Deja Vu (2006)

Deja Vu (2006)

Puan Like 8.5 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
126 dakika
gkhn. ew Orleans'taki bir feribota konulan bombayla meydana gelen büyük patlamanın ardından kanıt toplaması için çağrılan Carlin, insanların beyninin içindeki "deja vu"ların herşeyden daha güçlü olduğunu keşfeder. Bu da, yüzlerce masum insanın hayatını kurtarmak için beyninin en derin dönemeçlerinde bir yolculuğa çıkmasına yol açar. Carlin'in yaptığı soruşturma derinleştikçe sadece zaman ve uzay kavramları boyunca gelişen bir araştırmaya dönüşmekle kalmaz. Soruşturma esnasında Carlin'in, feribot patlaması kurbanları arasındaki bir kadınla duygusal bağlantısının olduğunu keşfetmesiyle tersine işleyen bir aşk hikayesi de ortaya çıkar. Üstelik yüzlerce insanın geleceğini mahvedebilecek bu büyük felaketi durduracak anahtar bu kadının geçmişinde bulunmaktadır. Sözcüklerin yeterli olmadığı tam güven gerektiren çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Carlin’in herşeyi değiştirmek için tek bir şansı vardır.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Yer yer sıksa da kendini merakla izletiyo paralel evren, solucan delikleri ilgisi olanların hoşuna gidebilecek bir film 8/10
1 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
adamlar kurguluyo arkadaş!
neredeyse 2 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> kendi içinde sonu hakkında spoiler verecek kadar cesur bir film. kurgusu senaryosu çok iyi. bilimselliği anlayabileceğimiz dilde ve akıcı, esprileri de yeterli düzeyde. ajan doug karakterinin mesleki zekasını ve cesaretini gösteriyor sonra zekasının sadece mesleki alanda olmadığını. paula patton filmin yıldızı. resmen yaşadıkları yüzünden okunuyordu. kötüsü iyi işlenmese de keskin bir kişiliği vardı. diğer yandan val kilmer başında bulunduğu programın ne olduğunu bilmeden yönetiyor gibi olmuş. bir sahnede ajan doug grup üyelerini dökünce o da merakla "sonra ne oluyor" diye soruyor. biliyor olması gerekirdi, saçma geldi. neyse her sahnesinde kendine bağlayan bir film. bir çok kez izlememe rağmen aynı tepkileri verebildiğim nadir filmlerden. izleyin pişman olmazsınız..
neredeyse 2 yıl önce
Reyhunlu profil resmi
Reyhunlu
super bir film
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Film hakkında ne söylesek biraz eksik kalır çılgınca bir film olmuş oyunculuklar senaryo her şey yerli yerindeydi ve film sizi psikolojik olarak içine hapsediyor ve aklınızda cevaplanmamış sorularka filmi müthiş bir finalle bitiriyosunuz..Sorgulamamak ne mümkün..
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
çok etkilendim. Tüylerim diken diken oldu.
2 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Çok iyi bir filmdi. Bittiğinde insanın aklında soru işaretleri uçuşmuyor. Ancak fazla sürprizli değil. Bir iki yer dışında hepsi tahmin edilebilir sahnelerdi. Tavsiye edilir. :)
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Kurgu, oyunculuk vb hepsi tam ayarında ,tempo hiç düşmüyor,merak hep önplanda ,ne olacak şimdi deyip duruyoruz,şaşırtıcı işte bir aksiyon-bilimkurguda olması gereken bütün öğeler var.Tekrar tekrar izlenir
neredeyse 4 yıl önce
EchoBravo profil resmi
EchoBravo
izlerken yerimde duramadım resmen. inanılmaz bir film. kesinlikle izlenmeli. beynim uçtu valla.
4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ANLATILMAK İSTENEN TAM ANLATILAMAMIŞ Yer yer karışık gittiği gibi öyle finalde de tam net bir izahat yok. Denzel Washington hatırına belki...
4 yıldan fazla önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
inanılmaz güzeldi izlerken büyük keyif aldım Denzel Washington un olması da cabasıı.
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
denzel washington ve böyle tatlı bir film izlenmezmi ya.
4 yıldan fazla önce
seymaer profil resmi
seymaer
Aksiyon filmi diye ben buna derim kalbim çarparak izledim
neredeyse 5 yıl önce
Stallerjd profil resmi
Stallerjd
Film boyunca heyecan duygusu sizi hiç bırakmıyor, aralarda kafanızın karıştığı oluyorsa da anında yakalıyorsunuz konuyu, gerçekten çok sürükleyici bi filmdi neden daha önce izlememişim dedirtti bana.Konusu da ayrıca ilgimi çeken paralel evrenlerle ilgili olduğu için ayrı bir zevkle izledim herkese tavsiye ederim :)
neredeyse 5 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
mükemmel bir denzel washington klasiği
neredeyse 5 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
izlerken bir an bile sıkılmadım gerçekten çok başarılı bir kurguydu.
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
New Orleans’taki bir feribota konulan bombayla meydana gelen büyük patlamanın ardından kanıt toplaması için çağrılan Carlin, insanların beyninin içindeki “deja vu”ların herşeyden daha güçlü olduğunu keşfeder. Bu da, yüzlerce masum insanın hayatını kurtarmak için beyninin en derin dönemeçlerinde bir yolculuğa çıkmasına yol açar.
5 yıl önce
kor.baykus profil resmi
kor.baykus
Cok iyi
5 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Harikaydı... Hiç bitmesin istedim. :)
5 yıldan fazla önce

Deja Vu filmini beğenenler

Deja Vu filmini içeren raflar

Deja Vu filmi hakkında ilgi çekici içerikler