Yeniden Basla (Demolition) (2015) afişi

Yeniden Basla (2015)
Demolition

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.1 / 20 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
101 dakika
aykutb. Eşini trafik kazasında trajik bir şekilde kaybeden yatırım uzmanı Davis Mitchell (Jake Gyllenhaal), duygusal bir çöküntü yaşamaktadır. Davis, tüm hayatını sorguladığı bu dönemde giderek kontrolünü kaybetmektedir. Bir gün parasını kaptırdığı bankamatiği üreten şirkete bir şikayet mektubu yazar. Davis, bu mektup sayesinde şirketin müşteri temsilcisi Karen (Naomi Watts) ile yakınlaşacak ve bu beklenmedik ilişki, hem Karen hem de Davis’in tekrar hayata sıkı sıkıya sarılmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
karakter hiç yabancı değil,her insanın yaşayabileceği ya da yaşadığı ruh halini hem hüzünlendirip hem gülümseterek izletiyor.Ağır ilerliyor ama sıkmıyor sanki saatlerce izlesem bile zamanın geçtiğini fark edemeyecekmişim gibi:)
8
1 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir---------> daha başlarken sonunu bildiğimiz filmlerinden ayrı, konusu tamamen insani... eşini kaybettiği için bunalıma girmiş bir adam değil o. filmin sonunda yatak odasına ve arabasına zarar vermediğini fark ettim. yıkma olayı bilinçli yapılmış izlenimi verdi. bu nedenle bunalım olmadığını düşündüm. kendisini dahi tanımaya çalışmamış davis, eşinin ölümünden sonra kendini baştan keşfetmek zorunda kalır. yoksunluk çektikçe bedensel acılar ile duygusal travmasını kendisinden bile gizlemeye çalışır. işler bu sefer her zamankinden farklı ilerler ve davis'in gömdüğü duyguları yüzeye çıkmak için onu zorlar. film davis'in kendisiyle olan mücadelesini, kendini keşfedip eşini ne kadar sevdiğini anlamasını anlatıyor. filmin başı yani karen ölmeden önceki davis'in umursamazlığını ve değer vermediği tavırları uzatmaları gerekirdi. sadece buzdolabı olayı yetersiz. bedensel acıların sayısını da arttırmaları gerekirdi. davis'in duygularını daha gerçek yapardı. kurşun, çivi ve yediği dayak empati yeteneği olmayan birine empatiyi öğretmek için yeterli değil gibi geldi bana. yani çocuk olsa yeterli olurdu ama 40 yaşlarında biri için yeterli değildi bence. geri kalanıyla ilgili tek sorunum sahnelerin uzatılmış olmaları. bu ne yaman çelişki böyle!! film eksik ama uzundu diyorum. :-) filmde böyle absürd işte. ağır ilerleyen yapısı zaman zaman izleyiciyi boğuyor. yine de baştaki sıkıcı dakikalara göğüs gerin daha sonraları hikaye akmaya başlıyor zaten. az biraz gerilim ve merak uyandırabiliyor. bir iki komik sahnesinin etkisi hemen geçiyor ki o sahneler bence fazlalıktı. bir de jake'in yakın sahneleri içime işledi. her şeyi davis'in kazanımını görmek için izliyorsunuz. bence değdi....
ayrıca filmin adı yıkım. türkçe isim verenlerin, yıktıkları şeyleri yapmaya yeniden başladıkları spoiler..
2
4 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İzlerken kimi zaman güldüren kimi zaman hüzünlendiren iyi ki izlemişim dedirten türden. Mutlaka izlenmeli pişman olmazsınız.
3
7 ay önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Ben çok beğendim ya :) Çok farklı bir film, klişelerden uzak bir konusu, güzel oyunculukları, efsane müzikleri ile çok etkiledi beni. Süresi de gayet yerinde, sıkmadan izletti
3
10 ay önce
mels profil resmi
mels
Tek düze gitmesine rağmen garip bir şekilde filmi beğendim. ? Özellikle Davis eşyaları kırıp döktükçe ben stres attım. Kötü yorumlara aldırmadan izleyebilirsiniz sadece beklentinizi çok yüksek tutmayın. :)
5
1 yıl önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
