Ölüm geçirmez (Death Proof) (2007)

Ölüm geçirmez (2007)Death Proof

Puan 7.8 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç, Kült
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
114 dakika
82
7
302
70
batu profil resmi
batu
Tarantino sinemasına hakim olmayan kişiler filmi anlamsız bulabilirler. Eğer uzun diyaloglar beni çok sıktı diyebiliyorsan Tarantino'dan uzak durmalısın.

Death Proof, Amerikan sayko seri katil filmlerine bir gönderme maksadıyla çekilmiş harika bir filmdir. Filmin her sahnesinde Tarantino izi vardır. İlk sahne bakımlı ve ojeli tam Tarantino'nun zevkine münhasır bir çift ayakla başlar. Durup dururken film siyah-beyaz hale girer. Bütün absürtlükler bu filmde toplanmıştır. Eminim klasik bir Tarantino izleyicisi bu filmi beğenir. Fakat birkaç dangoz Kill Bill ile falan karşılaştırmış olmalı ki filmi yarıda kapatmışlar.
report_problem
2 yıldan fazla önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
Yıl 2009.. Hiç unutmam. Ev arkadaşımla birlikte büyük bir heyecanla başlamıştık izlemeye. Ne de olsa Tarantino, içimiz kıpır kıpır. Dakikalar geçtikçe o heyecan dalgası yavaş yavaş azalmaya, azalmaya, azalmayaaa, azal... Uzun lafın kısası kapattık biz filmi. Valla bak. Hiç sevmedik, acayip sıkıldık bide. Hala ara sıra takılırız birbirimize, şu filmi birlikte bi bitirelim artık diye. Ama o cesaret malesef yok ikimizdede :D
report_problem
3 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk izlediğimde de aşırı fazla diyaloglar yüzünden sıkılmıştım. Filmdeki en güzel şey şimdiye kadar gördüğüm en iyi kaza sahnesiydi. Onun dışında sıkıyor insanı izlerken.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Berkantk profil resmi
Berkantk
Şüphesiz Tarantino'nun tek kötü filmi. Yine kendi imzasını taşıyor, direk tarantino filmi olduğunu anlıyorsunuz fakat gerçekten çok boş bir filmdi. Kara listeye almamamdaki tek gaye Tarantino'nun oluşu.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Film hakkında hiç bir bilgim olmadan direk izlesem tarantino yapımı olduğunu hemen anlardım. Adam resmen her sahnede kendi imzasını atmış
report_problem
4 yıl önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
İlk yarısı fena değildi kanlı sahneler vs Tarantino tarzıydı ama ikinci yarı çok boştu. Kesinlikle Tarantino'nun en kötü filmi. Beğenenler de sırf Tarantino yaptı diye beğenmiş. Eğer siz de Tarantino'yu Pulp Fiction'la Reservoir Dogs'la sevdiyseniz bunu seveceğinizi hiç sanmıyorum.
report_problem
4 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Amaçsız ama bir o kadar da eğlenceli bir Tarantino filmi. Son 20 dakika bir harikaydı. Hiç böyle bir film beklemiyordum. Çok sevdim filmi belki Tarantino' nun en iyilerinden değil ama şüphesiz çok iyiydi :)))
report_problem
4 yıldan fazla önce
berrn profil resmi
berrn
bu filmi seviyorum, bu adamı seviyorum! hele o son 30 dakika..
report_problem
4 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
yanlış kızlara bulaşan psikopatın dramı :))) tarantino'dan guzel bir film. Girl power!!
report_problem
5 yıldan fazla önce