Bir terör filmi - Der Baader Meinhof (Der Baader Meinhof Komplex) (2008) afişi

Bir terör filmi - Der Baader Meinhof (2008)
Der Baader Meinhof Komplex

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
150 dakika
Noir Alman sol örgüt RAF’i (Kizil Ordu Fraksiyonu) inceleyen Der Baader-Meinhof Komplex, 60’larin sonu ve 70’lerin baslarinda hukum suren, bombalama, adam kacirma ve hirsizlik gibi bircok olayin icine karisan kızıl ordu fraksiyonuna bir bakis atiyor.

Yorumlar

Hukumsuz profil resmi
Hukumsuz
Almanya'nın tanınmış, radikal eylemliklere imza atan Sol fraksiyonlarından RAF'ı terörize bir kimlikle tanıtan, üyelerini Saygısız,seksopat gösteren, sinemasal yönden kaliteli, iyi; ancak konuyu ele alış yönünden-filmin isminden anlaşılacağı gibi- kötü niyetli olduğunu düşündüğüm film...En azından tarafsız bir yaklaşım sergilenebilirdi.
1
2 yıl önce
shieldmaiden profil resmi
shieldmaiden
Devrim güzellerinden Ulrike Meinhof'un eylemselliğe geçişini çok güzel aktarmış yönetmen. Hislerini, iç dünyasındaki fırtınaları.. Karakterler için seçilen oyuncular bu kadar mı uyum sağlar birbiriyle.
1
2 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
çok güzel film ve sadece 10 kişi mi izlemiş :) mutlaka izlenecekler listenize ekleyin . En iyi alman yapımı filmlerden biridir .
0
3 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
film Batı Almanya'nın radikal sol görüşlü , Kızıl ordu franksiyonu , kısaca RAF örgütünü , 60 lardan itibaren kronolojik olarak ele alır .
2
3 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bazılarının taptığı insanlık abidesi batı toplumlarının, kendilerine benzemeyenlere yaptıkları zulmun resmidir... Ulrike ölümsüzdür:D
0
neredeyse 4 yıl önce

Der Baader Meinhof Komplex filmini beğenenler

Der Baader Meinhof Komplex filmi hakkında ilgi çekici içerikler