Beyaz bant (Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte) (2009)

Beyaz bant (2009)Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Almanya
Süre
144 dakika
78
3
174
129
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Kendimi ne zaman pollyanna gibi hissetsem bir doz haneke filmi alıp kendime geliyorum.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Çocuk pedagojisinde ödüllendirmek yerine cezalandırmayı tercih eden ebebeynlerdeki faşizan soğukkanlılığın çocuk ruhu üzerindeki etkilerine değinmiş, yine düşündüren bir Haneke filmi. Bu yönetmen sadece Avrupa sinemasına değil, tüm dünyaya lütuf bir insan.
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Haneke belki bu filminde insanın modern yaşamın getirdiği etkileşimden,sorunlardan bahsetmiyor olabilir ama sakin bir köyün uzaktan güzel, dingin ve sade görünebilir ama bir de yakından gör, yaşa bakalım diyor. Yansıtıldığı dönem malum harika tespitler, yansıtmalar var.
error_outline
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Roman gibi bir yapım. Film boyunca sanki roman okuyormuş gibi hissettim. Bu hissiyatı çok az filmde yaşamışımdır. Bu yapım da onlardan biri oldu benim için. Filmin bir anlatıcıya sahip olması, kimi zaman olayları onun gözünden, tanık olduğu şekilde izlememiz hikayeye oldukça inandırıcılık katmış. O kadar geçekçi bir anlatımı var ki sanki gerçekten biri başına gelmiş olayları anlatıyormuş gibi. Hikaye de enteresan ve merak uyandırıcı. Sonuna kadar izlettiriyor. Kimilerine yavaş ilerlemesi yüzünden ağır gelebilir ama benim beğendiğim bir yapım oldu. 8/10
error_outline
SymphonY profil fotoğrafı
SymphonY
yorumlara bakacak olursak izlemek sart bu filmi ,) tesekkurler commentator arkadaşlar...
error_outline
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Bayıldım ben bu filme. Haneke'yi sevmeye başlıyorum sanırım
error_outline
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
2. Dünya savaşında milyonlarca insanın ölümüne yol açan Nazi Almanya'sının temellerine iniyor Haneke. 1915'lere gidiyor, otoriter bir babanın çocuklarının kollarına taktığı beyaz bandı görüyoruz. Daha fazla bir şey söylememe gerek yok sanırım. Bir toplumun nasıl oluştuğunu gösteriyor bizlere. Sonuçlar zaten malumunuz.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
olaylar 1. dünya savaşından bir süre önce geçer. hatta prens Ferdinand'ın ölüm haberini çiftlik sahibiyle aldıktan sonra filmi de bitirmiş oluruz. ama hanekenin en az beğendiğim filmidir beyaz bant
error_outline
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
İzledikçe geçen her saniyede insan psikolojisinin sınırlarını zorlayan bir film. Klasik Haneke filmi :)
error_outline