Pas ve Kemik (De rouille et d'os) (2012) afişi

Pas ve Kemik (2012)
De rouille et d'os

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
120 dakika
Philosophy Ali (Matthias Schoenaerts) neredeyse hiç tanımadığı, beş yaşındaki oğlu Sam (Armand Verdure) ile başbaşa kalmıştır ve kızkardeşinin yanına Antibes’e gelir. Güçlü fiziği sayesinde fedai olarak işe başlar ve bir gece kulüpte çıkan kavga sonucunda yardımına yetiştiği katil balina eğitmeni olan Stéphanie’den (Marion Cotillard) hoşlanır. Aralarındaki ilişki trajik bir şekilde biten bir balina gösterisi sonrasında iki bacağını da kaybeden Stéphanie’nin Ali’nin desteği ile hayata yeniden bağlanması ile aşka dönüşür. Hem kesişen hem de ayrılan kavşaklarda gücün, güzelliğin, gençliğin, kanın metalaştığı ama dürüstlüğün, hakikatin, sadakatin, aşkın alınıp satılmadığı ve cesaretin çok farklı şekillerde tanımlandığı bir dünyada birlikte yol almaya başlarlar.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Hayatınız normal giderken bir an da alt üst olabileceğini gayet güzel anlatmış. Ego denen şeyi de güzel yoğurup ezmiş. Böyle bir konuya sonunu biraz daha iyi yapabilirlerdi. Ama onun dışında gayet güzel konulu ve bitirici bir film.
4 ay önce
effigiessui profil resmi
effigiessui
benim çok sevdğim filmlerdendir kendileri.. Ama neden çok seviyorsun diye sorun cevabı yok. Marion'u çok seviyor olmamdan kaynaklanıyordur belki de. Ama sevgiyi ayrıntısına girmeden hissediyorsunuz. Çoğu romantik filmde bile yok bu hissettirebilme yeteneği.
neredeyse 2 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
guzel guzel olmasina... da... tanitimlariyla alakasi yok.bir kere film stephanie uzerinden degil ali uzerinden gidiyor. ajitasyona bulasmadan gelismesi guzeldi. finalinde dikkati dagilir gibi oldu; esas konudan bambaska bir noktada bitti.
3 yıldan fazla önce

De rouille et d'os filmini beğenenler

De rouille et d'os filmini içeren raflar

De rouille et d'os filmi hakkında ilgi çekici içerikler