Büyük Felaket (Deepwater Horizon) (2016) afişi

Büyük Felaket (2016)
Deepwater Horizon

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.7 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
Hong Kong
Süresi
107 dakika
heyyybrotherr Petrol sondaj kulesi Deepwater Horizon'da çalışan 126 kişilik ekip, 20 Nisan 2010'da her zamanki gibi çalışmalarını sürdürmektedir. Hepsi vardiyanın sonuna gelip bir an önce karaya çıkmayı ve kendilerini bekleyenlere kavuşmayı arzu etmektedir. Ancak akşam saatlerinde yaşanan şiddetli patlamalar, herkesi büyük bir şoka uğratır. Durduralamayan ve sonrasında günlerce sürecek yangından sağ kurtulabilmek için mücadele eden ekip, cehennemi andıran bir ölüm kalım savaşının ortasında kalacaktır.

Yorumlar

Hamkon profil resmi
Hamkon
Son zamanlarda bir filmin içine bu kadar girmemiştim. Gerçekten etkileyici idi. Sonunda gerçek kişiler ve olay göstermesi de güzeldi. Düşünmeden izleyin.
0
2 ay önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Çekimleri hiç de kolay olmayan tipte ama üstesinden iyi gelinmiş bir film. Kurgusal açıdan çok iyi olmasa bile seyri yeterince iyiydi. Kendisinden bekleneni verebildiği için ve türünün nispeten daha iyi olan örneklerinden olduğu için olumlu bakıyorum. ?
0
5 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
En korkunç kazalardan biri boğulma derdi bi yandan, yanma korkusu bi yandan, zamansız patlamalar, havada uçan metaller...
6
6 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
filmin asıl amacı insanları tanımak bence. gerçek bir felaket. hem insanlar ölüyor hem doğaya zarar veriliyor. leylek mi karabatak mı nasıl can çekişe çekişe öldü mesela. diğer yanda bir firma. neleri göz ardı ettikleri ve ne için yaptıkları belli. 2015 te suçlamaların düştüğünü ve 11 kişinin öldüğünü gösteriyorlar. gerçek yüzleriyle. bunlardan sonra tek soru kalıyor. acaba insanlar hala bu firmadan alış-veriş yapacaklar mı? bu film ortada bulunan suça bizi de ortak ettiklerinin kanıtı niteliğinde. bir bakış açısına göre gözetmenlere baskı uygulayana haklın olumsuz tepki göstermemesi onayladığı anlamına gelebilir....
0
9 ay önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
izlemeyenin pek bi şey kaybetmediği filmlerden.
1
11 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Bana çok basit geldi. Tamam felaket ve gerilim sahneleri iyiydi. Ama kurgu olarak zayıftı. Gerçek bir olayın çevirisi olduğu için de dram yükü biraz ağırlatılmış. Sonuç olarak çerezlik.
1
11 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
2010 yılında gerçekleşen Horizon olayını haberlerden izlediğimi hatırlıyorum ama iç yüzünü böyle yansıtmamışlardı tabii.. Gerçekçiliği çok iyi yansıtmışlar, etkileyiciliği ve ölen insanları düşününce, aillerini görünce boğazımda düğüm düğüm bir etki bıraktı. Şirketlerin para hırsları yüzünden doğayı ne de güzel katlettik be...
2
11 ay önce
alicancam profil resmi
alicancam
Orta şekerli bir aksiyon filmi. Gerçek olaydan uyarlama olduğu için merak edenler izleyebilir.
0
1 yıl önce
Logan811 profil resmi
Logan811
Yönetmen Peter Berg Ve Oyuncu Mark Wahlberg yine gerçekelere dayanan "Lone Survivor" filminden sonra yeniden birlikte çalışıyor.İkilini sonraki projesi "Patriots Day" ise Ocak 2017 de ADB'de gösterime girecek.

İnsan tarihinin gördüğü en büyük okyanus kazası ve petrol sızıntısını anlatan film petrol şirketlerinin iş yapmak için iş güvenliğini ve insan hayatını nasıl riske attığını gözler önüne seriyor.
3
1 yıl önce

Deepwater Horizon filmini beğenenler

Deepwater Horizon filmi hakkında ilgi çekici içerikler