Yeniden Basla (Demolition) (2015)

Yeniden Basla (2015)Demolition

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
101 dakika
160
10
368
143
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Genel akışı ve ilerleyişi neredeyae sıkıcı ve sıradan olsa da alttan alttan işlenen ana tema film bittiğinde bütünleşip anlam kazanıyor ve kalbinizde ufak bir kırılmaya yol açıyor, Jake harika oynamış bu arada. Film iyi ve güzel değildi HAYIR. Ama o gizlice kanınıza işletilen tema ve Jake'in oyunculuğu güzeldi.
error_outline
6 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Jake Gyllenhaal'u bence en başarılı olduğu alanda bir psikolojik buhran filminde görüyoruz tekrar. ve yine çok başarılı. Ağır bir konusu ve işleyişi oluşu izleyenlerin büyük bir bölümünün sıkılmasına neden olabilir ama bu tip daha çok insanın iç dünyası ve psikolojisini konu alan filmlere merakı olanların da çok beğeneceğini düşünüyorum. Karakterin hem tepkilerine şaşırıp sonradan nedenlerini de anlamaya başlayınca bir bağ oluşuyor adeta aranızda. Jake'i böyle rollerde görmeye devam ederiz umarım. 8,6/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
adamın boş işi yok heralde. karısının vefatından sonra hiçbi şey hissedemeyen bir adamın hikayesi bu. ölmesi gerekenin karısı değil kendisi olduğunu düşünen ve duyduğu suçluluğu yıkarak hafifletmeye çalışan bir adamın en sonunda tamir ve inşa ederek iyileşmesinin hikayesi
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Çok sade ve düz bir anlatıma sahip ancak sizi hiç sıkmadan kendisini izlettiren harika bir film. Hayatın içinden bir konu. Eşinin ölümü sonucu ne yapacağını bilemeyen bir adamın hayata yeniden başlama çabası. Güzeldi.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Her şey konusunda yazıyor zaten. Bunun dışında inişi çıkışı sürpriz bir sahnesi vs yok tek düze ilerleyen bir film.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
karakter hiç yabancı değil,her insanın yaşayabileceği ya da yaşadığı ruh halini hem hüzünlendirip hem gülümseterek izletiyor.Ağır ilerliyor ama sıkmıyor sanki saatlerce izlesem bile zamanın geçtiğini fark edemeyecekmişim gibi:)
error_outline
3 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir---------> daha başlarken sonunu bildiğimiz filmlerinden ayrı, konusu tamamen insani... eşini kaybettiği için bunalıma girmiş bir adam değil o. filmin sonunda yatak odasına ve arabasına zarar vermediğini fark ettim. yıkma olayı bilinçli yapılmış izlenimi verdi. bu nedenle bunalım olmadığını düşündüm. kendisini dahi tanımaya çalışmamış davis, eşinin ölümünden sonra kendini baştan keşfetmek zorunda kalır. yoksunluk çektikçe bedensel acılar ile duygusal travmasını kendisinden bile gizlemeye çalışır. işler bu sefer her zamankinden farklı ilerler ve davis'in gömdüğü duyguları yüzeye çıkmak için onu zorlar. film davis'in kendisiyle olan mücadelesini, kendini keşfedip eşini ne kadar sevdiğini anlamasını anlatıyor. filmin başı yani karen ölmeden önceki davis'in umursamazlığını ve değer vermediği tavırları uzatmaları gerekirdi. sadece buzdolabı olayı yetersiz. bedensel acıların sayısını da arttırmaları gerekirdi. davis'in duygularını daha gerçek yapardı. kurşun, çivi ve yediği dayak empati yeteneği olmayan birine empatiyi öğretmek için yeterli değil gibi geldi bana. yani çocuk olsa yeterli olurdu ama 40 yaşlarında biri için yeterli değildi bence. geri kalanıyla ilgili tek sorunum sahnelerin uzatılmış olmaları. bu ne yaman çelişki böyle!! film eksik ama uzundu diyorum. :-) filmde böyle absürd işte. ağır ilerleyen yapısı zaman zaman izleyiciyi boğuyor. yine de baştaki sıkıcı dakikalara göğüs gerin daha sonraları hikaye akmaya başlıyor zaten. az biraz gerilim ve merak uyandırabiliyor. bir iki komik sahnesinin etkisi hemen geçiyor ki o sahneler bence fazlalıktı. bir de jake'in yakın sahneleri içime işledi. her şeyi davis'in kazanımını görmek için izliyorsunuz. bence değdi....
ayrıca filmin adı yıkım. türkçe isim verenlerin, yıktıkları şeyleri yapmaya yeniden başladıkları spoiler..
error_outline
3 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
İzlerken kimi zaman güldüren kimi zaman hüzünlendiren iyi ki izlemişim dedirten türden. Mutlaka izlenmeli pişman olmazsınız.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Ben çok beğendim ya :) Çok farklı bir film, klişelerden uzak bir konusu, güzel oyunculukları, efsane müzikleri ile çok etkiledi beni. Süresi de gayet yerinde, sıkmadan izletti
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Tek düze gitmesine rağmen garip bir şekilde filmi beğendim. ? Özellikle Davis eşyaları kırıp döktükçe ben stres attım. Kötü yorumlara aldırmadan izleyebilirsiniz sadece beklentinizi çok yüksek tutmayın. :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
FairyTalee profil fotoğrafı
FairyTalee
arada saçma film izlemekte lazım bence :) ama hmm dans sahneleri güzeldi yapmak isteyipte yapamadığımız :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Seda.. profil fotoğrafı
Seda..
hep yapmak istediğim ama tabii ki yapamadığım bişey :) davis kırıp parçalarken ben rahatladım, hafifledim. dans sahnelerini yüzümde tebessümle izledim çok tatlıydı. jake i her izlediğimde daha bi hayran oluyorum sanki :) yeniden başlamak hem zor hem kolay, başarabilene ne mutlu..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Lessienn profil fotoğrafı
Lessienn
sevgili karen,
sence artık çok mu geç? yeniden başlamak için...
soundtrack gerçekten çok iyiydi.#NowPlaying Demolition Soundtrack - Siobhan Flynn
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Hayatı dağılan ve boşluğa düşen Davis; ortalığı dağıttığı gibi o parçaların içerisinde kendini bulmayı başardı. Dediği gibi her şey bir metafor.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Haticeozkrn profil fotoğrafı
Haticeozkrn
Jake Gyllenhaal'un inanılmaz oyunculuğu ile eline ne geçtiyse parçaladığı komik, duygusal, tekrar izlenecekler listesine girmeye hak kazanan bir film :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce