Dedemin insanlari (My Grandfather's People) (2011)

Dedemin insanlari (2011)My Grandfather's People

Puan 8.1 (19 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Aile Filmi, Huzur
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
126 dakika
464
11
2090
213
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Mübadele dönemini anlatan tam bir Çağan Irmak filmi. Ailece izlenebilir. Bence tek sıkıntı biraz fazla uzun, ama sıkıyor mu derseniz hayır keyifle izletiyor
report_problem
9 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Mübadele'nin yaşandığı dönemlerde geçen bir hayat hikayesi. Oldukça duygusal ve kaliteli oyunculuklara sahip muhteşem bir yapım.
report_problem
1 yıl önce
12th profil resmi
12th

hakkıyla edilen kavgaları bilirdi. ama kalleşçe olanı için silahı yoktu. nasıl savaşılacağını bilmiyordu. hep dünyanın zarafet dolu olduğunu düşünmüştü galiba. o da, sen de… sonra, bir de bakmıştınız ki ne göresiniz.o iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gitmişlerdi öyle mi?


-çocuklarımıza böyle bir ülke mi bırakacağız peki? nasıl bakacağız yüzlerine? ne diyeceğiz onlara? hı? "kusura bakmayın çocuklar, biz yapamadık" mı diyeceğiz? "siz de yaşamak istiyorsanız hırsız olun, sahtekâr olun, çalın, çırpın" mı diyeceğiz.
- bir dükkânımız var. bu ev var. bağımız var. ben varım, nadire var. her şeyden evvel burada bir karın var. burada iki çocuğun var. ışte senin ülken şimdilik bu evlâdım. önce bunun kıymetini bil. sen memleket için yapacağını yaptın. senelerdir hem de. gerisi onlara kalmış. madem bazı insanlar bunu hak etmez yapacak bir şey yok. hak eden insanlara da sırtını dönme. gel ailenin başında dur.
- sen söylerdin ya! "onlar bizim insanımız biz de onların" diye. nerede onlar baba? saklandılar mı?
- kim bilir? belki. ama elbet çıkarlar bir gün saklandıkları yerden.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Mübadele denen şey ne manasız birşeydir. İnsanı insan olarak kabul etmeyen o, şu , bu diye yaftalayan zihniyet ne manasız bir şeydir.Çağan Irmak denince akla gelen samimiyet bu filmde de var. Kendi dedesinin hayatından yola çıkarak yazıp yönettiği filmde ne güzel anlatmış sadece insan olmayı. Hele Hümeyra yıllarca kocasını bekleyen kadını ne güzel canlandırmış. Çağan Irmak sinemasını ve büyük usta Çetin Tekindor'u sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapıt olmuş. İyi seyirler...
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
''Ama her zaman olduğu gibi güzel ülkem hiçbir an durup düşünmemize fırsat vermeyen yepyeni sürprizlerle dolu tam macera dolu bir çizgi romandı sanki'' Minik Ozan'ın güzel repliği (aslında sitem yüklü ) beni çok etkiledi ki sadece bu değil replik deryası bir film ...KALİTELİ...AĞLADIM...Zaten dede rolü Çetin ustadan başkasına gidemezdi ...CAN DEDELERİMİZ (Gerçekte yaşanmış olması hayli üzücü ama maleseeef maleseff acı da olsa gerçekler) Rabbim hiç kimseyi vatansız,bayraksız koymasın ...DÜNYA DURDUKÇA GÜZEL ÜLKEM DE DURSUN <3 <3 <3
report_problem
3 yıl önce
Celestine profil resmi
Celestine
''Orada Türk tohumu burada Yunan gavuruyuz.''
report_problem
3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Senaryosu muhteşemdi. İçten bir filmdi. Kesinlikle bu tarz filmlerin dünya çapında izlenmesini sağlamak ve sayısını arttırmak gerek.
report_problem
4 yıl önce
dilarayazar profil resmi
dilarayazar
Çağan Irmak'ın eşsiz senaryolarından biri ve Çetin Tekindor'un muhteşem oyunculuğu birleşir de ortaya kötü bir yapım çıkar mı? İzlemekte çok geç kalmışım!
report_problem
4 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
çok güzel bir hikaye anlatmış bize çağan ırmak, bayıldım.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
eda profil resmi
eda
böyle filmlere ihtiyacımız var...
report_problem
5 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
'Bavulları hiç sevmiyorum efendim. Çok hüzünlü şeyler. Hep geri dönüp gitmeyi hatırlatırlar.''
report_problem
6 yıl önce
XnG88 profil resmi
XnG88
anahtar kelimesi "samimiyet" olan çok güzel bir film
report_problem
6 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
report_problem
6 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
çağan ırmaktan çok güzel bir film daha .. Tekrar izlenmelik ve arşivlik bir film. Türkiye yakın tarihindeki acı olayları sinemaya objektif aktarma konusunda çağan ırmak bence cok basarılı .
report_problem
6 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
çetin tekindor u izlemek büyük keyif .. çağan ırmaktan harika bir film daha
report_problem
6 yıldan fazla önce