Yedinci Kita (Der siebente Kontinent) (1989)

Yedinci Kita (1989)Der siebente Kontinent

Puan 8.7 (10 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Avusturya
Süre
104 dakika
57
2
101
52
Philosophy profil resmi
Philosophy
Böyle bir hikâyenin gerçekten yaşandığını okumuştum ama filmi olsa bu kadar güzel anlatabilirdi. Film ne kadar durağan ve bazı sahneleri uzun olsa da Haneke'nin tarzından ötürü olsa gerek. O kısır döngünün getirdiği düzen, anlam yüklediklerimizin bir süre sonra yetiyor gibi görünüp aslında daha da fazlası derken soğuk duş etkisi yaratan bir filmdi. Filmi çok beğendim.
report_problem
4 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Şok üzerine şok yaşatan film. Tabii Haneke tarzı şoktan bahsediyorum. Hayatın anlamsızlığını, maddelere yüklediğimiz o yüce değeri, sistemin yarattigi kusursuz görünen robotları kendi dilinde yani sert bir şekilde eleştirmiş. Çok da etkileyici olmuş. Gerçek hayat hikayesi olması da etkiyi ayrıca arttırıyor. Mutlu Son dan sonra ilaç gibi geldi.
report_problem
3 yıl önce
blackdog profil resmi
blackdog
daa izlemedim ama çok bahsedildi kesin iyi bi filmdir birazdan izlicem
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
dreaf profil resmi
dreaf
modern topluma mükemmel bir eleştiri
report_problem
5 yıl önce
mcan543 profil resmi
mcan543
Yumruk gibi bir film. Ve Dibine kadar da anti kapitalist. Kapiktalizmle mücadeleyi değil de ondan kaçmaya çalışmaları ise çok trajik.
report_problem
5 yıl önce
Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
Haneke'nin en az sevdiğim filmi olmasına rağmen çok değerli bulduğum bir yapım. Bir cinnetin perde arkasını görüyorsunuz olabildiğince soğuk bir anlatımla.
report_problem
5 yıldan fazla önce
walrus profil resmi
walrus
Haneke filmlerini ya seversiniz ya nefret edersiniz.İzledikten sonra etkisinden zor çıktıgım,her zaman oldugu gibi asıl olayı finale saklayan müthiş bir film.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
ömrü hayatımda izlediğim filmler içerisinde saçmalık x sıkıcılık konusunda 1.film.Sevmediğiniz falan bir arkadaşınız varsa önerin izlesin
report_problem
6 yıldan fazla önce