlı bir kadınla bir yuva kurmak istemektedir. Bunu bilen arkadaş grubu, Sepideh'in Elly'yi niçin davet ettiğini yavaş yavaş anlarlar. Tatilin ikinci gününde, her şey iyi gidiyor gibi gözükürken bir olay neticesinde Elly ortadan kaybolur..

Yorumlar

perestmimar profil resmi
perestmimar
suçlu kim ? diye suçlu aradım. nişanlısı ? sepideh ? elly mi yoksa ? ölen birinin kendini savunamaması ne acı, bunu sonuna kadar hissediyorsunuz. bi kaç saat önce gülüp eğlendikleri kişidi elly, bi kaç saat sonra suçlu elly oldu. kısacası izleyelim. :)
16 gün önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Bu filmde Sepideh karakterinde şunu gördüm kadın tam teferruatlı iş yapmıyor,başlangıçta kalacak yerde sıkıntı yaşamalarından tutun da (ki hadi bunu bir şekilde hallediyorlar ) iki kişinin arasını yapmaya çalışmadaki tavırları ..Film yalan üzerine kurulu olduğundan mütevellit almış bu adı ''ABOUT A LIE '' Araştırma için ismi sorulduğunda elly diyor tamam ama tam adı istendiğinde bilmemesine ne demeli .Ya tamam iyilik yapmaya çalışmış olabilir ama arkasından geleceği tüm gerçekleri de hesaba katmış olmalıydı böyle acı bir sona sebep olduğu için dövünmek kime ne çare !!!
5 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Açıkçası önyargılı yaklaştığım bir filmdi ama beni fazlasıyla etkiledi. Görüntülerde, diyaloglarda o kadar gerçekçi bir üslup kullanılmış ki ister istemez olayın içine giriyorsunuz. Üstüne bir de bu kadar mükemmel, bu kadar doğal, bu kadar gerçek oyunculuklar olunca Elly nerdesin diye çıkıp sokaklarda dolaşasım geldi resmen. Hayattan çok ama çok başarılı bir kesit. Kaçırmayın derim.
5 ay önce
Simurg. profil resmi
Simurg.
Çok sevdiğim yönetmen ve filmi. O kadar gerçek ki, film değil yanıbaşınızda gerçekleşen bir olay sanki. Oyuncular kendi aralarında konuşurken/tartışırken lafa girmek istiyorsunuz adeta. Oyuncular da çok iyiydi duyguları çok iyi yansıtmışlar. Şahab Hüseyni daha gençken de böyle yetenekli ve yakışıklıymış ?
6 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
İran sineması filmlerinden filmde ki oyunculuklara hayran kaldım snki yanımda yaşanıyodu bütün film gerçekçilik harikaydı ve filmde ki gerilim havası cok farklıydı bi ara nefesimi unuttum resmen ve merak elly nerde düşüncesi beyninizi kemiricek izleyin derim teşekkürler Asghar Farhadi..
neredeyse 2 yıl önce
rezo1903 profil resmi
rezo1903
gerçekçiliiğin ön planda olduğu, her oyununcunun hakkını verdiği bi film olmuş...
3 yıl önce
annamolly profil resmi
annamolly
yönetmenin hayranıyım. bu filmde de hikayesini şahane bir sadelik, gerçekçilik ve etkileyicilikle anlatıyor.
3 yıldan fazla önce

Darbareye Elly filmini beğenenler

Darbareye Elly filmi hakkında ilgi çekici içerikler