Elly Hakkinda (Darbareye Elly) (2009)

Elly Hakkinda (2009)Darbareye Elly

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
İran
Süre
119 dakika
114
3
219
95
Biryudumviski profil resmi
Biryudumviski
Oyunculuklar mükemmel. İzlemiyor adeta yaşıyorsunuz olayı ama gerçek hayatta da Sepideh gibi karakterlerden nefret ettiğim için sinir ola ola bitirdim filmi. Çok büyük beklenti ile izlemeye başladım sanırım, birçok nedenden dolayı sevmediğimi söylemek zorundayım. Üzgünüm ama sanırım izlediğim en kötü İran yapımı film.
error_outline
4 ay önce
eskon profil resmi
eskon
O kadar mı harika olur bir film. Kesinlikle bir başyapıt. Bir sanat işi, bir emek, bir yönetmen sineması örneği.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
"Acı bir son yaşamak sonsuz acıyla yaşamaktan iyidir."
error_outline
2 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
İran sineması ve oyuncuların doğallığı... Zaten kültürümüz de az çok benzediği için yaşanılan olaylara verilen tepkiler hiç yabancı gelmiyor sanki o an sen de yaşıyormuşsun gibi hissediyorsun film boyunca
error_outline
2 yıldan fazla önce
aydangelenfil profil resmi
aydangelenfil
suçlu kim ? diye suçlu aradım. nişanlısı ? sepideh ? elly mi yoksa ? ölen birinin kendini savunamaması ne acı, bunu sonuna kadar hissediyorsunuz. bi kaç saat önce gülüp eğlendikleri kişidi elly, bi kaç saat sonra suçlu elly oldu. kısacası izleyelim. :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Bu filmde Sepideh karakterinde şunu gördüm kadın tam teferruatlı iş yapmıyor,başlangıçta kalacak yerde sıkıntı yaşamalarından tutun da (ki hadi bunu bir şekilde hallediyorlar ) iki kişinin arasını yapmaya çalışmadaki tavırları ..Film yalan üzerine kurulu olduğundan mütevellit almış bu adı ''ABOUT A LIE '' Araştırma için ismi sorulduğunda elly diyor tamam ama tam adı istendiğinde bilmemesine ne demeli .Ya tamam iyilik yapmaya çalışmış olabilir ama arkasından geleceği tüm gerçekleri de hesaba katmış olmalıydı böyle acı bir sona sebep olduğu için dövünmek kime ne çare !!!
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Açıkçası önyargılı yaklaştığım bir filmdi ama beni fazlasıyla etkiledi. Görüntülerde, diyaloglarda o kadar gerçekçi bir üslup kullanılmış ki ister istemez olayın içine giriyorsunuz. Üstüne bir de bu kadar mükemmel, bu kadar doğal, bu kadar gerçek oyunculuklar olunca Elly nerdesin diye çıkıp sokaklarda dolaşasım geldi resmen. Hayattan çok ama çok başarılı bir kesit. Kaçırmayın derim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Celestine profil resmi
Celestine
Çok sevdiğim yönetmen ve filmi. O kadar gerçek ki, film değil yanıbaşınızda gerçekleşen bir olay sanki. Oyuncular kendi aralarında konuşurken/tartışırken lafa girmek istiyorsunuz adeta. Oyuncular da çok iyiydi duyguları çok iyi yansıtmışlar. Şahab Hüseyni her zaman muhteşem zaten.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
İran sineması filmlerinden filmde ki oyunculuklara hayran kaldım snki yanımda yaşanıyodu bütün film gerçekçilik harikaydı ve filmde ki gerilim havası cok farklıydı bi ara nefesimi unuttum resmen ve merak elly nerde düşüncesi beyninizi kemiricek izleyin derim teşekkürler Asghar Farhadi..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
rezo1903 profil resmi
rezo1903
gerçekçiliiğin ön planda olduğu, her oyununcunun hakkını verdiği bi film olmuş...
error_outline
6 yıldan fazla önce
annamolly profil resmi
annamolly
yönetmenin hayranıyım. bu filmde de hikayesini şahane bir sadelik, gerçekçilik ve etkileyicilikle anlatıyor.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce