Death Note: Desu nôto (Death Note) (2006)

Death Note: Desu nôto (2006)Death Note

Puan 9.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
126 dakika
244
9
680
90
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Öncelikle bu anime değil, film. Karıştıranlar olmuş. Japonların; insanın eline fırsat geçince bir nevi kötülüğe durdurabilme, kötüye ceza verme adına yaptıkları fantastik düşüncesi. Hikayesini mangasından bildiğim için ekstra bi heyecan yaratmadı bende. Ve filmi biraz sönük kalmış sanki. Yine de konu itibariyle sevenler izlemek için şans verebilir.
error_outline
2 yıldan fazla önce
HeatherBell profil fotoğrafı
HeatherBell
Animeseverler için kült sayılabilecek kadar üst seviyedir, genelde anime dünyasına atılan ilk adım bu anime sayesindedir. Sıradan, vakit geçirmelik bir "çizgi animasyon" değildir, alt metinlerinde ahlaki çöküşü, psikolojik gerilimi, "doğru nedir" sorgulamasını başarılı bir şekilde ele alır. Adalet kavramının bireysel veya geleneksel değil katılımcı ve onarıcı olması gerekliliğinin somut bir kanıtıdır, zira suç işleyenleri öldürmek suçu ortadan kaldırmaz, sadece gizliden gizliye işlenmesine neden olur. Ayrıca deftere sahip olup "suçla savaşan" Yagami Light'a, Kira (katil) isminin verilmesi de ayrı bir ironiktir, Kira bir raddeden sonra kelimenin tam anlamıyla "iyi"-"kötü" (kime göre neye göre) ayırt etmeden öldüren bir katildir. İyi niyetle giriştiği bu eylem yavaş yavaş Yagami'yi ele geçirecektir, insani duygularını ve değerlerini de yozlaştıracaktır. Neyseki bir karşıt karakter daha vardır, L denildi mi akan sular durur :D ikili arasındaki gerilimli çekişmeyi soluksuz bir şekilde izleyeceksiniz. Hızınızı alamayıp 3 filmlik serisini de izlemek isteyebilirsiniz ama bu animeden sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz benden söylemesi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
harika...
error_outline
9 yıldan fazla önce
dai profil fotoğrafı
dai
25. bölüme kadar mükemmel olan son 12. bölümüne bir türlü ısınılamayan (bence en iyi) anime. L ve Kira arasında geçen beyin savaşları, birbirlerinin hamlelerini tahmin etmeleri, sizi sürekli uyanık tutması mükemmel. hiç anime izlememiş bile olsanız Death Note u kesinlikle beğeneceğinize inanıyorum. tavsiyem; 25.bölümü final sayın ve dahasını izlemeyin.
error_outline
9 yıldan fazla önce