Elly Hakkinda (Darbareye Elly) (2009)

Elly Hakkinda (2009)Darbareye Elly

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
İran
Süre
119 dakika
125
3
238
97
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
İran sinemasını zaten seviyordum ama bu filmle sevgim zirveye çıktı. Oyunculuklar o kadar doğaldı ki sanki film değil de, gerçek yaşanmış bir olayı videoya çekmişler gibi hissettim. Başlarda eğlenceleriyle keyiflenmiştim, o samimi sıcak ortam şahaneydi, ardından olaylar ters yüz olunca gerim gerim gerildim... Sonlara doğru da tempo yavaş yavaş sakinleşti ama bu defa duyguların yoğunluğundan pür dikkat seyrettim. Epeyce atmosfere büründüm ve çok çok beğendim. Asghar Farhadi büyük usta, her filmi ayrı güzel. Shahab Hosseini burada çok genç daha... Güzeldi güzel, tavsiye ederim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Biryudumviski profil fotoğrafı
Biryudumviski
Oyunculuklar mükemmel. İzlemiyor adeta yaşıyorsunuz olayı ama gerçek hayatta da Sepideh gibi karakterlerden nefret ettiğim için sinir ola ola bitirdim filmi. Çok büyük beklenti ile izlemeye başladım sanırım, birçok nedenden dolayı sevmediğimi söylemek zorundayım. Üzgünüm ama sanırım izlediğim en kötü İran yapımı film.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
O kadar mı harika olur bir film. Kesinlikle bir başyapıt. Bir sanat işi, bir emek, bir yönetmen sineması örneği.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
scrscream profil fotoğrafı
scrscream
"Acı bir son yaşamak sonsuz acıyla yaşamaktan iyidir."
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
İran sineması ve oyuncuların doğallığı... Zaten kültürümüz de az çok benzediği için yaşanılan olaylara verilen tepkiler hiç yabancı gelmiyor sanki o an sen de yaşıyormuşsun gibi hissediyorsun film boyunca
error_outline
4 yıldan fazla önce
aydangelenfil profil fotoğrafı
aydangelenfil
suçlu kim ? diye suçlu aradım. nişanlısı ? sepideh ? elly mi yoksa ? ölen birinin kendini savunamaması ne acı, bunu sonuna kadar hissediyorsunuz. bi kaç saat önce gülüp eğlendikleri kişidi elly, bi kaç saat sonra suçlu elly oldu. kısacası izleyelim. :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bu filmde Sepideh karakterinde şunu gördüm kadın tam teferruatlı iş yapmıyor,başlangıçta kalacak yerde sıkıntı yaşamalarından tutun da (ki hadi bunu bir şekilde hallediyorlar ) iki kişinin arasını yapmaya çalışmadaki tavırları ..Film yalan üzerine kurulu olduğundan mütevellit almış bu adı ''ABOUT A LIE '' Araştırma için ismi sorulduğunda elly diyor tamam ama tam adı istendiğinde bilmemesine ne demeli .Ya tamam iyilik yapmaya çalışmış olabilir ama arkasından geleceği tüm gerçekleri de hesaba katmış olmalıydı böyle acı bir sona sebep olduğu için dövünmek kime ne çare !!!
error_outline
5 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Açıkçası önyargılı yaklaştığım bir filmdi ama beni fazlasıyla etkiledi. Görüntülerde, diyaloglarda o kadar gerçekçi bir üslup kullanılmış ki ister istemez olayın içine giriyorsunuz. Üstüne bir de bu kadar mükemmel, bu kadar doğal, bu kadar gerçek oyunculuklar olunca Elly nerdesin diye çıkıp sokaklarda dolaşasım geldi resmen. Hayattan çok ama çok başarılı bir kesit. Kaçırmayın derim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Çok sevdiğim yönetmen ve filmi. O kadar gerçek ki, film değil yanıbaşınızda gerçekleşen bir olay sanki. Oyuncular kendi aralarında konuşurken/tartışırken lafa girmek istiyorsunuz adeta. Oyuncular da çok iyiydi duyguları çok iyi yansıtmışlar. Şahab Hüseyni her zaman muhteşem zaten.
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
İran sineması filmlerinden filmde ki oyunculuklara hayran kaldım snki yanımda yaşanıyodu bütün film gerçekçilik harikaydı ve filmde ki gerilim havası cok farklıydı bi ara nefesimi unuttum resmen ve merak elly nerde düşüncesi beyninizi kemiricek izleyin derim teşekkürler Asghar Farhadi..
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
rezo1903 profil fotoğrafı
rezo1903
gerçekçiliiğin ön planda olduğu, her oyununcunun hakkını verdiği bi film olmuş...
error_outline
8 yıldan fazla önce
annamolly profil fotoğrafı
annamolly
yönetmenin hayranıyım. bu filmde de hikayesini şahane bir sadelik, gerçekçilik ve etkileyicilikle anlatıyor.
error_outline
8 yıldan fazla önce