Yedinci Kita (Der siebente Kontinent) (1989)

Yedinci Kita (1989)
Der siebente Kontinent

Puan Like 8.9 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Avusturya
Süresi
104 dakika
shieldmaiden Son derece normal ve sessiz görünmelerine rağmen derinlerinde büyük patlamalar yaşayan Georg ve Anna çifti, hayatlarında kayda değer hiçbir zevki tadamamakta, tamamıyla kayıtsız bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Bu durumdan en çok nasibini alan birey ise çocukları Evi olur. Evi, ebeveynlerinin ilgisizliğinin cezası olarak kör taklidi yapmaya başlar. Bu durumu gören Georg ve Anna, hayatlarının anlamsızlığını fark ederler...

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Şok üzerine şok yaşatan film. Tabii Haneke tarzı şoktan bahsediyorum. Hayatın anlamsızlığını, maddelere yüklediğimiz o yüce değeri, sistemin yarattigi kusursuz görünen robotları kendi dilinde yani sert bir şekilde eleştirmiş. Çok da etkileyici olmuş. Gerçek hayat hikayesi olması da etkiyi ayrıca arttırıyor. Mutlu Son dan sonra ilaç gibi geldi.
1 yıldan fazla önce
blackdog profil resmi
blackdog
daa izlemedim ama çok bahsedildi kesin iyi bi filmdir birazdan izlicem
2 yıldan fazla önce
dreaf profil resmi
dreaf
modern topluma mükemmel bir eleştiri
3 yıldan fazla önce
mcan543 profil resmi
mcan543
Yumruk gibi bir film. Ve Dibine kadar da anti kapitalist. Kapiktalizmle mücadeleyi değil de ondan kaçmaya çalışmaları ise çok trajik.
3 yıldan fazla önce
Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
Haneke'nin en az sevdiğim filmi olmasına rağmen çok değerli bulduğum bir yapım. Bir cinnetin perde arkasını görüyorsunuz olabildiğince soğuk bir anlatımla.
3 yıldan fazla önce
walrus profil resmi
walrus
Haneke filmlerini ya seversiniz ya nefret edersiniz.İzledikten sonra etkisinden zor çıktıgım,her zaman oldugu gibi asıl olayı finale saklayan müthiş bir film.
4 yıldan fazla önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
ömrü hayatımda izlediğim filmler içerisinde saçmalık x sıkıcılık konusunda 1.film.Sevmediğiniz falan bir arkadaşınız varsa önerin izlesin
4 yıldan fazla önce

Der siebente Kontinent filmini beğenenler

Der siebente Kontinent filmi hakkında ilgi çekici içerikler