Büyük Felaket (Deepwater Horizon) (2016)

Büyük Felaket (2016)Deepwater Horizon

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
107 dakika
60
3
167
55
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Amerikan tarihinin en büyük sondaj patlaması olarak kabul edilen bir kaza. Üç kuruş paradan kaçıp insanların hayatlarıyla nasıl oynadıklarının büyük bir göstergesi. İhmalkarlık. Çok ama çok etkileyici bir yapım olmuş. Gerçek bir olay olması çok üzücü. Film yaşananları çok iyi bir şekilde yansıtıyor ve hissettiriyor. 7/10
error_outline
6 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklediğimden çok daha fazla etkilendiğim gerçek bir felakete dayanan yine bolca insan kaynaklı ihmalin basit görünen şeylerin atlanmasının sonuçlarını izliyoruz. Güzel bir kadroya da sahip çok abartıya kaçmadan bence sade yalın bir dille işi anlatması sonrasında ise o ortamı yansıtma şekli oldukça başarılıydı.
error_outline
9 ay önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
ehh idare eder.. puanım : 10 üzerinden 6
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Son zamanlarda bir filmin içine bu kadar girmemiştim. Gerçekten etkileyici idi. Sonunda gerçek kişiler ve olay göstermesi de güzeldi. Düşünmeden izleyin.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Çekimleri hiç de kolay olmayan tipte ama üstesinden iyi gelinmiş bir film. Kurgusal açıdan çok iyi olmasa bile seyri yeterince iyiydi. Kendisinden bekleneni verebildiği için ve türünün nispeten daha iyi olan örneklerinden olduğu için olumlu bakıyorum. ?
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
En korkunç kazalardan biri boğulma derdi bi yandan, yanma korkusu bi yandan, zamansız patlamalar, havada uçan metaller...
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
filmin asıl amacı insanları tanımak bence. gerçek bir felaket. hem insanlar ölüyor hem doğaya zarar veriliyor. leylek mi karabatak mı nasıl can çekişe çekişe öldü mesela. diğer yanda bir firma. neleri göz ardı ettikleri ve ne için yaptıkları belli. 2015 te suçlamaların düştüğünü ve 11 kişinin öldüğünü gösteriyorlar. gerçek yüzleriyle. bunlardan sonra tek soru kalıyor. acaba insanlar hala bu firmadan alış-veriş yapacaklar mı? bu film ortada bulunan suça bizi de ortak ettiklerinin kanıtı niteliğinde. bir bakış açısına göre gözetmenlere baskı uygulayana haklın olumsuz tepki göstermemesi onayladığı anlamına gelebilir....
error_outline
6 yıldan fazla önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
izlemeyenin pek bi şey kaybetmediği filmlerden.
error_outline
6 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Bana çok basit geldi. Tamam felaket ve gerilim sahneleri iyiydi. Ama kurgu olarak zayıftı. Gerçek bir olayın çevirisi olduğu için de dram yükü biraz ağırlatılmış. Sonuç olarak çerezlik.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
2010 yılında gerçekleşen Horizon olayını haberlerden izlediğimi hatırlıyorum ama iç yüzünü böyle yansıtmamışlardı tabii.. Gerçekçiliği çok iyi yansıtmışlar, etkileyiciliği ve ölen insanları düşününce, aillerini görünce boğazımda düğüm düğüm bir etki bıraktı. Şirketlerin para hırsları yüzünden doğayı ne de güzel katlettik be...
error_outline
6 yıldan fazla önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Orta şekerli bir aksiyon filmi. Gerçek olaydan uyarlama olduğu için merak edenler izleyebilir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Logan811 profil fotoğrafı
Logan811
Yönetmen Peter Berg Ve Oyuncu Mark Wahlberg yine gerçekelere dayanan "Lone Survivor" filminden sonra yeniden birlikte çalışıyor.İkilini sonraki projesi "Patriots Day" ise Ocak 2017 de ADB'de gösterime girecek.

İnsan tarihinin gördüğü en büyük okyanus kazası ve petrol sızıntısını anlatan film petrol şirketlerinin iş yapmak için iş güvenliğini ve insan hayatını nasıl riske attığını gözler önüne seriyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce