Yedinci Kita (Der siebente Kontinent) (1989)

Yedinci Kita (1989)Der siebente Kontinent

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Avusturya
Süre
104 dakika
62
2
111
56
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bu kadar moral bozucu bir filmi nasıl da başarılı bir şekilde anlatmış şu Haneke. Düşünüyorum aklım almıyor sindiremiyorum, gerçekten izlemesi zor bir film. İnanılmaz derece insanı mahvediyor ama bunu yapan Haneke olunca insan sesini çıkarmıyor. Çünkü biliyor ki; var olan sistemi tüm çıplaklığıyla gösteren, böylesine cesurca eleştiren, gerçekliği ondan daha güzel anlatacak kimse yok...
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Böyle bir hikâyenin gerçekten yaşandığını okumuştum ama filmi olsa bu kadar güzel anlatabilirdi. Film ne kadar durağan ve bazı sahneleri uzun olsa da Haneke'nin tarzından ötürü olsa gerek. O kısır döngünün getirdiği düzen, anlam yüklediklerimizin bir süre sonra yetiyor gibi görünüp aslında daha da fazlası derken soğuk duş etkisi yaratan bir filmdi. Filmi çok beğendim.
error_outline
2 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Şok üzerine şok yaşatan film. Tabii Haneke tarzı şoktan bahsediyorum. Hayatın anlamsızlığını, maddelere yüklediğimiz o yüce değeri, sistemin yarattigi kusursuz görünen robotları kendi dilinde yani sert bir şekilde eleştirmiş. Çok da etkileyici olmuş. Gerçek hayat hikayesi olması da etkiyi ayrıca arttırıyor. Mutlu Son dan sonra ilaç gibi geldi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
blackdog profil fotoğrafı
blackdog
daa izlemedim ama çok bahsedildi kesin iyi bi filmdir birazdan izlicem
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
dreaf profil fotoğrafı
dreaf
modern topluma mükemmel bir eleştiri
error_outline
7 yıldan fazla önce
mcan543 profil fotoğrafı
mcan543
Yumruk gibi bir film. Ve Dibine kadar da anti kapitalist. Kapiktalizmle mücadeleyi değil de ondan kaçmaya çalışmaları ise çok trajik.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
Haneke'nin en az sevdiğim filmi olmasına rağmen çok değerli bulduğum bir yapım. Bir cinnetin perde arkasını görüyorsunuz olabildiğince soğuk bir anlatımla.
error_outline
7 yıldan fazla önce
walrus profil fotoğrafı
walrus
Haneke filmlerini ya seversiniz ya nefret edersiniz.İzledikten sonra etkisinden zor çıktıgım,her zaman oldugu gibi asıl olayı finale saklayan müthiş bir film.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
BlackPeter profil fotoğrafı
BlackPeter
ömrü hayatımda izlediğim filmler içerisinde saçmalık x sıkıcılık konusunda 1.film.Sevmediğiniz falan bir arkadaşınız varsa önerin izlesin
error_outline
8 yıldan fazla önce