arada saçma film izlemekte lazım bence :) ama hmm dans sahneleri güzeldi yapmak isteyipte yapamadığımız :)
1
1 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
hep yapmak istediğim ama tabii ki yapamadığım bişey :) davis kırıp parçalarken ben rahatladım, hafifledim. dans sahnelerini yüzümde tebessümle izledim çok tatlıydı. jake i her izlediğimde daha bi hayran oluyorum sanki :) yeniden başlamak hem zor hem kolay, başarabilene ne mutlu..
11
1 yıldan fazla önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
sevgili karen,
sence artık çok mu geç? yeniden başlamak için...
soundtrack gerçekten çok iyiydi.#NowPlaying Demolition Soundtrack - Siobhan Flynn
4
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Hayatı dağılan ve boşluğa düşen Davis; ortalığı dağıttığı gibi o parçaların içerisinde kendini bulmayı başardı. Dediği gibi her şey bir metafor.
6
1 yıldan fazla önce
Haticeozkrn profil resmi
Haticeozkrn
Jake Gyllenhaal'un inanılmaz oyunculuğu ile eline ne geçtiyse parçaladığı komik, duygusal, tekrar izlenecekler listesine girmeye hak kazanan bir film :)
5
1 yıldan fazla önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Farklı bir tarz farklı bir işleyiş şekli. Durgun tarzda filmleri (ki dram tarzından bahsetmiyorum. Ağır işleyiş ve farklı gidişatın karışımı) sevenlerin izleyebileceği türden. Sevmeyenler ise filmin yakınından bile geçmesin. ilk yarım saatlik dilimde çoktan stop tuşuna basmış olur... Jake 'in oyunculuğu yine gayet başarılı ama filmin durağanlığından ötürü filmi kurtaramamış görünüyor. Yıl sonunda Oscar'a aday gösterilecek sürpriz sıkıcı yapımlardan biri olursa şaşırmam.
1
1 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Gyllenhaal'la kafa dağıtmayı sevenler için güzel bir alternatif.
5
1 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
:) harikaydıı filmin müziklerini bulan varsa benimle paylaşırsa sevinirim
2
1 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Tipik hollywood filmlerine benzemiyor.Psikolojik detaylarla dolu,hüzünlendiren,sıkmadan izlettiren başarılı bir dram.Kaybı kabullenme aşamalarını işleyiş şekli oldukça etkileyici.Jake Gyllenhaal şahane performansıyla yine farkını ortaya koymuş.Farklı üslubu ve güzel müzikleriyle çok sevdiğim fransız filmlerine benzettim."Her yer metaforla dolu."
18
1 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Yanii ne tam olarak sevdim ne de burun kıvırdım. Arası bir film. Bazı kısımları beni içine çekerken, hep "daha iyisi olabilirmiş" düşüncesi kafamda dolaşıp durdu. Jake Gyllenhaal hayranı olduğum için, başkası oynasa sıkılabilecekken, film benim için keyif vericiydi. Yine de konu itibariyle dram ağırlıklı bir film. Şarkılar güzeldi =)
5
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
inanılmaz dengesiz bir film. çocuğun dahil olduğu bölümler ve diğer kısımlar olmak üzere birbiriyle alakası olmayan iki farklı film gibiydi. kült olma motivasyonuyla yapıldığını düşündüğüm bir kaç yapay saçmalığı ve çocuğun olaya dahil olup filmi sıradan çerezlik haline getirdiği sahneleri saymazsak, özellikle atmosferi ile etkileyici. bir de final kısmı var, anlam veremediğim.
2
1 yıldan fazla önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Jake var diye izledim , malesef olmadı oyunculuğu güzeldi yine filmin tarzı biraz değişik sakin ilerliyor ve sıkılıyorsunuz salonda gece seansında 12 kişi falandık ilk yarı bitmeden 6 kişi salonu terk etti :)) iyi seyirler vaktiniz bolsa jake i seviyorsanız izleyrbilirsiniz..
0
neredeyse 2 yıl önce

Demolition filmini beğenenler

Demolition filmi hakkında ilgi çekici içerikler